2019 05 19

Tritaškių lietumi Maskvos CSKA nuplovė Stambulo klubą ir tapo Eurolygos čempione

Maskvos CSKA krepšininkai pataikė 14 tritaškių svarbiausiose sezono rungtynėse. Itin taikliai per Eurolygos finalą atakavę Rusijos čempionai 91:83 (29:20, 15:22, 24:20, 23:21) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ ir po trejų metų pertraukos vėl užsidėjo Eurolygos karūną.
Eurolygos finale – CSKA triumfas
Eurolygos finale – CSKA triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Amerikiečių vedama CSKA aštuntą kartą gali vadinti save stipriausia Europos krepšinio komanda.

Aštuntą titulą klubo istorijoje Rusijos ekipa iškovojo Vitorijoje finalo ketverto turnyre, kur finalo ketverto naudingiausiu žaidėju tapęs Willas Clyburnas ir Corey Higginsas nuo pat mačo pradžios ėmė spjaudytis tritaškiais.

Amerikiečiai drauge pelnė 40 taškų – kiekvienas po 20, o prancūzas Nando de Colo pridėjo 15.

CSKA įskraidino 14 tritaškių iš 22 bandymų (64 proc.) pakeliui į titulą, kuris nedažnai nusėsdavo į turtingojo Rusijos klubo lentyną, nepaisant nuoseklių dalyvavimų finalo ketverto varžybose.

Iki šiol CSKA buvo stipriausias Europoje 1961, 1963, 1969, 1971 metais sovietmečiu, o tai pat 2006, 2008 ir 2016 metais.

Nors pernai trenerio Dimitrio Itoudžio kėdė visu svoriu svyravo po Eurolygos finalo ketverto, kur CSKA pralaimėjo kovą dėl trečios vietos „Žalgiriui“, šį sezoną Maskvos krepšininkai vėl atrodė solidžiai viso sezono metu. Užėmę antrąją vietą reguliariajame čempionate, jie pasitiko Eurolygos finalo ketvertą geriausios sportinės formos.

Pirmą kartą klubo istorijoje į Eurolygos finalą patekęs „Anadolu Efes“ laikėsi ant žemiausio komandos žaidėjo Shane'o Larkino pečių.

180 cm ūgio amerikietis atakavo drąsiai, bet jo 29 taškų buvo per mažai.

Tai nebuvo geros rungtynės buvusiems žalgiriečiams, kurių „Anadolu Efes“ turi tris. Vasilije Micičius pelnė 10 taškų atliko 5 perdavimus, bet pataikė tik 2 tritaškius 9. Jamesas Andersonas pridėjo 7 taškus, o Brockas Motumas – 4 rungtynėse, kuriose CSKA pranoko varžovus jų pačiu ginklu – tolimais metimais.

CSKA: Corey Higginsas (4/5 tritaškių) ir Willas Clyburnas (4/6 tritaškių) po 20, Nando de Colo 15, Kyle'as Hinesas 9, Nikita Kurbanovas, Othello Hunteris ir Danielis Hackettas po 7 Sergio Rodriguezas 6;

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 29, Krunoslavas Simonas 15, Bryantas Dunstonas 13, Vasilije Micičius 10, Jamesas Andersonas 7.

Finalo Vitorijoje įvykius fiksavo 24sek:

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Likus žaisti pusei minutės chaotiškoje atakoje V.Micičius prametė tritaškį. CSKA nebepaleido pergalės.

39 min. C.Higginsas baudų metimais didina CSKA pranašumą – 87:81.

38 min. D.Hackettui skirta nesportinė pražanga – šansas Turkijos klubui. Galingai šįvakar žaidžiantis B.Dunstonas įmetė baudas, bet iki CSKA dar trūksta keturių taškų.

38 min. K.Simonas atsisako pasiduoti ir vis randa būdų pelnyti taškų, bet CSKA turi atsakymų kroatui ir pirmauja 85:77.

36 min. Rusijos čempionai pirmauja 83:72, kai C.Higginsas pataikė dvitaškį.

35 min. Sulaukusi paramos iš Nando de Colo CSKA artėja prie pergalės 80:71 likus žaisti penkias minutės.

32 min. Rusijos klubas priekyje 73:64, o V.Micičius bando atgauti kvapą. Serbui tai sudėtingas mačas.

Trečiasis kėlinys

30 min. Trečiasis kėlinys baigėsi dar vienu Sh.Larkino tritaškiu šūviu, bet CSKA vis dar priekyje 68:62.

29 min. CSKA priekyje 68:54. Rusijos komanda sugebėjo pristabdyti varžovus, kuriems trūksta ir Adrieno Moermano indėlio – prancūzas per 19 min. nepelnė nė taško.

27 min. Sh.Larkinas puikiai jaučiasi Vitorijos arenoje. Jis yra atstovavęs Vitorijos „Baskonia“ klubui tarp etapų NBA, o dabar tempia „Anadolu Efes“ – 180 cm ūgio gynėjas pelnė jau 19 taškų. Sh.Larkinas pataikė tritaškį iš kokių aštuonių metrų, bet CSKA geriau mėto iš arčiau – 63:52 Rusijos klubo naudai.

„Scanpix“ nuotr./Eurolygos finalo tarp Stambulo „Anadolu Efes“ ir Maskvos CSKA akimirka.

25 min. W.Clyburnas rezultatyvumu (13 taškų) jau pavijo C.Higginsą, o po K.Hinese dvitaškiu su pražanga CSKA trūktelėjo – 57:49.

23 min. Koks O.Huntreio blokas B.Dunstonui! CSKA vidurio puoėjas tiesiog supresavo oponentą. Gera gynyba padeda CSKA klubui, kuris vėl priekyje 51:47.

21 min. K.Simonas tritaškiu išvedė Stambulo klubą į priekį – 45:44.

Per pertrauką

„Mes turime geriau gintis“, – akcentavo „Anadolu Efes“ treneris Erginas Atamanas, kai per rungtynių pertrauką jį pakalbino Eurolygos komentatoriumi dirbęs buvęs žalgirietis Jiri Zidekas.

CSKA strategas Dimtris Itoudis akcentavo kovą dėl kamuolio – per pirmąją mačo dalį kovoje po krepšiais „Anadolu Efes“ buvo kiek stipresnė (17:14).

Antrasis kėlinys

CSKA laimėjo pirmąją mačo pusę 44:42, bet „Anadolu Efes“ pavyko prisivyti rungtynių pradžioje fantastiškai iš toli atakavusius Maskvos krepšininkus.

Per pirmuosius du kėlinius CSKA daugiausiai taškų pelnė C.Higginsas (13) ir W.Clyburnas (10). Rusijos komanda pataikė net 8 tritaškius iš 12.

„Anadolu Efes'“ tempia Shane'as Larkinas (14 taškų), J.Andersonas pelnė 7, Bryantas Dunstonas – 6.

20 min. Pagaliau ir V.Micičius iššovė tritaškį. Jis leidžia Stambulo komandai priartėti iki penkių taškų (39:44).

17 min. CSKA pirmauja 41:34. Antrasis kėlinys vyksta lygiai, Turkijos klubui pavyko šiek tiek aptramdyti Maskvos snaiperius.

14 min. Stambulo komandos įžaidėjas Vasilije Micičius kol kas blaškosi. Buvęs žalgirietis pelnė 2 taškus, o suklydo daugiau sykių (2) nei asistavo komandos draugams (1). CSKA pirmauja 39:26.

13 min. CSKA priekyje 34:22. Rusijos čempionai yra pataikę 7 tritaškius iš 9, o rezultatyviausias aikštėje C.Higginsas, pelnęs 11 taškų.

Pirmasis kėlinys

10 min. Po pirmojo kėlinio CSKA priekyje 29:20.

9 min. Ar kas nors apsigins nuo tritaškių lietaus? CSKA jau pataikė šešis tritaškius, o iš viso surinko 29 taškus. „Anadolu Efes“ – 17.

8 min. Stambulo klube aktyviai mačą pradėjo J.Andersonas. Jis buvo Kauno „Žalgirio“ lyderis 2014-2015 m. sezoną. Turtinguose Eurolygos klubuose amerikietis nėra toks rezultatyvus, bet finale vien per pirmą kėlinį pelnė 7 taškus.

6 min. CSKA atsirėmė į savo amerikiečius – Willas Clyburnas ir Corey Higginsas įmetė po 6 taškus, o CSKA įsiveržė į priekį 21:17.

3 min. Puolimas svarbiau nei gynyba – tokia filosofija prasidėjo Eurolygos finalas. CSKA atakose netikėtai atsidūrė Nikita Kurbanovas, o Stambulo klubas remiasi Shane'u Larkinu. Jie pelnė po 5 taškus, o rezultatas lygūs: 10:10.

Eurolygos finalas prasidėjo šviesų spektakliu Vitorijos arenoje.