2022 02 03

Sunkiai sulaikomai žaidęs D.Motiejūnas atvedė „Monaco“ į pergalę Belgrade

Puikiai rungtyniavęs Donatas Motiejūnas svariausiai prisidėjo prie dviženklį deficitą panaikinusio „Monaco“ (12-12) pergalės Eurolygoje. Kunigaikštystės ekipa svečiuose 91:80 (19:30, 23:22, 22:12, 27:16) įveikė Belgrado „Crvena zvezda“ (8-14).

Solidžią formą pastaruoju metu demonstruojantis D-Mo nugalėtojams per 29 minutes įmetė 20 taškų (3/7 dvit., 3/3 trit., 5/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tris kartus suklydo, keturissyk prasižengė, pats išprovokavo 5 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Lietuvis sužaidė antras rezultatyviausias ir ketvirtas naudingiausias rungtynes šį sezoną, pakartojo pataikytų tritaškių ir pagerino pataikytų baudų metimų rekordus.

Tai jau septintas kartas per pastarąsias aštuonerias rungtynes, kai kaunietis pelno dviženklį taškų skaičių. Per šią atkarpą jo rodikliai siekia 15,2 taško, 5,6 atkovoto kamuolio ir 17,2 naudingumo balo.

Monako ekipa laimėjo nepaisant to, jog ypač prastai pradėjo rungtynes.

13:0 spurtavusi „Crvena zvezda“ pirmavo 30:16, o antrame ketvirtyje jos pranašumas pasiekė net 19 taškų – 42:23. Įpusėjus susitikimui serbai pirmavo 52:42.

„Monaco“ ėmė vytis varžovus po ilgosios pertraukos. D.Motiejūnas per trečią ketvirtį įmetė 7 taškus, o rungtynėse likus 10 minučių rezultatas jau buvo lygus – 64:64.

D-Mo spindėjo ir ketvirtajame kėlinyje. Lietuvis pataikė du tritaškius, o po antrojo „Monaco“ pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklę persvarą – 84:73.

Apskritai antrąją rungtynių pusę Monako ekipa laimėjo net 49:28.

„Monaco“ ši pergalė leido pagal pergalių procentą pasivyti Stambulo „Anadolu Efes“ (11-11). Dabar šios ekipos dalinasi 8-9 vietas.

„Crvena zvezda“ Eurolygoje yra keturiolikta.

„Crvena zvezda“: Austinas Hollinsas 19, Nikola Ivanovičius 15 (24 naud. bal.), Ognjenas Dobričius 13.

„Monaco“: Donatas Motiejūnas 20 (6 atk. kam.), Dwayne'as Baconas 17, Mike'as Jamesas 10 (6 rez. perd.).