Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 15

Stebuklas Vilerbane – iš duobės lipęs ASVEL paskutinę sekundę apvogė „Olympiakos“

Pirėjo „Olympiakos“ (9-5) išbarstė daugiau nei 20 taškų persvarą ir patyrė dramatišką pralaimėjimą Vilerbane.
ASVEL krepšininkai
ASVEL krepšininkai / „Scanpix“ nuotr.

Stebuklą antroje rungtynių pusėje sukūrusi ASVEL (6-8) ekipa triumfavo po fantastiškos atakos ketvirtojo kėlinio pabaigoje – 77:75.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Olympiakos“ dar triuškino šeimininkus 21 taško skirtumu (33:54), tačiau per anksti patikėjo lengva pergale.

ASVEL ėmė mažinti skirtumą ir likus žaisti pusantros minutės Nando De Colo baudos metimais persvėrė rezultatą (74:73).

Per likusį laiką ekipos keitėsi nesėkmingomis atakomis, o į greitą puolimą nuskubėjęs Giannoulis Larentzakis sugrąžino persvarą svečiams (74:75).

Šeimininkams liko 9,8 sekundės. Nando De Colo pritraukė prie savęs tris varžovus, perdavė kamuolį Amine‘ui Noua ir jo tritaškis skrodė tinklelį (77:75). Vilerbano arena sprogo iš džiaugsmo.

Per likusias 0,3 sek. „Olympiakos“ išsigelbėti nebepavyko.

„Parodėme charakterį, parodėme širdį. Panaikinome didžiulį deficitą ir nugalėjome vieną geriausių komandų Eurolygoje“, – džiaugėsi ASVEL treneris T.J.Parkeris.

ASVEL – tai trečia pergalė Eurolygoje iš eilės. Įsibėgėję Vilerbano krepšininkai prieš tai nukovė ir Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“, kuomet pergalingą metimą pataikė N.De Colo, ir Željko Obradovičiaus treniruojamą Belgrado „Partizan“.

ASVEL: Charlesas Kahudi (5 atk. kam.) ir Jonah Matthewsas – po 14, Amine‘as Noua ir Nando De Colo – po 13, Davidas Lighty 9 (5 rez. perd.).

„Olympiakos“: Aleksandras Vezenkovas 16 (6 atk. kam.), Isaiah Canaanas 14 (4/6 trit.), Kostas Sloukas 13, Giannoulis Larentzakis 10, Joelis Bolomboy‘us (7 atk. kam.) ir Thomas Walkupas – po 7.