2021 12 14

T.Sedekerskis buvo arti dvigubo dublio, bet „Baskonia“ neįkibo į čempionus

Trenerį pakeitusi ir pagaliau pergalę praėjusią savaitę iškovojusi Vitorijos „Baskonia“ (5-10) vėl sugrįžo į skaudžią realybę. Dviejų lietuvių atstovaujama baskų ekipa svečiuose 72:87 (21:13, 21:30, 20:23, 10:21) nusileido Eurolygos čempionams Stambulo „Anadolu Efes“ (7-8) krepšininkams.
Tadas Sedekerskis prieš Adrieną Moermaną
Tadas Sedekerskis prieš Adrieną Moermaną / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Baskonia“ puikiai pradėjo rungtynes ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 21:13, bet prarado iniciatyvą antrajame kėlinyje.

Vasilije Micičius jo pabaigoje persvėrė rezultatą „Anadolu Efes“ naudai (35:34), o antroje rungtynių pusėje beveik visą laiką pirmavo šeimininkai.

Lemiamą atkarpą jie sužaidė ketvirtojo kėlinio starte, kai pelnė 9 taškus be atsako, atitrūko 75:62 ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Pralaimėtojų gretose nedaug iki dvigubo dublio trūko Tadui Sedekerskiui.

Puolėjas iš Nidos per 23 minutes pelnė 8 taškus (4/6 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo vieną metimą, po sykį suklydo ir prasižengė bei surinko 13 naudingumo balų.

Jo komandos draugas Rokas Giedraitis per 17 minučių pelnė 5 taškus (1/3 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 3 ir prarado 2 kamuolius bei surinko 1 naudingumo balą.

Nugalėtojų gretose sezono naudingumo rekordą pagerino Vasilije Micičius. Praėjusio sezono Eurolygos MVP pelnė 24 taškus (5/8 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 31 naudingumo balą.

„Anadolu Efes“ po šios pergalės išlieka 11-oje vietoje. „Baskonia“ yra vos 16-ta.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 24 (31 naud. bal.), Tiboras Pleissas 17, Shane'as Larkinas 16 (7 atk. kam., 25 naud. bal.), Adrienas Moermanas 15.

„Baskonia“: Jaysonas Grangeris (5/9 trit.) ir Simone Fontecchio (8/8 dvit.) po 17, Wade'as Baldwinas 10.