2020 02 05

Tragiško pataikymo fone – dramatiškas „Crvena zvezda“ niuksas „Panathinaikos“ ekipai

Atėnų „Panathinaikos“ (13-10) keliskart turėjo dviženklį pranašumą, tačiau tragiškas ketvirtas kėlinys lėmė, jog „Štark“ areną Ricko Pitino auklėtiniai paliko nuleista galva. Graikijos čempionai svečiuose 73:78 (21:9, 11:26, 25:11, 16:32) nusileido Belgrado „Crvena zvezda“ (10-13) krepšininkams, kuriems tai buvo pirmoji pergalė po keturių pralaimėjimų serijos.
Kevinas Punteris prieš Jacobą Willey
Kevinas Punteris prieš Jacobą Willey / Euroleague.net nuotr.

Rungtynės Belgrade priminė įspūdingus amerikietiškus kalnelius – kiekviename ketvirtyje laimėjo vis kita komanda dviženkle persvara.

„Panathinaikos“ jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą (21:9), tačiau antrąjį ketvirtį pralaimėjo 15 taškų skirtumu ir prieš ilgąją pertrauką atsiliko 32:35.

Trečiasis kėlinys vėl priklausė „žaliesiems“, kurie jį laimėjo 25:11, o dar 33-ąją mačo minutę „Pao“ turėjo dviženklį pranašumą – 65:55.

Energingojo Vladimiro Štimaco užkurta „Crvena zvezda“ spurtavo 13:0 bei išsiveržė į priekį.

Nors svečių taškų tylą nutraukė tritaškį įsegęs DeShaunas Thomasas, Nickas Calathes pridėjo dvitaškį su pražanga, o „Panathinaikos“ vėl buvo priekyje 73:71, tačiau dvikovos pabaigoje svarbiausius metimus sumetė „Crvena zvezda“ legionierius Kevinas Punteris.

Atėnų krepšininkai laimėjo kovą po krepšiais 38:28, tačiau suklydo 18 kartų, kai „Crvena zvezda“ ekipa – 7.

Abi komandos pasižymėjo tragišku pataikymu iš toli – aikštelės šeimininkai pataikė 5 tritaškius iš 19 (26,3 proc.), svečiai – 4 iš 22 (18,2 proc.).

„Panathinaikos“ lyderis N.Calathesas nesėkme pažymėtame mače pelnė 9 taškus (4/10 dvit., 0/7 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir surinko 1 naudingumo balą.

„Crvena zvezda“: Kevinas Punteris 24 (10/11 baud.), Stratos Perperoglou 12, Vladimiras Štimacas 9.

„Panathinaikos“: DeShaunas Thomasas ir Georgios Papagiannis – po 12, Jimmeris Fredette'as 12, Nikos Pappas 10.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?