Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 29

Sunkus metų finišas: „Žalgiris“ uždarė M.Jamesą, bet „Monaco“ neužgesino

Kauno „Žalgirio“ (8-8) krepšininkai 2022-uosius užbaigė labai apmaudžiu pralaimėjimu prieš vieną stipriausių Eurolygos komandų „Monaco“ (11-5). Kazio Maksvyčio auklėtiniai, surakinę Mike‘ą Jamesą gynybos pančiais ir ilgai pirmavę, galiausiai krito 82:84 (26:17, 23:25, 15:18, 18:24).
Keenanas Evansas
Keenanas Evansas / nuotr. zalgiris.lt

Pirmoje mačo pusėje „Žalgiris“ tiesiog skrajojo – pelnė net 49 taškus, tad puolant viskas klostėsi kaip iš pypkės. Net 14 taškų per pertrauką jau buvo surinkęs Rolandas Šmitas, tritaškiai krito net 58 proc. (7/12) taiklumu.

Keletą kartų antrajame kėlinyje „Žalgiris“ turėjo net 13 taškų persvarą, bet varžovai itin toli bėgti neleido. Mike‘as Jamesas yra vienas talentingiausių puolimo žaidėjų Eurolygoje, bet žaliai baltoje gynyboje jis jautėsi nejaukiai – per du kėlinius buvo surinkęs tik du taškelius, abu baudomis.

Trečiajame kėlinyje M.Jamesas susirinko pražangų ir praktiškai nežaidė, o „Žalgiris“ laikėsi priekyje. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei, žalgiriečiai pirmavo 10 taškų, bet tuomet varžovai smeigė du tritaškius.

Prieš ketvirtą kėlinį – maksimali intriga.

K.Maksvyčio kortas sumaišė ketvirta pražanga Keenanui Evansui. Lyderis liko aikštėje, bet ėmė darytis pasyvokas, o gynyboje „Žalgiris“ niekaip nesustabdė varžovų, kurie, likus žaisti tris minutes, išsiveržė į priekį.

Paskutinę ataką rungtynėse turėjo „Žalgiris“, tačiau, atsilikę dviem taškais, žalgiriečiai nesugebėjo surasti metimo.

Rolandas Šmitas pelnė 18 taškų ir nusiėmė 5 kamuolius. Keenanas Evansas pridūrė 17 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 8 varžovų pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

Elie Okobo su 22 taškais buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

Puikiai „Žalgiris“ išjungė vieną geriausių Eurolygos žaidėjų Mike'ą Jamesą. Amerikietis pelnė tik 2 taškus (0/3 dvit., 0/4 trit., 2/2 baud. met.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo, gavo bloką, 4 kartus prasižengė, išprovokavo 4 pražangas ir surinko -3 naudingumo balus.

Kauniečiai dvitaškius metė neypatingai (15/35 – 43 proc.), tačiau tritaškių pataikė net pusę (10/20). „Žalgiris“ suklydo 13 kartų, aikštės šeimininkai – tik 6.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais sausio 5-ąją prieš Stambulo „Fenerbahče“.

„Žalgiris“: R.Šmitas 18, K.Evansas 17 (5 rez. perd., 8 išpr. praž.), E.Ulanovas 12, L.Birutis 10 (7 atk. kam.), T.Dimša 8, K.Lukošiūnas 5, K.Hayesas 4, I.Brazdeikis 3, D.Giedraitis 2.

„Monaco“: E.Okobo 22, A.Diallo ir Y.Ouattara po 14, J.Blossomgame'as 8, D.Motiejūnas (6 atk. kam.) ir D.Hallas po 7.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Monaco“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Monaco“

Likus 0 sek. „Žalgiris“ nespėjo atlikti metimo.

Likus 16 sek. E.Okobo pataikė vieną baudą – 84:82.

Likus 20 sek. E.Ulanovas provokuoja pražangą mesdamas iš toli – 82:83.

Likus 35 sek. E.Okobo tritaškis. Deja...

Likus 53 sek. T.Dimšos tritaškis – 79:80.

39 min. Puikiai L.Birutis! Du jo taškai po atkovoto kamuolio puolime – 76:78.

38 min. Gynyba veikia prastokai pastaruoju metu. Dar du varžovų taškai. Tuomet klaida. Ir E.Okobo dėjimas greitoje atakoje. Byra tai, ką „Žalgiris“ statė tris kėlinius – 74:78.

37 min. Lygu, ponios ir ponaičiai. 72:72. Y.Ouattara dvitaškis, į ją L.Birutis atsakė dėjimu! 74:74.

36 min. K.Evansas pasiėmė ketvirtąją asmeninę pražangą. Jis pelnęs 17 taškų ir išprovokavęs 8 pražangas.

35 min. E.Ulanovas taiklus nuo baudų linijos – 72:66.

34 min. Nesportinė pražanga prieš K.Evansą! To rezultatas – taiklios baudos.

33 min. Nepatenkintas švilpukais K.Maksvytis, tačiau „Žalgiris“ laikosi neblogai. I.Brazdeikis per vargus provokuoja pražangą ir nuo baudų linijos pataiko kartą – 68:63.

31 min. A.Butkevičiaus tritaškis – 67:60.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Monaco“ 64:60

30 min. Ojei... Du tritaškiai besibaigiant kėliniui krenta į „Žalgirio“ krepšį ir vos keturi taškeliai prieš ketvirtojo kėlinio pradžią.

29 min. R.Šmitas su L.Biručiu sukuria dvitaškį, Laurynas dar pataikė ir baudų metimą. Vėl dviženklė persvara – 64:54.

28 min. R.Šmito taiklios baudos – 61:52.

27 min. K.Evansas! Jo tritaškis – 57:52.

26 min. Sunku trečiajame kėlinyje komandoms. Sužaistos jau beveik šešios minutės, o „Monaco“ kėlinį laimi 10:5. Tiesa, „Žalgiris“ pirmauja rungtynėse – 54:52.

23 min. M.Jamesas gavo pražangą puolime, tuomet buvo nubaustas technine pražanga. Jau keturios nuobaudos varžovo lyderio kraityje! Puikios naujienos. „Žalgiris“ toliau pirmauja – 52:47.

21 min. M.Strazelio tritaškis. Neramu. E.Ulanovo dvitaškis. Ramiau – 51:45.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Monaco“ 49:42

20 min. A.Diallo daro daugiausiai problemų kol kas „Žalgirio“ gynybai. Tiesa, žaliai baltas puolimas kol kas spindi – net 49 taškai per du kėlinius!

19 min. Tik dabar M.Jamesas pelnė pirmas savo taškus. Taškų iš žaidimo dar teks palaukti, mat varžovų lyderis realizavo baudų metimus.

17 min. K.Evansas! Jo tolimas šūvis, kuris kiek apramina įsisiautėjusius varžovus – 41:32.

14 min. Prastesnė atkarpa, tad K.Maksvyčiui reikia pertraukėlės – 35:28.

12 min. Dar vienas R.Šmito tritaškis. Oho – 35:22.

11 min. K.Lukošiūno tritaškis, L.Biručio dvitaškis su pražanga. Prašau, vyrai, nesustokite! Puikiai kol kas – 32:19.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Monaco“

10 min. Nuostabi kėlinio pabaiga. Visų pirma, R.Šmito dvitaškis su pražanga, o paskutinę akimirką – dar ir K.Evanso šūvis per M.Jameso rankas. Esame priekyje, bičiuliai – 26:17.

Rūlė Šmitas, beje, pelnęs jau 11 taškų!

8 min. R.Šmitas smeigė tritaškį, nors varžovai jau buvo išlyginę rezultatą – 16:13.

5 min. Puikus K.Hayeso blokas M.Jamesui! Prieš tai dar T.Dimša įkrėtė tritaškiuką. Nesportinė pražanga prieš K.Evansą pavirto dar vienu papildomu tašku, tad turime neblogą persvarą – 13:7.

3 min. Neraminantis vaizdas. D.Giedraitis po kontakto su M.Jamesu prašo keitimo, jaunas gynėjas šlubčioja ant suolo. Netrukus ir puikus K.Hayeso dėjimas iš viršaus – 9:7.

2 min. Koks geras E.Ulanovo žaidimas vienas prieš vieną – 5:5.

1 min. M.Strazelis ir R.Šmitas apsikeitė tiksliais tritaškiais, D.Motiejūnas pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ atsilieka – 3:5.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas ir Kevarriusas Hayesas.

„Monaco“: Mike'as Jamesas, Johnas Brownas, Matthew Strazelis, Jaronas Blossomhame'as, Donatas Motiejūnas.

Prieš rungtynes žiūrėkite laidą „Eurolygos diena“.