2023 11 09

T.Sedekerskio karjeros mačo fone – „Baskonia“ pergalė Pirėjuje paskutinę sekundę

Fantastišką atkarpą tęsiantis Tadas Sedekerskis sužaidė karjeros rungtynes, o jo atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (3-4) iškovojo antrą dramatišką pergalę iš eilės. Šįkart Duško Ivanovičiaus auklėtinius Pirėjuje prieš „Olympiakos“ (3-4) išgelbėjo pergalingą metimą įmetęs Codi Milleris-McIntyre'as.
Tadas Sedekerskis
Tadas Sedekerskis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vėl į Vitoriją sugrįžusio Duško Ivanovičiaus perimta „Baskonia“ praėjusią savaitę laimėjo dramatišką mūšį prieš Belgrado „Partizan“ (84:83), o Pirėjo „Olympiakos“ išvykoje įveiktas 75:74.

Mačas prasidėjo „Olympiakos“ atkarpa 13:2, bet tuomet – stiprus baskų klubo smūgis. Dvylika taškų be atsako antrojo kėlinio starte pelniusi „Baskonia“ iš viso ketvirtį laimėjo net 30:9 ir į ilgąją pertrauką nusinešė 15 taškų pranašumą (50:35).

32-ąją susitikimo minutę „Olympiakos“ prie varžovų buvo priartėjusi per minimalų deficitą, o įtemptas susitikimas nusikėlė iki paskutinės akimirkos.

Giannoulio Larentzakio baudų metimai išvedė šeimininkus į priekį 74:73 likus 10 sekundžių iki rungtynių pabaigos, tačiau lemiamą žodį tarė pergalingą metimą, likus 0,7 sekundės, įmetęs „Baskonia“ įžaidėjas Codi Milleris-McIntyre'as.

Antrajame ketvirtyje į aikštelę žengęs Ignas Brazdeikis pasižymėjo išradingu taikliu metimu, bet po kelių akimirkų sugėrė Tado Sedekerskio bloką.

Karjeros sezoną žaidžiantis T.Sedekerskis vien iki ilgosios pertraukos surinko 15 naudingumo balų. Visuose šio sezono Eurolygos mūšiuose dviženklį efektyvumą rinkęs lietuvis rungtynėse su „Olympiakos“ per beveik 35 minutes ant parketo užfiksavo 12 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, suklydo 3 kartus, blokavo metimą ir surinko 27 naudingumo balus.

Tai – antrasis T.Sedekerskio dvigubas dublis šį sezoną.

Prieš dvi savaites mače su Atėnų „Panathinaikos“ puolėjas iš Nidos surinko 23 naudingumo balus, o praėjusią savaitę prieš Belgrado „Partizan“ pasižymėjo 22 efektyvumo balų rodikliu.

Tuo metu I.Brazdeikis per 9 minutes įmetė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius ir užfiksavo 0 naudingumo balų.

„Olympiakos“ mėnesio pabaigoje priims Kauno „Žalgirį“.

„Olympiakos“: Isaiah Canaanas 23 (5/8 trit.), Alecas Petersas 22 (4/6 trit., 8 atk. kam.), Moustapha Fallas 10 (7 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Baskonia“: Chima Moneke 20 (28 naud. bal.), Tadas Sedekerskis 12 (13 atk. kam., 27 naud. bal.), Markusas Howardas 11, Vanja Marinkovičius 10.