Kaip ir tikėtasi, ši vasara Eurolygoje yra itin karšta, rašo „Euro Hoops“ žurnalistai Evaggelos Papadimitriou ir Johnny Askounis.
Įdomūs žaidėjų perėjimai vyko kasdien, kai kurie jų buvo itin intriguojantys, o garsiausiai triukšmavo Atėnų „Panathinaikos“ ir Belgrado „Crvena zvezda“ klubai.
Vis dėlto ir paskutinis vasaros mėnuo sirgaliams turėtų pažerti dar ne vieną kvapą gniaužiantį Eurolygos klubo ėjimą laisvų krepšininkų turguje.
Vis daugiau žaidėjų renkantys NBA kelią, Eurolygos klubams išsaugoti talentingus žaidėjus Senajame žemyne darosi vis sudėtingiau.
„Euro Hoops“ pristato dešimt įdomiausių tarpsezonio perėjimų, už brūkšnio palikęs Milošą Teodosičių, Shabazzą Napierą, Luca Vildozą, Sertačą Šanli, Georgios Papagiannį ir Raulį Neto.
10. Nikola Milutinovas (28 metai, 212 cm)
Vidurio puolėjo perėjimas iš Maskvos CSKA į Pirėjo „Olympiakos“ vienas ankstyviausių Eurolygos vasaros turguje.
Trejus metus Rusijoje praleidęs serbas pastarajame VTB Jungtinės lygos sezone fiksavo 14,6 taško ir 8,2 atkovoto kamuolio.
Graikijos klubo naujo vidurio puolėjo paieškų laukas nebuvo platus. „Olympiakos“ baudos aikštelę užkamšyti nusprendė su Moustapha Fallu ir buvusiu komandos centru N.Milutinovu, kuris Pirėjuje žaidė 2015–2020 metų sezonuose.
Metus laiko be Eurolygos krepšinio praleidęs Serbijos rinktinės aukštaūgis turėtų sugrįžti tarp ryškiausių turnyro žaidėjų.
9. Jabari Parkeris (28 metai, 203 cm)
Antrasis 2014-ųjų metų NBA naujokų biržos šaukimas praėjusį sezoną praleido be klubo, o 2019–2022 metų laikotarpyje jis sužaidė vos 31 rungtynes.
Jabari Parkerio traumų istorija neramina, bet tai vis tiek yra vienas įdomiausių Eurolygos naujokų.
Krepšininkas nori perkrauti savo karjerą. „Barcelona“ garantijų neturi, tačiau J.Parkerio potencialas yra žvėriškas. Jei jam pavyks įrodyti savo talentą ir sveikatą Eurolygoje, likimas amerikietį sugrąžins į NBA.
8. Mathias Lessortas (27 metai, 206 cm)
Iš vaidmens žaidėjo – į dominuojantį Eurolygos centrą.
Belgrado „Partizan“ komandoje sužibėjęs prancūzas užėmė pirmą vietą Eurolygoje pagal atkovotus kamuolius (vid. 7,1 atk. kam.), buvo antras pagal efektyvumą (vid. 19,1 naud. bal.).
Nežemiška energija spinduliavęs M.Lessortas buvo pagrindinis Željko Obradovičiaus karys baudos aikštelėje, solidų žaidimą demonstravęs abejose aikštelės pusėse.
Komandos perstatymo laikotarpį išgyvenantis „Panathinaikos“ nudžiovė bene geriausią praėjusio sezono centrą. Galime tik įsivaizduoti, kaip atrodys Kosto Slouko ir Mathias Lessorto žaidimas „du prieš du“.
7. Darius Thompsonas (28 metai, 193 cm)
Po puikaus debiutinio sezono Eurolygos turnyre Darius Thompsonas vienas geidžiamiausių žaidėjų laisvųjų agentų turguje, staigiai iš Vitorijos peršokęs į Stambulą pakeisti į NBA išvykusį Vasilije Micičių.
Praėjusiame sezone „Baskonia“ įžaidėjas buvo pirmas Eurolygoje pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 6,7), tačiau ryškus jis buvo ir taškų rinkimo grafoje (vid. 12,6).
D.Thompsono kontrakte su „Baskonia“ buvo numatyta išpirka, tad suinteresuoti klubai greitai pasibeldė į duris.
„Anadolu Efes“ įteikė trejų metų kontraktą pagal formulę „2+1“, kurio metinis uždarbis – net 2,3 milijono eurų.
6. Facundo Campazzo (32 metai, 179 cm)
NBA nepritapęs argentinietis įžaidėjas praėjusio sezono viduryje sugrįžo į Eurolygą, sudaręs sutartį su „Crvena zvezda“, tačiau galutinis Facundo Campazzo sugrįžimas į Madrido „Real“ buvo išrašytas žvaigždėse.
Šioje komandoje įžaidėjas rungtyniavo nuo 2014-ųjų iki 2020-ųjų metų, dukart tapęs Eurolygos čempionu.
F.Campazzo rinkoje turėjo daug dėmesio, tačiau „Real“ mestelėjo neatremiamą 3 milijonų eurų metinį uždarbį, o bendra kontrakto trukmė – net ketveri metai.
5. Juancho Hernangomezas (27 metai, 206 cm)
Pasamdžiusi Erginą Atamaną, Atėnų „Panathinaikos“ susprogdino keletą bombų žaidėjų turguje. Viena jų – ispano Juancho Hernangomezo sugrąžinimas į Senąjį žemyną.
Puolėjas Eurolygoje debiutuos po septynerių metų NBA.
2016-aisiais metais J.Hernangomezas buvo išrinktas geriausiu jaunu ACB žaidėju.
Nuo 2017-ųjų metų puolėjas reguliariai žaidė Ispanijos rinktinėje, su kuria iškovojo tris medalius, o 2022-aisiais tapo Europos čempionu.
Finale į prancūzų krepšį J.Hernangomezas įmetė 27 taškus.
4. Nikola Mirotičius (32 metai, 208 cm)
Bet kuri komanda, sudariusi kontraktą su Nikola Mirotičiumi, būtų nedelsiant įtraukta į šį sąrašą.
„Barcelona“ palikusia žvaigžde iškart susidomėjo būrys Eurolygos klubų. Tai buvo viena įdomiausių ir ilgiausiai užsitęsusių istorijų žaidėjų turguje.
N.Mirotičius paskutinę akimirką persigalvojo dėl Belgrado „Partizan“ dėl sirgalių grasinimų ir įžeidinėjimų, galiausiai sudaręs trejų metų sutartį su Milano „Olimpia“.
3. Kostas Sloukas (33 metai, 190 cm)
Labiausiai nugriaudėjęs perėjimas – Kosto Slouko peršokimas iš Pirėjo „Olympiakos“ į didžiausių varžovų Atėnų „Panathinaikos“ gretas.
Toks pasirinkimas visada bus sutiktas prieštaringai.
Norimos pagarbos nesulaukęs K.Sloukas nepasiekė susitarimo su „Olympiakos“, buvo arti grįžimo į Stambulo „Fenerbahče“, o galiausiai pasiekė susitarimą su „Panathinaikos“, kurio vertė – treji metai ir 9 milijonai eurų.
Jis tapo brangiausiai apmokamu graiku Senajame žemyne.
2. Willy Hernangomezas (29 metai, 211 cm)
Jono Valančiūno komandos draugas „New Orleans Pelicans“ ekipoje Willy Hernangomezas nusprendė sugrįžti į Ispaniją, bet ne į Madrido „Real“, o „Barcelona“ komandą.
2022-ųjų metų Europos čempionato MVP pastaruosius septynerius metus žaidė NBA komandose „New York Knicks“, „Charlotte Hornets“ ir „Pelicans“.
W.Hernangomezas artėjantį sezoną turėtų būti vienas ryškiausių krepšininkų Eurolygos turnyre.
1. Kemba Walkeris (33 metai, 183 cm)
Ryškiausias ėjimą žaidėjų rinkoje padarė „Monaco“ klubas, įsijgęs buvusią NBA žvaigždę Kemba Walkerį.
Tokie žaidėjai į Eurolygą nesidairo, tačiau veteraną pastaruosius kelerius metus kamavo rimtos traumos.
2011-ųjų metų 9-ojo NBA naujokų biržos šaukimo CV kalba už save. Jis keturis kartus žaidė „All-Star“ rungtynėse, o 2019-aisiais pateko į trečią simbolinę NBA komandą.
Per dvylika sezonų NBA K.Walkeris atstovavo „Charlotte Hornets“, „Boston Celtics“, „New York Knicks“ ir „Dallas Mavericks“ komandoms.