2021 06 20

Akropolio taurės turnyro finale – Serbijos rinktinės antausis šeimininkams

Serbijos rinktinė triumfavo Akropolio krepšinio turnyre Atėnuose. Igorio Kokoškovo auklėtiniai finale 75:64 (19:21, 18:13, 23:11, 15:19) nugalėjo šeimininkus Graikijos krepšininkus.
Bobanas Marjanovičius
Bobanas Marjanovičius / „Scanpix“ nuotr.

Pamatus pergalei serbai pasiklojo po pertraukos, sužaidę labai kokybišką trečią ketvirtį. Svečiai kėlinį užbaigė spurtu 16:5 ir lemiamą rungtynių atkarpą pasitiko turėdami solidų 15 taškų pranašumą.

Ketvirtajame ketvirtyje graikams deficitą pavyko aptirpdyti iki aštuonių, tačiau Akropolio turnyro taurę į viršų ir vėl kėlė Serbijos rinktinė.

2019 metais šį turnyrą laimėjo būtent serbai, o praėjusią vasarą tradicinės varžybos Atėnuose nevyko dėl pasaulinės pandemijos.

Šį draugišką turnyrą 2004 metais yra laimėjusi ir Lietuvos rinktinė.

Graikijos rinktinė: Konstantinos Mitoglou 17 (10 atk. kam.), Kostas Sloukas 10, Charis Giannopoulos 9.

Serbijos rinktinė: Aleksa Avramovičius ir Ognjenas Dobričius po 18, Bobanas Marjanovičius 12, Filipas Petruševas 11.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Gianas Clavellas (su kamuoliu)

Mače dėl trečiosios vietos Puerto Riko rinktinė 75:72 (18:9, 25:25, 14:24, 18:14) palaužė Meksikos krepšininkus.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Gianas Clavellas, 14 – Isaaco Sosa sąskaitoje.

Meksikos rinktinei Jose Estrada ir Gironas Gabrielis surinko po 17 taškų.