2014 04 11 /21:50

„Žalgirio“ ženklas Eurolygai – kitą sezoną grįšime dar stipresni. „Real“ įveiktas 87:80

Kauno „Žalgirio“ (2/12) krepšininkai penktadienį savo žiūrovų akivaizdoje baigė 2013-2014 metų Eurolygos sezoną aukštai pakelta galva. „Top 16“ etapo F grupės rungtynėse kauniečiai 87:80 (18:18, 18:20, 21:21, 30:21) įveikė Madrido „Real“ (11/3) klubą ir padovanojo pirmą vietą grupėje Maskvos CSKA ekipai.
Justinas Dentmonas
Kauno „Žalgiris“ – Madrido „Real“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Naujojo trenerio Gintaro Krapiko vadovaujami žalgiriečiai nuo pat rungtynių pradžios neleido „Real“ įsibėgėti ir nutolti. Nuo pirmosios iki maždaug 32-osios mačo minutės komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir nė viena nepirmavo daugiau nei 5 taškais.

Fantastiškai žaidusio Justino Dentmono vedamas Kauno klubas „Baltiesiems“ smogė pačiu geriausiu laiku. Ketvirtojo kėlinuko pradžioje J.Dentmonas įsmeigė šeštąjį tritaškį, netrukus mesdamas dar vieną išprovokavo pražangą, o likus žaisti dvi minutes reidu iš po krepšio pranašumą pakėlė iki dviženklės ribos – 76:66.

Kauniečiai gal kiek per anksti patikėjo pergale ir leido „Real“ primesti taškų, kurių jau galėjo nebūti, tačiau pergalę iškovojo.

Po Madrido komandos nesėkmės F grupės viršūnėje liko Maskvos CSKA, kuri dabar turės namų aikštės pranašumą. Kitame etape CSKA žais su Atėnų „Panathinaikos“, o Madrido „Real“ – su Pirėjo „Olympiakos“. Pastarosios ekipos pernai žaidė finale.

J.Dentmonas sužaidė geriausias sezono rungtynes Eurolygoje bei pasiekė turnyro rekordą. Net 7 tolimus metimus pataikęs amerikietis per sezoną iš viso sumetė 74 tritaškius ir aplenkė 2007-2008 metais 72 tolimus metimus pataikiusį Terrellą McIntyre'ą.

„Žalgiris“: J.Dentmonas (4/5 dvit., 7/11 trit., 7/7 baud., 5 atk. kam., 6 klaid, 3 rez. perd., 7 išprov. praž., 40 naud. bal.) 36, M.Pocius 10, R.Javtokas (6 atk. kam.) ir P.Jankūnas (7 atk. kam.) po 8, A.Milaknis ir M.Kupšas po 6, T.Dimša 5, T.Klimavičius 4, A.Gudaitis 2.

„Real“: S.Llullas (7/9 dvit., 3/5 trit.) 23, S.Rodriguezas ir I.Bourousis po 13, F.Reyseas 7.

Statistika: „Žalgiris“ – „Real“

Dvitaškiai: 21/28 (75 proc.) – 19:41 (46 proc.)

Tritaškiai: 11/22 (50 proc.) – 9/20 (45 proc.)

Baudos: 12/14 (85 proc.) – 15/19 (78 proc.)

Atkovoti kam.: 32 (27/5) – 21 (14/7)

Rezultatyvūs perd.: 15 – 18

Klaidos: 19 – 8

Perimt. kam.: 4 – 9

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 87:80 (18:18, 18:20, 21:21, 30:21)

10 min. „Real“ pataikė du tritaškius iš eilės – 75:83. Vis dėlto, laiko pritrūko, o „Žalgiris“ sezoną baigė aukštai iškelta galva.

9 min. S.Rodriguezas įmetė tik vieną baudą, o J.Dentmonas smeigė fantastišką tritaškį – 81:69. V.Klimevičius po apsigynimo įkalė iš viršaus – 83:69.

8 min. „Žalgiris“ apsigynė, o J.Dentmonas reidu po krepšiu pranašumą pakėlė iki dviženklės ribos – 76:66.

7 min. „Žalgiris“ jau buvo beprarandantis iniciatyvą, tačiau R.Javtokas atkovojo kamuolį puolime ir įmetė dvitaškį su pražanga bei pataikė baudą – 74:66.

6 min. J.Dentmonas išprovokavo F.Reyeso pražangą mesdamas tritaškį. Amerikietis sumetė baudas – 71:64.

4 min. R.Javtokas įkalė iš viršaus, D.Draperis smeigė tritaškį, tačiau M.Pocius suklydo – 67:62.

3 min. S.Rodriguezas dėl kietos šeimininkų gynybos pažeidė vidurio linijos taisyklę. J.Dentmonas netrukus smeigė jau šeštąjį tritaškį – 65:59.

2 min. V.Lipkevičius įmtė dvitaškį, o S.Rodriguezas sužingsniavo. T.Dimša smeigė tritaškį – 62:59.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 57:59 (18:18, 18:20, 21:21)

10 min. Kauniečiai kelis kartus apsigynė ir J.Dentmonas įsmeigė jau penktąjį savo tritaškį – 55:57. F.Reyesas sumetė baudas ir kauniečiai trečią kartą turėjo paskutinę ataką. J.Dentmonas išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 57:59.

8 min. Komandos toliau keitėsi taikliomis atakomis, po S.Llullo tritaškio bei M.Kupšo dvitaškio svečiai pirmavo minimaliai – 53:52. Netrukus „Real“ surengė dvi iš eilės rezultatyvias atakas – 57:52.

5 min. M.Pocius ir P.Jankūnas sumetė dvitaškius ir rezultatas buvo lygus – 43:43. Kauniečiai apsigynė, tačiau R.Javtokas prasižengė puldamas. I.Bourousis įkalė iš viršaus su pražanga, bet A.Milaknis atsakė tolimu metimu – 46:46.

3 min. „Real“ netruko atsigriebti. I.Bourousis prametė iš po krepšio laisvas, atkovojo kamuolį ir įmetė kur kas sudėtingesnį metimą su pražanga – 43:39.

1 min. J.Dentmonas pataikė tritaškį ir pakartojo Eurolygos rekordą. Žalgirietis pataikė 71-ąjį tritaškį šiame sezone.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 36:38 (18:18, 18:20)

10 min. „Žalgiris“ suklydo jau 11-ąjį kartą. Likus žaisti 20 sek. „Real“ legionierius D.Draperis pataikė tik vien baudą (38:36). J.Dentmonas pamatė puikiai atsidengusį M.Pocių, bet „Real“ spėjo prasižengti prieš amerikietį. Liko dvi sekundės, tačiau „Žalgiris“ neišsimetė kamuolio, liko 0,3 sek., per kurias R.Javtokas spėjo paleisti tritaškį, bet nepataikė.

9 min. Svečiai jau turėjo keturių taškų persvarą, tačiau M.Pocius pataikė tritaškį – 36:37.

7 min. S.Rodriguezas įmetė jau antrą savo tritaškį – 32:31. M.Pocius atsakė dviem taškais iš po krepšio, bet tolimą metimą pataikė ir D.Diazas 35:33.

5 min. R.Javtoko dvitaškis su pražanga išvedė Kauno klubą į priekį – 28:26. J.Dentmonas pridėjo tritaškį – 31:26.

2 min. Kėlinuko pradžioje pirmuosius du taškus įmetė A.Gudaitis, tačiau netrukus grįžo ant suolo. Komandos žaidė lygiai, o F.Reysesas dvitaškiu su pražanga pranašumą grąžino „Real“ – 23:22.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 18:18

10 min. Prasidedant paskutinei minutei J.Dentmonas tritaškiu išlygino rezultatą (18:18), kauniečiai turėjo paskutinę ataką, tačiau jos neišnaudojo.

9 min. M.Kupšas įmetė sunkų dvitaškį su pražanga, tačiau nepataikė baudos – 15:18.

8 min. Susiėmę gynyboje žalgiriečiai sugebėjo priartėti (11:14), kai įspūdingai iš viršaus įkrovė M.Kupšas.

7 min. R.Javtokas blokavo I.Bourousio metimą ir dabar jau devynias rungtynes iš eilės yra blokavęs bent po vieną metimą. „Žalgiris“ jau suklydo penkis, svečiai – vos vieną kartą.

5 min. „Real“ netrukus truktelėjo į priekį, kai kauniečiai ėmė klysti ir nepataikyti. Svečiai pirmavo 14:7.

2 min. P.Jankūnas ir I.Bourousis mačą pradėjo apsikeisdami dvitaškiais. J.Dentmonas pataikė irgi, tačiau R.Fernandezas įsmeigė fantastišką tritaškį – 4:5. Netrukus tritaškį pataikė ir J.Dentmonas – 7:7.