– Kaip manote, ar dėl to tiek gerbėjų ir turite?
– Aš manau, kad taip. Vienu metu dirbau reporteriu „Lietuvos ryto“ rungtynėse „Uroboro“ puslapiui. Tada dar nebuvo TSN. Man buvo labai keista, kiek mažai yra kritikos ir kaip yra baiminamasi paklausti žaidėjo apie bet kokį jo sprendimą.
Apskritai, žurnalistai bijo tiesiai šviesiai paklausti konkretaus dalyko. Jie tiesiog klausia, kokios yra pralaimėjimo priežastys ir visiškai nekvestionuoja pačių žaidėjų. Tada vaikštoma aplinkui ir surenkama tai, ką krepšininkai patys savo noru ir savo iniciatyva neklausti pasako. Man tai buvo labai keista ir aš labai norėjau šitą dalyką pakeisti. Tai dabar labai atsispindi TSN veikloje. Pralaimėjimo priežastis gali matyti ir žurnalistas.
Geriausias žurnalisto klausimas, vis kartoju ir turbūt ilgai kartosiu, yra paklausti tiesiogiai – kodėl tu, Songaila, būtent antram kėliny, likus 3 minutėm, kai buvai ką tik išėjęs į aikštę ir buvai pilnas jėgų, žiūrėjai į kamuolį kaip į nubėgantį žvirblį. Nors aiškiai galėjai dėti porą papildomų žingsnių ir tą kamuolį pagriebti. Kodėl taip pasielgei?
– Bet krepšininkai irgi žmonės, jie gali suklysti...
– Tai taip. Jie taip pat gali ir atsakyti. Be abejo, gali suklysti. Bet kokia tai klaida buvo? Ar ji buvo netyčinė, ar tai tiesiog tingėjimas? Jei nepastebėjo, tai nepastebėjo, būna kartais. Gal jis užsisuko, gal jam tuo metu reikėjo žmogų atitverti, gal kažką gaudyt reikėjo, kad galimą pasą užblokuotų ar panašiai. Visokių variantų gali būti. To ir reikia klausti.
– Gal pamenate kokį daug aistrų sukėlusį įrašą? Gal net atsakymo sulaukėte iš to žaidėjo, apie kurį buvo rašoma?
Trys su nesportine būtų trys taškai, baudos metimas ir dar kamuolys rankose. Potencialiai 6–7 taškai. Jis išreiškia viltį, tikėjimą laimėti.
– Kaip ir ne, tokio atvejo nebuvo. Šiaip daugiausia juokų ir kalbų mums sukelia kai kurių skaitytojų nenoras žiūrėti į tam tikrus įvykius kritiškai, o vienas iš TSN principų būtent ir yra į viską žiūrėti kritiškai. Tai nereiškia, kad turime tik neigiamai vertinti ir ieškoti tik blogų dalykų. Kritiškai vertinti yra tiesiog vertinti. Pasakyti „puiku“ taip pat yra kritiškas požiūris.
Pavyzdžiui: „Vakar buvai pernykščių bulvių maišas, šiandien sugriebei net tuos kamuolius, kurių per visą karjerą negriebdavai, būdamas „centras“ suorganizavai penkias greitas atakas, perėmei septynis kamuolius iš įžaidėjų – puiku“. Tai taip pat kritiškas požiūris.
Kritiškas požiūris yra sverti žmogaus veiksmus ir sakyti, ar jie yra geri ar blogi. Kiekvieno pareiga yra būti kritiškam visur ir visada.