2021 10 08

Vienas lauke ne karys: rekordinis V.Micičius nublanko prieš CSKA mašiną

Erginas Atamanas prieš rungtynes atsiėmė praėjusio sezono metų trenerio apdovanojimą, Vasilije Micičius pagerino karjeros rekordą, bet Stambulo „Anadolu Efes“ (0-2) išlieka be pergalių šiame Eurolygos sezone.
Vasilije Micičius
Vasilije Micičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Eurolygos čempionai namuose 96:100 (21:26, 25:25, 22:28, 28:21) nusileido Maskvos CSKA (1-1).

Turkijos klubo neišgelbėjo ir nuostabiai rungtyniavęs V.Micičius.

Serbas per 30 minučių pelnė 32 taškus (4/7 dvit., 7/11 trit., 3/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

7 pataikyti tritaškiai yra naujas praėjusio sezono Eurolygos MVP karjeros rekordas.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Vasilije Micičius

Tiesa, rungtynių V.Micičius nebaigė dėl paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę užsidirbtos penktos pražangos.

CSKA pirmavo nuo pirmų rungtynių minučių ir jau pirmajame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą (26:15).

Nors tada „Anadolu Efes“ pelnė 13 taškų iš eilės, džiaugėsi „Sinan Erdem“ arenos publika neilgai – po dviejų kėlinių 51:46 pirmavo CSKA, kurios pranašumas dar labiau išaugo po ilgosios pertraukos.

Tornikės Šengelijos, Johanneso Voigtmanno ir Willo Clyburno vedami maskviečiai trečiajame ketvirtyje atitrūko 16 taškų skirtumu (75:59) ir atrodė, kad intriga rungtynėse nyksta.

Bet ją „Anadolu Efes“ dar sugebėjo atkurti. Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai spurtavo 13:2 ir po Adrieno Moermano tritaškio likus 52 sek. atsiliko vos 93:95.

Likę be V.Micičiaus, šeimininkai dar turėjo šansų kabintis, bet CSKA žaidėjai beveik be klaidų metė lemiamus baudų metimus, o paskutiniai Shane'o Larkino mėginimai nebuvo tikslūs.

CSKA šiose rungtynėse vertėsi be praėjusią savaitę traumą patyrusio Nikolos Milutinovo ir nugaros skausmus jaučiančio Mariaus Grigonio.

E.Atamanui prieš rungtynes buvo įteiktas geriausio 2020-2021 m. sezono trenerio apdovanojimas.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 32 (7/11 trit.), Adrienas Moermanas 14, Shane'as Larkinas 12 (0/7 trit., 7 rez. perd.).

CSKA: Tornikė Šengelija 23 (7/8 metimai, 7/8 baud., 29 naud. bal.), Willas Clyburnas 18 (7 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas (9 atk. kam., 7 rez. perd., 27 naud. bal.) ir Iffe Lundbergas 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 17.