2013 11 14 /22:15

„Žalgiris“ – vokiečių prakeiksmas: žalgiriečiai eilinį kartą nugalėjo „Brose Baskets“ 91:81

Trečią sezoną iš eilės Kauno „Žalgirio“ komandą Eurolygos burtai ir likimas suveda su keistu, ambicingu ir nenuspėjamu vokiečių Bambergo „Brose Baskets“ klubu. Kol kas iš septynių dvikovų Eurolygoje kauniečiai nė karto neleido Vokietijos komandai savęs nuskriausti. Ketvirtadienį Kaune įvykusioje septintoje šių komandų tarpusavio dvikovoje „Žalgiris“ įveikė „Brose Baskets“ 91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27) ir iškovojo antrąją pergalę turnyre.
Kauno „Žalgiris“ – Bambergo „Brose Baskets“
Šarūnas Jasikevičius prieš "Brose Baskets" / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

SPORTO grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, diskutuok, sužinok dar daugiau įdomių naujienų. Spausk LIKE.

Sėkmė B grupės mače su Bambergo „Brose Baskets“ komanda padėjo kauniečiams pakilti iš penktosios vietos į ketvirtąją poziciją grupėje. Aplenktas vokiečių klubas, kurio sąskaitoje po dvikovos Kaune yra taip pat du laimėjimai.

„Mums pergalė yra labai svarbi, nes tai būtų didelis žingsnis į Eurolygos „Top 16“ etapą. Mes turime tik vieną laimėjimą ir be antrojo laimėjimo prieš vokiečius toliau varžytis dėl Eurolygos kelialapio būtų sunku“, – prieš mačą sakė „Žalgirio“ treneris Saulius Štombergas.

Nors strategas aiškino, kad rungtynės su Vokietijos čempionais nebus iš lengvųjų, kauniečiai patys sau kūrė problemas ir jas herojiškai įveikė – vokiečiai buvo kur kas silpnesni už Lietuvos komandą ir neprilygo meistriškumu.

Sėkmingai dvikovą pradėję žalgiriečiai gan greitai įgijo persvarą 14:7 ir atrodė, kad didesnių problemų šioje dvikovoje nebus. Juolab kad antrojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ turėjo 13 taškų persvarą – 39:26. Tačiau tuomet žalgiriečiai pateko į duobę, vokiečiai paskutines antrojo kėlinio tris minutes laimėjo 13:0 ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 39:39.

Tai, kas taip lengvai buvo išbarstyta, „Žalgiris“ pabandė susigrąžinti jau trečiojo kėlinio pradžioje – po Martyno Pociaus, Justino Dentmono tritaškių, Roberto Javtoko šešių taškų kauniečiai 5-ąją min. pirmavo 53:41 ir jau neleido pasikartoti antrojo ketvirčio pabaigoje buvusiam scenarijui. Po trijų kėlinių žalgiriečiai turėjo 15 taškų pranašumą 69:54.

Ketvirtame ketvirtyje iniciatyvos ėmėsi svečiai, jie greitai sumažino skirtumą iki 10 taškų – 59:69, o likus kovoti 2 min. pasiekė vienženklio skirtumo ribą – 68:75.

Paskutinę mačo minutę vokiečiai prisivijo „Žalgirį“ 74:80 ir tuomet prasidėjo taiklių tolimų metimų konkursas. Abi ekipos taikliai mėtė, tačiau skubėdami vokiečiai padarė kelias klaidas, „Žalgiris“ nutolo 87:79 ir tapo aišku, kad pergalė neišslys. Kauniečiai Eurolygos B grupėje laimėjo antrąkart 91:81.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas (6/6 tritaškiai, 9 rez. perd.) 24, Vytenis Lipkevičius ir Robertas Javtokas (6/6 dvitaškiai, 9 atk. kam.) po 12, Kšištofas Lavrinovičius 11, Martynas Pocius 9, Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) 8, Artūras Milaknis 6, Tadas Klimavičius (7 atk. kam.) 4, Šarūnas Jasikevičius 3, Siimas-Sanderis Vene 2.

„Brose Baskets“: Rakimas Sandersas ir Jamaras Smithas po 18, Sharrodas Fordas ir Zachas Wrightas (7 rez. perd.) po 10, Antonas Gavelis 9, Johnas Goldsberry's 6, Maikas Zirbesas 5, Casey Jacobsenas 3, Philippas Neumannas 2.

Statistika

„Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27)

Dvitaškių pataikymas: 55 proc. (18/33) – 45 proc. (21/47)

Tritaškių pataikymas: 48 proc. (14/29) – 55 proc. (11/22)

Baudų pataikymas: 76 proc. (13/17) – 75 proc. (6/8)

Atkovoti kamuoliai: 43 – 24

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 16

Perimti kamuoliai: 8 – 9

Klaidos: 20 – 11

Blokai: 1 – 2

Kitas grupės turnyro rungtynes Kauno „Žalgiris“ lapkričio 22 dieną svečiuose žais su pergalingai rungtyniaujančiais Madrido „Real“ (Ispanija) krepšininkais, kuriems pirmojo rato mačą namuose pralaimėjo 63:83.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 5 0 462:318

2. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 3 2 378:385

3. Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) 2 2 299:317

4. Kauno „Žalgiris“ 2 3 378:382

5. Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) 2 3 373:421

6. Strasbūro SIG (Prancūzija) 0 4 266:333

Į antrąjį ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos.

„Žalgirio“ komanda iki šio ketvirtadienio galėjo pasidžiaugti tik vienu laimėjimu šio sezono Eurolygoje – prieš porą savaičių namie kauniečiai sutriuškino Stasbūro SIG 88:64.

Beveik nekyla abejonių, kad „Brose Baskets“ bus tiesioginis kauniečių konkurentas dėl kelialapio į kitą varžybų etapą.

Dabar Vokietijos čempionas yra laimėjęs du kartus – tiek pat kartų kaip ir kauniečiai. „Brose Baskets“ turnyre pateikė itin didelę staigmeną, kai palaužė galingą Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą 88:86. Be to, jie įveikė autsaiderę Strasbūro SIG 84:70.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Žalgirio“ starto sudėtis: Robertas Javtokas, Martynas Pocius, Paulius Jankūnas, Vytenis Lipkevičius, Justinas Dentmonas.

„Brose Baskets“ starto sudėtis: Antonas Gavelas, Damiras Markota, Zachas Wrihtas, Rakimas Sandersas, Maikas Zirbesas.

Nors vokiečiai pirmieji pataikė tritaškį, kauniečiai atsakė taikliais metimais ir 3 min. pirmavo 6:3.

Nors po kelių akimirkų vokiečiai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 5:6, po J.Dentmono dvitaškių ir V.Lipkevičiaus tritaškio 6 min. kauniečiai pirmavo dvigubai – 14:7.

Sužaidus 8 min. kauniečiai turėjo tą patį 7 taškų pranašumą – 16:9. Priešpaskutinę kėlinio minutę vokiečiai buvo prisiviję šeimininkus 13:16, bet sėkmingai į žaidimą įsijungęs Kšištofas Lavrinovičius vėl truktelėjo komandą į priekį – jis pelnė du taškus, atkovojo kamuolį ir pelnė dar du taškus nuo baudų linijos – rezultatas tapo 20:13. Per dar vieną ataką taškus įsūdė Šarūnas Jasikevičius, bet vokiečiai atsakė tritaškiu ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 23:16.

Antrasis kėlinys

Sharoddas Fordas pirmasis pelnė taškus antrame ketvirtyje ir „Brose Baskets“ sumažino atsilikimą iki 18:23.

4 min. po K.Lavrinovičiaus tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 28:21. Maža to: tritaškį įmetė J.Dentmonas ir kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 31:21.

6 min. Kauno klubas turėjo net 12 taškų pranašumą – 33:21, tačiau vokiečiai spurtavo 5:0 ir sumažino atsilikimą iki 26:33. Dviženklę persvarą atstatė A.Milaknis, pataikęs tritaškį – 36:26. Tuo tritaškiu A.Milaknis nepasiribojo – pataikė dar vieną tolimą metimą ir žalgiriečiai pabėgo 39:26.

Tačiau po to kauniečiai pateko į duobę – tritaškį pataikė S.Fordas, du dvitaškius pridėjo jo bendraklubiai ir pralaimėję atkarpą 0:9, kauniečiai paskutinę minutę pirmavo tik 39:35.

Per paskutinę minutę „Žalgiris“ išbarstė visą turėtą persvarą – taškus pelnė Z.Wrightas, J.Smithas ir šeimininkai turėjo vos vieno metimo persvarą – 39:37.

Maža to – du taškus pelnė R.Sandersas ir po dviejų kėlinių buvo lygu – 39:39.  Kauniečiai trijų minučių atkarpą pralaimėjo net 0:13.

Daugiausiai taškų „Žalgiriui“ po dviejų kėlinių pelnė K.Lavrinovičius – 7. Įmetęs du tritaškius A.Milaknis surinko 6 taškus, M.Pocius, V.Lipkevičius, P.Jankūnas ir Š.Jasikevičius – po 3 taškus.

„Brose Baskets“ komandoje: S.Fordas – 8 taškai, A.Gavelas – 7, J.Goldsberry'is ir Z.Wrightas –  po 6.

Trečiasis kėlinys

Kauniečiai ir vėl pabandė pabėgti nuo varžovų – du dvitaškius pataikė R.Javtokas, tritaškį pridėjo M.Pocius ir kauniečiai 2 min. pirmavo 46:39.

Sėkmingą kauniečių spurtą 3 min. pratęsė V.Lipkevičius, kuris pelnė du taškus ir padidino „Žalgirio“ atotrūkį iki 48:39.

Įsibėgėjęs kauniečių klubas po J.Dentmono tritaškio 5 min. jau pirmavo net 53:41, bet vokiečiai taip pat tritaškio dėka sumažino atsilikimą iki 44:53.

7 min. po P.Jankūno pataikytos baudos ir R.Javtoko pakartoto netaiklaus metimo „Žalgiris“ turėjo 14 taškų persvarą – 60:46.

Nors vokiečiai atsakė dvitaškiu, J.Dentomnas pataikė ketvirtąjį savo tritaškį, du taškus pridėjo R.Javtokas ir „Žalgiris“ 8 min. pirmavo 65:48.

Paskutinę kėlinio minutę, po kelių kauniečių klaidų, „Žalgiris“ pirmavo 67:54, o po trijų ketvirčiu kauniečiai pirmavo 69:54.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamą kėlinį vokiečiai pradėjo dviem taikliais metimais ir 2 min. „Brose Baskets“ sumažino atsilikimą iki 59:69.

6 min. „Žalgiris“ šiek tiek padidino atotrūkį – 73:61, tačiau Vokietijos čempionai vis dar siekė pakeisti dvikovos eigą sau naudinga linkme.

Bambergo ekipa 5 min. sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 8 taškų – 65:73, tačiau M. Pocius atstatė dviženklę persvarą. Bet vokiečiai neatlyžo – tritaškį pataikė Z.Wrightas ir rezultatas, likus žaisti 4 min., buvo 68:75.

Ekipoms labiau rūpėjo puolimas, nei gynyba, ir likus žaisti 1 min. 50 sek. žalgiriečiai pirmavo 80:72.

Komandos skubėjo didinti ir mažinti skirtumus ir likus žaisti 1 min., po J.Dentmono tritaškio, kauniečiai pirmavo 85:79, o dvikovą laimėjo 91:81.