2021 02 05

Užsivedę baskai su rezultatyviu R.Giedraičiu Madride įspūdingai paguldė „karalius“

Praėjusią savaitę nugalėję Kauno „Žalgirį“, Vitorijos „Baskonia“ (11-13) vyrai sumedžiojo dar vieną grobį. Svečiuose Duško Ivanovičiaus auklėtiniai net 84:64 (28:15, 9:19, 23:18, 24:12) pamokė Madrido „Real“ (15-9).
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Baskai savo pranašumą demonstravo nuo pirmųjų minučių. Sužaidus vos kiek daugiau nei šešias minutes Vitorijos klubas jau turėjo dviženklę persvarą (20:9), o pirmąjį ketvirtį laimėjo 28:15.

Nors gynybą sutankinę madridiečiai po dviejų kėlinių atsiliko jau tik 34:37, baskai dar sykį nurūko ketvirtajame kėlinyje, kai pataikė net šešis tritaškius iš eilės ir susikrovė triuškinantį 20 taškų pranašumą.

Nugalėtojų gretose žibėjo Rokas Giedraitis. Jis per 33 minutes pelnė 14 taškų (4/8 dvit., 2/5 trit.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, sykį prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

Jo komandos kolega Tadas Sedekerskis per 22 minutes įmetė 4 taškus (2/3 dvit.), atkovojo 7 kamuolius, dusyk suklydo, tris kartus prasižengė ir užfiksavo 6 balų naudingumą.

„Baskonia“ laimėjo jau antras rungtynes iš eilės po to, kai buvo patyrę pralaimėjimus net keturiuose susitikimuose paeiliui.

Pergalė leido dėl vietos aštuonete kovojantiems baskams pakilti į 11-ąją vietą. „Real“ išlieka ketvirtas.

„Real“: Alberto Abalde 12 (4/7 trit.), Gabrielis Deckas 8 (7 atk. kam.).

„Baskonia“: Achille Polonara 18 (4/7 trit.), Alecas Petersas 16 (4/5 trit.), Rokas Giedraitis 14, Luca Vildoza 13 (6 rez. perd.).