2012 11 02 /23:10

Trečioji nesėkmė Eurolygoje: „Lietuvos rytas“ neatsilaikė prieš „Brose Baskets“ – 78:84

Subyrėjęs žaidimas ketvirtajame kėlinyje ir trečiasis pralaimėjimas Eurolygoje. Vilniaus „Lietuvos rytas“ ketvirtadienį suklupo Bamberge (Vokietija). Dariaus Maskoliūno vadovaujama ekipa „Brose Baskets“ krepšininkams nusileido šešių taškų skirtumu – 78:84 (21:20, 14:25, 29:17, 14:22) .
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio nuotr.

Atrodė, kad po trečiojo kėlinio svečiai perims iniciatyvą, tačiau optimistinis scenarijus neišsipildė. Po trisdešimties minučių „Lietuvos rytas“ turėjo dviejų taškų pranašumą, bet prasidėjus lemiamam ketvirčiui pateko į duobę.

„Brose Baskets“ surengė spurtą 15:0, neleido varžovams pelnyti taškų beveik penkias minutes ir nutiesė sau kelią pergalės link. Atsitiesti R.Seibučio vedini „Lietuvos ryto“ krepšininkai nesugebėjo ir leido Vokietijos klubui patirti pirmosios pergalės skonį.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė 24 taškus pelnęs Renaldas Seibutis ir 15 pridėjęs Nemanja Nedovičius.

Iš viso „Brose Baskets“ krepšininkai pataikė net 11 tritaškių iš 22 bandymų, o daugiausiai taškų nugalėtojams po 22 įmetė du krepšininkai - Boštjanas Nachbaras ir Antonas Gavelas.

„Brose Baskets“: Boštjanas Nachbaras 22, Antonas Gavelas 22 (7 kld.), Casey Jacobsenas 9, Sergerio Gipsonas 9.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 24, Nemanja Nedovičius 15, Janis Blūmas 12.

Kitas mačas Eurolygoje „Lietuvos ryto“ lauks po savaitės – lapkričio 8 d. – namuose su Eurolygos debiutantu Stambulo „Bešiktaš“ (2-2) klubu, kuris penktadienį savo aikštelėje beviltiškai 58:85 pralaimėjo Maskvos CSKA (4-0).

Komandinė statistika:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Bambergo „Brose Baskets“

Dvitaškiai: 19/38 (50 proc.) – 18/36 (50 proc.)

Tritaškiai: 8/21 (38 proc.) – 11/22 (50 proc.)

Baudų metimai: 16/20 (80 proc.) – 15/20 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 28 – 36

Perimti kamuoliai: 4 – 4

Klaidos: 13 – 18

Rezultatyvūs perdavimai: 7 – 13

Situacija D grupėje: Po pralaimėjimo „Lietuvos rytas“ liko ketvirtoje D grupės vietoje, tačiau ją dabar dalinasi su penkių nesėkmių seriją Eurolygoje nutraukusiu „Brose Baskets“ klubu.

Ketvirtasis kėlinys:

40 min. Vilniečiai mačo pabaigoje kiek sušvelnino deficitą ir paliks Bambergą pralaimėję varžovams šešių taškų skirtumu – 78:84.

39 min. S.Babrauskas pataikė tritaškį, šeimininkai sumetė baudas ir likus minutei iki mačo pabaigos nugalėtojas buvo aiškus – 76:84.

38 min. R.Seibutis realizavo baudas, vilniečiai apsigynė, bet puolime Renaldas gavo bloką ir vėl teko grįžti į gynybą – 73:82.

37 min. „Lietuvos rytas“ leido varžovams pelnyti lengvus taškus, todėl D.Maskoliūnas paprašė minutės pertraukėlės – 71:82.

36 min. R.Seibutis tritaškis, N.Nedovičiaus prasiveržimas po krepšiu ir kiek sumažėjęs deficitas – 71:80.

35 min. Arbitrai nubaudė vilniečius. D.Ivanovas sulaukė techninės pražangos, o tuo pasinaudoję šeimininkai toliau skandino Vilniaus klubą – 66:80.

35 min. „Lietuvos rytas“ klydo, o vokiečiai tuo naudojosi. Taškai nuo baudų metimo linijos, lyderio B.Nachbaro tritaškis ir jau minus trylika – 64:77.

34 min. Taškų sausra tęsėsi, bet bent jau kelissyk pavyko neutralizuoti varžovų gynybą – 64:72.

33 min. Lemiamo ketvirčio pražanga „Lietuvos rytui“ klostėsi tragiškai – svečiai nepelnė nė taško, o apsiginti nesugebėjo. „Brose Baskets“ pelnė dešimt taškų be atsako ir atitolo – 64:72.

Optimistiškai susiklostęs trečiasis ketvirtis leido „Lietuvos rytui“ iššiveržti į priekį – 64:62.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka
  • Trečiasis kėlinys:

30 min. „Brose Baskets“ prametė abi baudas, o J.Blūmas smeigė tritaškį. „Lietuvos rytas“ po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą – 64:62.

29 min. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. „Lietuvos ryto“ priešakyje buvo tas pats N.Nedovičius – 61:62. Tiesa, jis buvo pasodintas ant atsarginių žaidėjų suolelio.

28 min. N.Nedovičius realizavo baudų metimus ir sumažino atsilikimą iki minimumo – 59:60.

28 min. Iš toli atakavo N.Nedovičius ir tą darė sėkmingai. Beliko minus du – 57:59.

27 min. V.Dilys sulaukęs savo šanso juo pasinaudojo, tačiau rezultatyvūs buvo ir šeimininkai – 54:57.

26 min. N.Nedovičius pakilęs nuo suolo sėkmingai pranėrė po krepšiu, o netrukus iki trijų taškų varžovų persvarą nubraukė tikslus S.Babrausko tritaškis – 52:55.

26 min. J.Goldsberry savo komandos pranašumą padidino po taiklaus tolimo metimo – 47:55. „Lietuvos rytas“ paprašė minutės pertraukėlės.

25 min. R.Seibutis pelnė jau 19-ąjį savo tašką, o apsigynę svečiai nuskubėjo į greitą puolimą – 47:52.

24 min. D.Ivanovas išprovokavo varžovo pražangą, nors žiūrovai su tuo nenorėjo sutikti – 43:50. Netrukus nuo baudų metimo linijos tikslus buvo ir C.Jacobsenas – 43:52.

23 min. R.Seibučio prasiveržimas po krepšiu ir du taškai – 41:49.

22 min. B.Nachbaro pastangomis šeimininkai netrukus susigrąžino turėtą dviženklę persvarą – 39:49.

21 min. J.Blūmas dvitaškiu metimu pradėjo trečiąjį ketvirtį ir savo sąskaitoje turėjo 7 taškus. Per pirmąją minutę „Brose Baskets“ suklydo du kartus.

Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ nuo „Brose Baskets“ atsiliko dešimčia taškų – 35:45. Svečius į priekį tempė R.Seibutis, surinkęs 15 taškų. Šeimininkai per pirmuosius du kėlinius pataikė 7 tritaškius iš 11.

• Antrasis kėlinys:

20 min. B.Nachbaras pelnė jau 15 savo tašką. Du taškai ir tiksli bauda bei deficitas siekė dviženklį – 33:43.

19 min. J.Blūmas – trys taškai, bet gynyboje P.Samardžiskis užsidirba baudą, o teisėjas įskaitė B.Nachbaro dvitaškį. Jis baudą prametė, bet Vokietijos čempionai dar kartą pasinaudojo savo pagrindiniu ginklu – tritaškiais metimais ir vėl atitrūko nuo „Lietuvos ryto“ – 33:40.

17 min. Po minutės chaoso aikštėje prie baudų metimoj linijos stojo P.Samardžiskis, tačiau abu jo metimai skriejo pro šalį – 30:35.

16 min. Su R.Seibučio rezultatyviu žaidimu atgijo ir „Lietuvos rytas“. Šeši taškai be atsako ir kiek sumažintas deficitas – 30:33.

15 min. Minutės pertraukėlė nepadėjo. Vokiečiai ir vėl tiksliai atakavo iš tolimos distancijos ir įgijo devynių taškų pranašumą – 24:33. „Brose Baskets“ spurtas – 13:0.

14 min. S.Gibsonas... Ir braškanti „Lietuvos ryto“ gynyba. Po dar vieno tritaškio minus šeši – 24:30.

13 min. K.Tadda pratęsė šeimininkų spurtą iki septynių taškų – 24:27.

12 min. Dar kartą pasižymėti iš toli Stepui nepavyko, o „Brose Baskets“ žaibiškai smeigė tritaškį, netrukus įdėjo iš viršaus – 24:25.

11 min. Per pirmąją minutę abi komandos suklydo po kartą, tačiau pirmuosius taškus antrajame ketvirtyje nuo tritaškio linijos pelnė S.Babrauskas – 24:20.

Po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo vienu tašku – 21:20.

• Pirmasis kėlinys:

10 min. Likus 40 sekundžių B.Nacghbaras rezultatą persvėrė tritaškiu metimu, tačiau kėliniui artėjant į pabaigą pranašumą sugrąžino D.Dulkys – 21:20.

9 min. N.Nedovičius sumetė baudas, tačiau tuo pačiu atsakė ir F.Neumannas – 19:17.

8 min. S.Babrauskui varžovas „išrašė“ bloką, tačiau vilniečiai apsigynė ir išsaugojo trapų pranašumą.

7 min. Prametė M.Katelynas ir D.Dulkys, o gynyboje atsivėrė skylės ir iš aštuonių taškų persvaros beliko du taškai – 17:15.

6 min. Po minutės pertraukėlės nuo baudų metimo linijos spurtą pratęsė M.Katelynas – 17:9.

5 min. R.Seibutis pelnęs dar du taškus (9 tšk.) paprašė keitimo, o „Lietuvos rytas“ surengė spurtą 6:0 ir įgijo šešių taškų pranašumą – 15:9.

3 min. R.Seibutis ir dar penki jo taškai iš eilės – iš pradžių išradingas dvitaškis, o vėliau ir tikslus šūvis iš toli. Tiesa, puolime nesnaudė ir šeimininkai – 9:9.

2 min. P.Samardžiskis sumetė du baudos metimus, tačiau „Brose Baskets“ pelnė keturis taškus be atsako ir išlygino rezultatą – 4:4.

1 min. Pirmuosius taškus „Lietuvos rytui“ pelnė R.Seibutis, o svečiai apsigynė nuo pirmųjų dviejų varžovų atakų – 2:0.

***

Praėjusią savaitę „Lietuvos rytas“ namuose 69:61 nugalėjo Belgrado „Partizan“, tuo metu Bambergo klubas 67:76 turėjo pripažinti Maskvos CSKA pranašumą.

„Lietuvos rytas“ ir „Brose“ tarpusavio mačų santykis buvo palankesnis vilniečiams – 3:1. Beje, visos keturios ligšiolinės dvikovos vyko 2006-aisiais: pavasarį „Lietuvos rytas“ laimėjo Eurolygos „Top 16“ rungtynes 79:67 (namuose) ir 72:56 (Vokietijoje), o metų pabaigoje ULEB taurės turnyre už pralaimėjimą Bamberge atsirevanšavo savo aikštėje 81:62.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.