Sezono eigoje treneriai nemėgsta daryti sudėties korekcijų, tačiau Eurolygoje istorijoje galime rasti pavyzdžių, kurie iš esmės pakeitė komandos veidą.
Ryškiausias pavyzdys – 2012-aisiais metais Pirėjo „Olympiakos“ ekipoje įvykęs pokytis, kai sezono metu prie Graikijos klubo prisijungę Acie Law ir Joey Dorsey stipriai prisidėjo prie iškovoto Eurolygos titulo.
Žaidėjai kasmet sezono eigoje pildo klubus, o kai kurie jų duoda tiesioginį poveikį pergalėms. Eurolygos klubai šio sezono įkarštyje įsigijo jau ne vieną naujoką, o „Euro Hoops“ išskyrė geriausių penketuką.
Kendrickas Nunnas (Atėnų „Panathinaikos“)
Statistika: 13,5 pelnyto taško, 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir 8,9 naudingumo balo.
Kendricko Nunno statistiniai rodikliai nėra šokiruojantys, tačiau vaizdas aikštelėje abejonių nekelia. Tai – skambiausias krepšininkas, sezono metu prisijungęs prie Eurolygos turnyro.
28-erių metų iš NBA atvykęs amerikietis tapo pagrindiniu „Panathinaikos“ taškų rinkėju, o Atėnų ekipa turi pagrįstų ambicijų pasiekti finalo ketvertą. Kas gali būti geriau?
Shabazzas Napieras (Milano „Olimpia“)
Statistika: 11,2 pelnyto taško, 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir 10,7 naudingumo balo.
Tai – specifinis atvejis, pratestuotas ir pasiteisinęs praėjusį sezoną.
Shabazzas Napieras prie Milano klubo prisijungė praėjusio sezono viduryje ir pakeitė „Olimpia“ komandos veidą, o identišką ėjimą amerikietis atliko ir šįmet, kai nepritapo Belgrado „Crvena zvezda“ ekipoje.
Įžaidėjas iškart tapo pagrindiniu Milano komandos atakų organizatoriumi. Klausimas – kodėl Sh.Napieras dar vasarą nepriėmė sprendimo likti „madų sostinėje“?
Danas Oturu (Stambulo „Anadolu Efes“)
Statistika: 10 taškų, 5,2 atkovoto kamuolio ir 12,8 naudingumo balo.
Abejonių dėl šuolį į Eurolygą atliekančių žemesnio kalibro Europos klubų žaidėjų visada yra ir bus, tačiau Danas Oturu iškart įrodė, kad gali užpildyti Ante Žižičiaus batus.
D.Oturu tapo Stambulo „Anadolu Efes“ gynybine siena, o jis savo darbą atlieka ir puolime.
Justinas Andersonas („Valencia“)
Statistika: 5,7 taško, 2 atkovoti kamuoliai ir 4,7 naudingumo balo.
Justino Andersono fiksuojamas efektyvumas – žemiausias tarp penkių „Euro Hoops“ atrinktų žaidėjų, tačiau 30-mečiui užteko septynių mačų „Valencia“ gretose, jog jis įrodytų savo vertę bei padėtų Ispanijos komandai kabintis už atkrintamųjų vagono.
Tai – pirmasis J.Andersono sezonas Europoje.
196 cm ūgio krepšininko pasirodymas (8 taškai, 2 atkovoti kamuoliai, perimtas kamuolys, 2 blokai ir 8 efektyvumo balai) prieš Vitorijos „Baskonia“ tapo dar vienu ženklu, kad J.Andersonas priklauso šiam lygiui, o su laiku puolėjas „Valencia“ ekipai duos dar daugiau naudos.
Bruno Caboclo (Belgrado „Partizan“)
Statistika: 10,9 taško, 4 atkovoti kamuoliai ir 12,2 naudingumo balo.
Šis brazilas prie Serbijos klubo prisijungė sezonui vos prasidėjus ir Eurolygoje Bruno Caboclo spėjo sužaisti 16 mačų, iš kurių 13 – starto penkete.
Vidurio puolėjas sustiprino Belgrado „Partizan“ priekinę liniją, o pagrindinės jo stiprybės – atletiškumas ir gebėjimas gintis praktiškai prieš visus turnyro žaidėjus.
Paminėjimo verti žaidėjai: Javonte Smartas (Belgrado „Crvena zvezda“), Rodney McGruderis (Milano „Olimpia“), Filipas Petruševas (Pirėjo „Olympiakos“) ir Edmondas Sumneris (Kauno „Žalgiris“).