2017 09 05

A grupė: Prancūzija dramatiškai nukovė Lenkiją

Helsinkyje vykstančiose Europos pirmenybių A grupės varžybose vietas aštuntfinalyje jau užsitikrino Slovėnija, Prancūzija ir Suomija.
Thomasas Heurtelis
Thomasas Heurtelis / FIBA nuotr.

Prancūzijos rinktinė po atkaklios kovos 78:75 (13:20, 13:14, 25:18, 27:23) palaužė Lenkiją ir užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

Lenkai šiose rungtynėse turėjo didžiausią, 12 taškų, pranašumą, tačiau prancūzai buvo stipresni paskutinėmis rungtynių minutėmis.

Prancūzijos rinktinę į priekį vedė 23 taškus pelnęs Thomasas Heurtelis.

Lenkija su Graikija kovos dėl ketvirtosios vietos A grupėje ir kelialapio į aštuntfinalį. Jeigu Lietuva užimtų pirmąją vietą B grupėje, jų kitame etape kaip tik ir lauktų Lenkija arba Graikija.

Prancūzija ir Slovėnija trečiadienį kovos dėl pirmos vietos grupėje.

Prancūzija: T.Heurtelis 23, B.Diaw 13.

Lenkija: A.Waczynskis 15, A.Celas 14, M.Ponitka 12, L.Koszarekas 10.

FIBA nuotr./Lenkija – Prancūzija

Pirmosiose dienos rungtynėse slovėnai be didesnio vargo 102:75 (23:25, 37:18, 21:16, 21:16) sutriuškino pergalės džiaugsmo dar nepatyrusius islandus.

Šiauriečiai gana neblogai pradėjo rungtynes ir net laimėjo pirmą kėlinį, tačiau po pertraukėlės viskas stojo į vietas. Slovėnai padidino apsukas ir su pasiūlyta sparta islandai nesusitvarkė.

Su keturiomis pergalėmis slovėnai pirmauja grupėje ir jau turi garantuotą kelialapį į aštuntfinalį.

Islandai pralaimėjo ketvirtą mačą paeiliui. Ši nesėkmė komandai nubraukė paskutines viltis patekti į aštuntfinalį.

Nugalėtojams Goranas Dragičius pelnė 21 tašką, Jaka Blažičius – 15, Klemenas Prepeličius – 14 (4/7 tritaškiai), Luka Dončičius – 13 (7 atk. kam.).

Pralaimėjusiems 18 įmetė Martinas Hermannssonas, po 14 – Hlynuras Baeringssonas ir Haukuras Palssonas.

Suomijos rinktinė 89:77 (23:14, 22:19, 22:19, 22:25) nugalėjo Graikiją ir taip pat užsitikrino vietą kitame etape.

Suomiai turėjo net 20 taškų pranašumą, tačiau ketvirtajame kėlinyje graikai sugrąžino intrigą, sumažindami skirtumą 65:69.

Tačiau karšto būdo graikai netrukus susirinko technines pražangas – jos buvo įrašytos E.Mantzariui ir atsarginių suolui. Suomijos rinktinei tai leido vėl nutolti.

Petteris Koponenas buvo rezultatyviausias Suomijos rinktinėje ir pelnė 24 taškus.

Graikija: T.Antetokounmpo 17, K.Sloukas 12.

Suomija: P.Koponenas 24, L.Markkanenas 17, T.Rannikko 14.