2023 11 24

Pirėjuje – gynėjo trauma paženklintas „Žalgirio“ pralaimėjimas

Kauno „Žalgiris“ (4-6) gavo skaudų niuksą nuo Eurolygos vicečempionų ir dar dėl traumos neteko Tomo Dimšos. Lietuvos čempionai svečiuose 72:89 (19:19, 12:24, 21:26, 20:20) nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (6-4) klubui su Ignu Brazdeikiu.

Žalgiriečiai į Graikiją jau ir taip išvyko perleidę Pirėjo klubui Nazą Mitrou-Longą ir nepasipildę naujokais, o rungtynėse Atėnų priemiestyje žaliai-balta komanda išretėjo dar labiau.

Antrajame kėlinyje atakuodamas krepšį petį susižeidė ir likusį rungtynių laiką į aikštę nebegrįžo Tomas Dimša. Trečiajame ketvirtyje įsirėžęs į varžovą kaklą pasitempė dar ir Dovydas Giedraitis, bet kurį laiką praleidęs ant atsarginių suolo paskutinėmis rungtynių minutėmis jis vėl pasirodė ant parketo.

Nukraujavęs „Žalgiris“ lygiai su varžovais laikėsi pusantro kėlinio. Antrojo kėlinio viduryje kauniečiai dar atsiliko tik 27:28, bet tada Igno Brazdeikio, Thomaso Walkupo ir Isaiah Canaano metimų truktelėti šeimininkai spurtavo net 14:0 ir įpusėjus mačui pirmavo įtikinamai (43:31).

Trečiajame kėlinyje įsibėgėjo „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evanasas, pelnęs 12 taškų per ketvirtį, bet I.Canaanas su Alecu Petersu neleido kauniečiams pagalvoti apie sugrįžimą į rungtynes, o trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas išaugo net iki 20 taškų – 69:49.

Ketvirtajame kėlinyje situacija aukštyn kojomis neapsivertė – nors kauniečiai buvo sušvelninę skirtumą iki 12, bet „Olympiakos“ išlaikė solidžią persvarą ir šventė trečią pergalę iš eilės.

Nugalėtojų gretose geriausias sezono rungtynes sužaidė I.Brazdeikis. Prieš mažiau nei du mėnesius „Žalgirio“ aprangą į „Olympiakos“ iškeitęs lietuvis per 19 minučių pelnė 9 taškus (1/1 dvit., 2/3 trit., 1/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

Šią savaitę į Pirėjų persikėlęs N.Mitrou-Longas žaisti negalėjo dėl Eurolygos taisyklių – įregistruotas jis galės būti tik antrajam turnyro ratui.

„Žalgiriui“ tai jau penktoji nesėkmė per pastarąsias šešerias rungtynes. Ateinančią savaitę kauniečių laukia dar viena išvyka – į Milaną pas „Olimpia“ komandą.

„Olympiakos“: Isaiah Canaanas 25 (4/6 trit.), Alecas Petersas 22 (4/5 trit., 6 atk. kam., 29 naud. bal.), Thomasas Walkupas 14 (4/7 trit., 5 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 9 (6 atk. kam.).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 21 (4/9 dvit., 3/3 trit.), Kevarriusas Hayesas (4/8 dvit., 5 atk. kam.) ir Brady Manekas (2/4 trit.) po 10, Lukas Lekavičius 9 (3/10 met.), Edgaras Ulanovas 6, Arnas Butkevičius 5, Rolandas Šmitas 4 (5 atk. kam.), Tomas Dimša 3, Dovydas Giedraitis ir Danielius Lavrinovičius po 2, Laurynas Birutis ir Nedas Montvila 0.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 89:72 (19:19, 24:12, 26:21, 20:20)

40 min. Graikai ramiai užbaigė rungtynes pergale.

38 min. Giannoulio Larentzakio ir I.Canaano tritaškiai, panašu, uždaro rungtynes (84:66).

36 min. L.Lekavičiaus floateris (78:66).

35 min. Gera K.Hayeso atkarpa ir pamažu tirpstantis skirtumas (77:64).

33 min. Jau 21 tašką turintis K.Evansas tempia „Žalgirį“ (75:60).

32 min. Penki iš eilės A.Peterso taškai (74:55).

31 min. B.Manekas vėl pataiko (69:55).

III kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 69:52 (19:19, 24:12, 26:21)

30 min. A.Petersas smeigia tritaškį ir skirtumas jau buvo -20, kol su sirena pataikė ir B.Manekas.

29 min. I.Brazdeikis nesigaili „Žalgirio“ (64:49).

28 min. Priverstinai ant suolo sėda ir D.Giedraitis – žalgirietis susižeidė kaklą.

28 min. I.Canaanas ir K.Evansas lenktyniauja taškais, bet „Žalgiriui“ iš to mažai naudos (59:47).

26 min. Ir dar vienas I.Canaano šūvis – jau trečias... 57:42.

26 min. Dar vienas I.Canaano tritaškis, bet įsižaidžia ir K.Evansas (54:42).

24 min. Th.Walkupas ir I.Canaanas duria po tritaškį į „Žalgirio“ krepšį (51:36).

22 min. K.Evansas smeigia tritaškį (45:36).

II kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 43:31 (19:19, 24:12)

20 min. Pagerinti situaciją padeda baudų metimai, bet ji vis tiek sudėtinga.

20 min. Th.Walkupas pataiko ir dar kartą (42:27).

19 min. I.Canaanas blokuoja T.Dimšą, pabėgęs pelno taškus, o T.Dimša dar ir susižeidžia petį (38:27).

19 min. Tritaškį įmeta ir Th.Walkupas, o „Oly“ grėsmingai tolsta (36:27).

18 min. I.Brazdeikis baudžia buvusią komandą tritaškiu (33:27).

16 min. K.Hayesas pataiko iš vidutinio nuotolio (28:27).

15 min. K.Evansas pjausto gynybą ir pelno pirmuosius taškus (26:25).

13 min. Jau aikštėje esantis I.Brazdeikis atlieka perdavimą A.Petersui, kuris smeigia tritaškį (26:23).

11 min. Nuo suolo pakilęs E.Ulanovas sėkmingai žaidžia nugara į krepšį (19:21).

I kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 19:19

10 min. Po pirmo kėlinio – lygybė.

9 min. T.Dimša smeigia tritaškį (13:17).

7 min. Labai graži K.Hayeso ir R.Šmito kombinacija, bet tritaškį pataiko Th.Walkupas (13:14).

6 min. Lukas Lekavičius smeigia tritaškį (8:10).

5 min. „Žalgiris“ įsibėgėja – gražiai ataką po T.Dimšos perdavimo užbaigia K.Hayesas (8:7).

3 min. Taškų sąskaitą tolimu tritaškiu atidaro A.Butkevičius (2:3).

3 min. Jau daugiau nei dvi minutes žalgiriečiai nepelno taškų (2:0).

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Tomas Dimša, Arnas Butkevičius, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.