2023 12 22

Be Kalėdų dovanos: „Žalgiris“ krito penktą kartą iš eilės

Kauno „Žalgirio“ (5-11) krepšininkams niekaip nepavyksta užbaigti juodos atkarpos Eurolygoje. Penktadienio vakarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 80:85 (22:28, 29:28, 22:14, 7:15) kapituliavo prieš „Barcelona“ (11-5) ekipą su Roku Jokubaičiu.

Kauniečiams tai buvo penktas pralaimėjimas Eurolygoje iš eilės.

Turnyro lentelėje „Žalgiris“ lenkia vos du priešininkus – Berlyno ALBA ir Vilerbano ASVEL.

Sunkesnę atkarpą šiuo metu prestižiškiausiame žemyno turnyre išgyvena tik ASVEL, pralaimėjęs septynis mačus paeiliui.

Tuo tarpu „Barcelona“ nutraukė dviejų nesėkmių atkarpą ir žengia trečia.

Svečiai geriau pradėjo dvikovą, bet tada „Žalgiris“ atsakė atkarpa 11:0 ir perėmė iniciatyvą. Pirmoje rungtynių pusėje katalonai dar išlaikė nežymų pranašumą, bet po pertraukos geriau atrodė „Žalgiris“. Solidų trečią kėlinį sužaidę kauniečiai prieš lemiamą ketvirtį turėjo trijų taškų pranašumą (73:70).

Prasidėjus paskutinei minutei katalonai pirmavo taško persvara, bet užpulti nesugebėjo, o „Žalgiriui“ atakuojant Austinas Hollinsas apmaudžiai prasižengė prieš Nicolasą Laprovittolą. Argentinietis sumetė baudas ir paliko kauniečiams trijų taškų deficitą (80:83) ir pusę minutės.

Visgi Keenano Evanso ataka buvo nesėkminga ir kauniečiai vėl dramatiškai pralaimėjo.

Laurynas Birutis sužaidė rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje ir per 24 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų. 15 taškų pridėjo Edgaras Ulanovas.

R.Jokubaitis nugalėtojams per 15 minučių įmetė 6 taškus (2/4 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, provokavo 2 pražangas, tiek pat jų fiksavo pats ir rinko 6 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 18 (20 n.b.), Edgaras Ulanovas 15 (20 n.b.), Keenanas Evansas 13 (6 atk. kam.), Rolandas Šmitas 11 (7 atk. kam.), Edmondas Sumneris 7, Dovydas Giedraitis 6.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 18 (4/9 trit.), Janas Vesely 15, Nikola Kaliničius 12 (4/9 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Tomašas Satoransky 10 (6 rez. perd.), Jabari Parkeris 8 (8 atk. kam.).

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 80:85.

40 min. „Žalgiris“ neišsigelbsti. Pralaimėjimas.

37 min. Tomašas Satoransky tritaškiu išveda katalonus į priekį. Atsiliekame 80:81.

36 min. Laurynas Birutis metimu iš po krepšio išprovokuoja Dario Brizuelos nesportinę pražangą. Pataiko tik antrą. Rolandas Šmitas prideda metimą iš po krepšio – 80:77.

35 min. Rolandas Šmitas lygina rezultatą – 77:77.

34 min. Dovydas Giedraitis skaudžiai atsitrenkia į Jameso Nnaji pastatytą užtvarą ir sunkiai kyla nuo žemės. Jaunasis žalgirietis susiėmęs už rankos palieka aikštę.

33 min. Kėlinį jau katalonai pradeda 5:0, bet tada atsako ir Edgaras Ulanovas – 75:75.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 73:70.

30 min. Solidus kauniečių kėlinys.

29 min. Edmondas Sumneris leidžia tritaškį ir pagauna Jano Vesely pražangą. 2/3 ir 70:66.

27 min. Nikola Kaliničius gauna techninę pražangą. Ulia pataiko baudą – 68:64.

26 min. Kauniečiai šiek tiek priekyje, bet persvara labai trapi. 67:62.

23 min. Įspūdingas Dovydo Giedraičio tritaškis atšokant. 63:62.

22 min. Antrą mačo pusę žalgiriečiai pradeda 5:0. 56:56.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 51:56.

20 min. Edgaras Ulanovas pataiko iš toli, bet tokios pačios vertės metimą pačiomis paskutinėmis sekundėmis labai aukšta trajektorija pataiko ir Nicolas Laprovittola.

19 min. Tomašas Satoransky uždirba trečią Keenano Evanso asmeninę pražangą ir pataiko su pražanga. 42:46.

18 min. Janas Vesely pataiko iš distancijos, o Laurynas Birutis krauna iš viršaus. 40:44.

17 min. Nicolo Laprovittolos tritaškis. 5:0 ir katalonai vėl priekyje. Atsiliekame 40:42.

16 min. Nikola Kaliničius pataiko tritaškį. Katalonai bėga į priekį 7:0 ir išlygina rezultatą – 37:37. Edgaras Ulanovas labai gerai prasiveržia link krepšio. Du su pražanga ir vėl 40:37.

15 min. Rokas Jokubaitis pataiko su pražanga, o „Barcai“ apsigynus, tą patį pakartoja ir Janas Vesely. Visgi tiek čekas, tiek lietuvis baudas prametė. 37:34.

14 min. Lukas Lekavičius po apendicito operacijos grįžta į aikštę.

13 min. Austinas Hollinsas greitos atakos metu pataiko tritaškį. Puiku – 37:30.

12 min. Tomas Dimša tryliktą Eurolygos mačą iš eilės pataiko tritaškį. Kauniečiai jau priekyje – 31:30.

11 min. Keenanas Evansas pataiko tritaškį su Roko Jokubaičio pražanga. Bauda taikli ir lygu – 28:28.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 22:28.

9 min. Rokas Jokubaitis pasirodo aikštėje pirmą kartą.

8 min. Laurynas Birutis krauna iš viršaus.

7 min. Nikola Kaliničius pataiko du tritaškius iš eilės. „Barca“ grįžta ir vėl išsiveržia į priekį. Kauniečiai jau atsilieka, o tada Tomašas Satoransky pataiko dar ir tritaškį. Kazys Maksvytis prašo minutės pertraukėlės. 16:17.

6 min. Janas Vesely krauna iš viršaus, tačiau kitoje aikštės pusėje Rolandas Šmitas įleidžia tritaškį – 14:8.

5 min. Edgaras Ulanovas pataiko puskablį. Atkarpa 11:0. Kauniečiai pirmauja 11:5. Rogeris Grimau stveria minutės pertraukėlę.

4 min. Rolandas Šmitas pataiko nuo lentos. 4:5. Keenanas Evansas įleidžia nuostabų tritaškį per varžovo rankas – 7:5. Rolandas Šmitas sumeta baudas. Kauniečiai spurtuoja 9:0.

3 min. Pagaliau! Keenanas Evansas pelno taškus prasiveržimu po krepšiu. 2:5.

2 min. Per pusantros minutės kauniečiai net nemetė į krepšį. Visos trys atakos baigėsi šnipštu.

1 min. Rungtynės prasideda Jano Vesely dėjimu. Nikola Kaliničius antros atakos metu pataiko tritaškį iš kampo. 0:5.