Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 07

Skurdžiame taškų mūšyje Berlyne – brangi „Žalgirio“ pergalė

Kauno „Žalgiris“ ir Berlyno ALBA skurdžiai rinko taškus, kamuoliu dažniau daužydami lanką nei pataikydami į tinklelį, bet Kazio Maksvyčio auklėtiniai galiausiai pelnė trimis taškais daugiau ir šventė itin svarbią pergalę – 66:63 (15:14, 18:13, 11:18, 22:18).

Dėl Eurolygos aštuntuko vis dar lenktyniaujantys kauniečiai atsitiesė po dviejų pralaimėjimų iš eilės. Jų sąskaitoje dabar – 14 pergalių ir 13 nesėkmių. „Žalgiris“ bent laikinai pakilo į reikalingą 8 vietą.

Tuo metu ALBA, patyrusi jau 8 pralaimėjimą per 9 mačus pastaruosius mačus Eurolygoje, žengia paskutinė lygoje (7/20).

Košmariškai nepataikęs „Žalgiris“ įmetė vos 3 tritaškius iš 18 (16,7 proc.) ir prametė net 11 baudų (17/28 – 60,7 proc.), tačiau už nesėkmingą puolimą atidirbo gynyboje.

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse „Žalgirį“ Berlyne į priekį truktelėjo naujokai.

ALBA gynybą aštriais prasiveržimais pjaustęs Isaiah Tayloras pelnė 14 taškų (5/10 dvit., 4/6 baud.) ir buvo rezultatyviausias, o Achille Polonara pridėjo 9 taškus (2/3 dvit., 1/5 trit., 2/4 baud.), 9 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius.

ALBA: Luke'as Sikma (10 atk. kam.), Jaleenas Smithas (2/8 trit.) ir Maodo Lo – po 10, Benas Lammersas 8, Christas Koumadje 6 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 14, Edgaras Ulanovas 10, Achille Polonara 9 (9 atk. kam., 3 per. kam., 1/5 trit.), Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) ir Kevarriusas Hayesas – po 8, Rolandas Šmitas 6 (7 atk. kam.), Tomas Dimša 5 (1/4 trit.), Laurynas Birutis 4, Ignas Brazdeikis 2, Arnas Butkevičius 0 (0 metimų per 19 min.). Karolis Lukošiūnas ir Dovydas Giedraitis nerungtyniavo.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais jau poryt, ketvirtadienį, namuose su priešpaskutinę vietą užimančia Vilerbano ASVEL ekipa.

Ketvirtas kėlinys

40 min. R.Šmitas išvengia varžovo pražangos ir deda tašką rungtynėse (66:63).

40 min. L.Sikma įskraidina beprotišką tritaškį ir mažina skirtumą iki taško (64:63). Lieka 4,1 sek.

40 min. L.Sikma prameta abi baudas, bet sugriebia kamuolį puolime... Laimei, šeimininkai prameta tritaškį, o I.Tayloras vėl įmeta tik vieną baudą (62:58).

40 min. „Žalgiris“ apsigina, o I.Tayloras supjausto varžovų gynybą (61:58).

39 min. ALBA rezultatą išlygina, o E.Ulanovas vėl pataiko tik vieną baudos metimą... (59:58).

38 min. Kapitonas E.Ulanovas ima kamuolį į savo rankas, žaidžia nugara ir dešine ranka pelno du taškus su pražanga. Bet „Žalgiris“ prameta jau 9-ąjį baudos metimą... (58:56).

37 min. Sudėtingą metimą įridenantis M.Lo persveria rezultatą šeimininkams (55:56).

36 min. Nekrenta ne tik tritaškiai, bet ir baudos – L.Lekavičius įmeta tik vieną iš dviejų (56:54).

34 min. Ketvirtuoju bandymu iš toli pagaliau pataiko ir A.Polonara (52:47).

33 min. ALBA jaunuolis G.Procida įspūdingu dėjimu pelno pirmuosius savo taškus, bet „Žalgirio“ lyderio kostiumą šiose rungtynėse vilki I.Tayloras – keturi iš eilės jo taškai ir svečiai priekyje (49:47).

Trečias kėlinys

30 min. Kėlinio pabaigoje I.Tayloras vienas suka „Žalgirio“ žaidimą – drasko ALBA gynybą aštriais prasiveržimais ir pakabina kamuolį ore L.Biručiui, kuris grūda jį iš viršaus nenusileidęs ant žemės. Prieš paskutinę rungtynių atkarpą ALBA pirmauja vienu tašku (44:45).

27 min. Tritaškiai ir toliau nekrenta – vos 14,3 proc. (2/14). ALBA persveria rezultatą (37:38).

25 min. Gynybinės rungtynės tęsiasi. Ch.Koumadje ir K.Hayesas blokuoja varžovų metimus, o K.Maksvytis laimi trenerio iššūkį ir atkovoja kamuolį „Žalgiriui“ (35:34).

22 min. ALBA geriau pradeda antrąją rungtynių pusę ir mažina atsilikimą iki minimalaus (33:32).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinio pabaigoje nuostabi L.Lekavičiaus atkarpa – du iš eilės perimti kamuoliai, o „Žalgiris“ staiga susikrauna 6 taškų persvarą (33:27). Svečiai kol kas sėkmingai kontroliuoja greitai žaisti mėgstančius varžovus – ALBA per du kėlinius sukrapštė vos 27 taškus.

17 min. Antrąjį svečių tolimą metimą čia pat pataiko L.Lekavičius ir „Žalgiris“ vėl priekyje (25:22).

16 min. „Žalgirio“ tritaškių taiklumas siekia vos 9 procentus... – 1 iš 11.

12 min. T.Dimša pataiko pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį (18:16). Netrukus gynėjas pasižymi ir dvitaškiu (20:16).

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinio pabaigoje E.Ulanovas pirmą sykį šiose rungtynėse išveda į priekį „Žalgirį“ – 15:14.

8 min. Kol kas nerezultatyvios rungtynės. Abi ekipos apsikeičia sėkmingais epizodais gynyboje, o rezultatas 11:12 ALBA naudai.

6 min. Nuo suolo pakilęs I.Tayloras iš karto įpučia energijos. Amerikietis pats pelno taškus, o kitoje atakoje atlieka puikų perdavimą laisvam A.Polonarai. Lygu (8:8).

5 min. „Žalgirio“ snaiperiai kol kas tyli, o šeimininkai įskraidina jau antrą (4:8).

3 min. Svečiams pirmuosius taškus pelno I.Brazdeikis, bet ALBA atsako 5 taškais (2:5).

1 min. K.Maksvytis į starto penketą išleidžia L.Lekavičių. Kartu su juo rungtynes pradės I.Brazdeikis, E.Ulanovas, R.Šmitas ir K.Hayesas.

Berlyno arenos tribūnose – įspūdingas žaliai baltų palaikymas. Kauniečiai Vokietijoje šį vakarą turės tvirtą savų sirgalių užnugarį.

Prieš rungtynes

Su 13 pergalių ir tiek pat pralaimėjimų „Žalgiris“ Eurolygoje šiuo metu dalinasi 9–11 vietas. Į atkrintamąsias pateks aštuonios geriausios.

Tuo metu ALBA, iš paskutinių 8 rungtynių Eurolygoje laimėjusi tik vienerias, žengia paskutinė – aštuoniolikta.

Kaune „Žalgiris“ prieš ALBA laimėjo tik surengęs stebuklingą išsigelbėjimą. Tuomet dar sveikas Keenanas Evansas prapliupo tritaškiais, kauniečiai panaikino net 20 taškų deficitą ir laimėjo 88:81.

Visą šį sezoną Berlyno ekipą persekioja traumos. Su „Žalgiriu“ antradienį nežais Marcusas Erikssonas ir Yovelis Zoosmanas. Neaišku ir dėl Tamiro Blatto, Beno Lammerso bei Timo Schneiderio.

„Žalgirio“ ekipoje ilgalaikes traumas gydosi minėtas K.Evansas ir aukštaūgis Tyleris Cavanaugh.

Dvejas rungtynes šią savaitę Eurolygoje turėsiantys kauniečiai ketvirtadienį namie žais su priešpaskutinę vietą užimančia Vilerbano ASVEL ekipa.