2019 01 31

R.Kurtinaičio triumfas – po tragiško kėlinio „Žalgiris“ krito prieš „Chimki“

Apmaudus pralaimėjimas Maskvos priemiestyje. Kauno „Žalgiris“ krito prieš Rimo Kurtinaičio „Chimki“. Kauniečiai prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 9 taškais, bet lemiame kėlinyje sukrapštė vos 8 taškus ir pralaimėjo 64:74 (17:19, 20:17, 19:11, 8:27). Tai buvo pirmoji R.Kurtinaičio pergalė Eurolygoje po sugrįžimo į Chimkus. „Žalgiris“ po trylikto pralaimėjimo nusmuko į 12 vietą Eurolygoje.
Jordanas Mickey
Jordanas Mickey / „Scanpix“ nuotr.

Pirmieji du kėliniai buvo itin įtempti, nei viena komanda neturėjo dviženklės persvaros, bet didesnę laiko dalį pirmavo „Chimki“. Edgaras Ulanovas antrąjį kėlinį pabaigė efektingu metimu su sirena ir prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ turėjo minimalų pranašumą 37:36.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ leido „Chimki“ pelnyti tik 11 taškų ir prieš ketvirtąjį kėlinį įgijo rekordinę 9 taškų persvarą (56:47). R.Kurtinaičio auklėtiniai spurtavo ketvirtajame kėlinyje ir išlygino rezultatą 61:61. Tai buvo lūžis. „Chimki“ nudūmė ir šventė pergalę po trijų pralaimėjimų iš eilės.

„Žalgirį“ skandino ypač prastas dvitaškių pataikymas (14/38). „Chimki“ žalgiriečiams išrašė net 9 blokus.

Marius Grigonis buvo rezultatyviausias Kauno komandoje su 15 taškų. 10 pridėjo Nate'as Woltersas.

Jordanas Mickey dominavo Rusijos ekipoje – pelnė 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Rungtynes Maskvoje stebėjo ir buvęs Kauno „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas.

Kauniečiai „Chimki“ klubo neįveikia jau 9 metus. Pastarąjį ir vienintelį kartą „Žalgiris“ prieš „Chimki“ Eurolygoje laimėjo 2010 metais. Išvykoje „Žalgiris“ Rusijos ekipos išvis nėra nugalėjęs.

„Žalgiris“ su 8 pergalėmis ir 13 pralaimėjimų Eurolygoje nusmuko į dvyliktą vietą. „Chimki“ su tokiais pačiais rodikliais – tryliktas.

Po savaitės „Žalgirio“ laukia kelionė į Barseloną, kuri užbaigs trejų išvykos rungtynių maratoną.

Rungtynių statistika: „Chimki“ – „Žalgiris“ 74:64

Dvitaškiai: 15/29 (51,7%) – 14/38 (36,8%)

Tritaškiai: 11/24 (45,8%) – 9/21 (42,9%)

Baudų metimai: 11/19 (57,9%) – 9/11 (81,8%)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 30

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 17

Perimti kamuoliai: 5 – 9

Klaidos: 12 – 12

„Chimki“: J.Mickey 20, M.Thomas 16, T.Crockeris 14.

„Žalgiris“: M.Grigonis 15, N.Woltersas 10, E.Ulanovas 9, B.Daviesas 7, D.Thompsonas ir Th.Walkupas po 6, A.Kavaliauskas 4, A.Milaknis 3, A.White'as ir P.Jankūnas po 2.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Chimki“ 64:74

40 min. „Chimki“ palaužė kauniečius ketvirtajame kėlinyje net 27:8.

38 min. M.Thomas ir J.Mickey didino šeimininkų pranašumą – 61:68.

36 min. J.Mickey persvėrė rezultatą po E.Ulanovo pražangos puolime – 61:63.

35 min. M.Grigonis atsakė į T.Crockerio tolimą metimą – 61:61.

34 min. T.Crockerio tritaškis ir baudų metimai sumažino skirtumą iki 2 taškų – 58:56.

33 min. D.Thompsonas pelnė pirmuosius „Žalgirio“ taškus ketvirtajame kėlinyje – 58:51.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Chimki“ 56:47

30 min. Th.Walkupas pataikė reikalingą tritaškį, o A.Kavaliauskas didino persvarą iki 9 taškų.

28 min. M.Grigonis pataikė du baudų metimus, bet M.Thomas atsakė tritaškiu – 46:51.

25 min. E.Vialcevas smeigė tritaškį. N.Woltersas atsakė tuo pačiu, o D.Thompsonas padidino žalgiriečių persvarą iki 8 taškų – 49:41.

Donatas Urbonas

Donatas URBONAS, 24sek žurnalistas Maskvoje

Linkėjimai nuo Vladimiro Romanovo! Buvęs „Žalgirio“ savininkas įžvelgė, kad Šarūno Jasikevičiaus krepšinis – senoviškas. Daugiau jo įžvalgų skaitykite 15min portale penktadienį 11:00.

24 min. Labai gera kėlinio pradžia. D.Thompsono dėjimas ir A.Milaknio tritaškis privertė R.Kurtinaitį prašyti pertraukėlės – 44:38.

22 min. B.Daviesas pelnė pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje – 39:36.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Chimki“ 37:36

20 min. A.White'as ir E.Ulanovas atliko dvi rezultatyvias atakas iš eilės ir išlygino rezultatą. E.Ulanovas dar pridėjo taiklų dvitaškį su sirena ir „Žalgiris“ po pirmosios rungtynių dalies turėjo taško pranašumą.

19 min. Dėjimą atlikti bandęs M.Grigonis buvo sustabdytas pražanga ir realizavo du baudų metimus – 31:33.

18 min. Kapitonas P.Jankūnas kaip visada tempia sunkiausiu metu – 29:33.

17 min. M.Grigonis pataikė du baudų metimus ir buvo rezultatyviausias su 8 taškais – 27:33.

16 min. B.Daviesas už emocijas gavo techninę pražangą. S.Monia išrašė bloką M.Grigoniui, o E.Vialcevas smeigė tritaškį – 25:31.

15 min. M.Grigonio tritaškis persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai, bet buvęs žalgirietis D.Bostas atsakė tuo pačiu – 25:26.

Per 13 minučių Šarūnas Jasikevičius panaudojo net kelias skirtingas aukštaūgių poras. Pavyzdžiui, Aaronas White'as kyla ant parketo tik 13 mačo minutę. Jis su Brandonu Daviesu pakeitė Antano Kavaliausko ir Deono Thompsono duetą. Tuo tarpu susitikimą pradėjo Brandonas Daviesas ir Paulius Jankūnas. Šaras keičia savo aukštaūgius kaip ledo ritulio žaidėjus. Mytiščių arenoje, beje, dažnai aidi ledo ritulio melodijos. Viskas į temą.

12 min. Po A.Kavaliausko klaidos J.Mickey nubaudė tritaškiu. Antanas taisė situaciją taškais iš po krepšio – 22:23.

11 min. E.Ulanovo tritaškis išlygino rezultatą – 20:20.

Thomasas Walkupas jau nuo pirmųjų minučių metamas į kovą kaip įžaidėjas. Kalnų amerikietis neįprastame vaidmenyje nenuvertė, bet bent įsūdė vieną metimą iš distancijos. Šaras kantrus ir gan pozityvus – paplojo naujajam įžaidėjui po paskutinės nebepavykusios atakos, kai legionierius nebesusirinko kamuolio tarp savo kojų. Th.Walkupas įžaidėjo pozicijoje atrodo gan chaotiškai, kaip visas šis pirmasis rungtynių kėlinys.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Chimki“ 17:19

10 min. B.Daviesas pataikė vieną iš dviejų baudos metimų, bet Th.Walkupas pataikė reikalingą tritaškį. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ atsiliko dviem taškais.

8 min. Aikštėje pasirodęs J.Mickey greitai pelnė pirmuosius savo taškus. Po Th.Walkupo klaidos savo sąskaitą atidarė ir A.Zubkovas – 13:17.

6 min. E.Ulanovas išlygino rezultatą – 13:13.

Šaras jau nuo pirmųjų minučių siautėja prie šoninės linijos. Jis rodo atsarginiams derinių lentą, kaip reikia gintis nuo „Chimki“ išpuolių. Šeimininkai su „Žalgirio“ gynyba kol kas daro, ką nori – vos per trejetą minučių žaliai balti praleido net 10 taškų. Treneris tik baksnoja smilkinį ir klausinėja žaidėjų – „kaip?!“.

5 min. „Chimki“ pataikė jau trečią tritaškį. B.Daviesas pataikė du baudų metimus, o į aikštę žengė po traumos atsigavęs A.Kavaliauskas – 11:13.

4 min. Žalgiriečiams pasisekė. T.Crockeris sugebėjo pramesti abu baudų metimus. N.Woltersas sumažino skirtumą iki taško – 9:10.

3 min. M.Thomas ir T.Crockeris smeigė tritaškius, bet iš toli pataikė ir M.Grigonis – 7:10.

2 min. Ir vėl panašūs reidai. N.Woltersas ir D.Bostas apsikeitė greitomis atakomis ir lengvais taškais – 4:4.

1 min. M.Thomas ir B.Daviesas apsikeitė taškais iš po krepšio – 2:2.

Linkėjimai iš Mytiščių! Namų aikštės pranašumu „Chimki“ areną sunku pavadinti. Pirmiausia, klubas žaidžia ne tikruosiuose savo namuose Chimkuose, nes ten pūpsanti salė neatitinka Eurolygos reikalavimų. „Chimki“ rungtyniauja kitame Maskvos priemiestyje, Mytiščiuose, į kuriuos atsigabena saujelę fanų specialiais autobusais iš Chimkų. Bet žmonių čia tiek mažai ir priešrungtyninė atmosfera tokia niūri, kad susidaro įspūdis, jog „Chimki“ labiau mėgaujasi žaisdami išvykos, ne namų mačus. Beje, vietinės reikšmės roko grupė likus 25 min. iki susitikimo pradžios savo muzikos ritmais bando apšildyti kokius pora šimtų žiūrovų. Atrodo komiškai.

Rungtynes Mytiščių arenoje stebi ir buvęs „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas! Tik primenu, kad jo ieško Lietuvos policija.

Startiniai penketai:

„Chimki“: Dee Bostas, Tony Crockeris, Andrejus Zubkovas, Charlesas Jenkinsas, Malcolmas Thomas.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Nate'as Woltersas, Paulius Jankūnas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas.