2019 07 31

Per plauką: didžiulę persvarą iššvaistę aštuoniolikmečiai nukovė Serbiją ir tęs kovą dėl medalių

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė, panašu, vis labiau įsibėgėja Europos čempionate. Dviem pralaimėjimais pirmenybes pradėję Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai vėliau palaužė grupės lyderę Juodkalniją, o trečiadienį aštuntfinalyje 56:54 (20:16, 16:11, 12:2, 8:25) nugalėjo Serbiją ir tęsia kovą dėl medalių.
Lietuvos U18 rinktinė
Lietuvos U18 rinktinė / nuotr. FIBA

Lietuviai B grupėje užėmė paskutinę vietą, serbai A grupėje finišavo pirmi, bet tai lemiamu faktoriumi netapo.

Susitikimas lietuviams prasidėjo ne itin sėkmingai – serbai iškart truktelėjo į priekį 10:2, tačiau Lietuvos komanda greitai atkuto ir netrukus rezultatą ne tik išlygino, bet ir persvėrė. Po pirmojo kėlinio lietuviai jau pirmavo 20:16.

Antrasis kėlinys klostėsi apylygiai, bet jo pabaigoje Adas Šimonis pataikė tritaškį, Dovydas Rimkus pridėjo dvitaškį ir prieš pertrauką Lietuvos ekipa pirmavo devyniais taškais (36:27).

Trečiasis ketvirtis tapo tikru košmaru Serbijai – lietuviai varžovams leido įmesti tik 2 taškus per visas 10 minučių ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo jau 48:29.

Lemiamą atkarpą serbai pradėjo triuškinančiai – spurtu 14:0 ir sumažintu deficitu iki vos penkių taškų. Vis tik Lietuvos komanda laiku pabudo iš gilaus puolimo miego ir vėl kiek padidino atotrūkį.

Tiesa, neilgam, mat, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, Serbijos krepšininkai smeigė du žaibiškus tritaškius ir lietuvių persvara sumažėjo jau iki dviejų taškelių (56:54).

Laimei, lemiamas susitikimo akimirkas Lietuvos ekipa sužaidė sėkmingiau ir žengė į kitą etapą.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo 11 taškų surinkęs (3/7 dvit., 1/6 trit.) ir 7 kamuolius atkovojęs Modestas Kancleris.

Ąžuolas Tubelis buvo arti dvigubo dublio: pelnė 8 taškus (2/7 dvit., 1/3 trit.) ir atkovojo net 14 kamuolių.

Abiejų komandų pataikymas buvo prastas: lietuviai dvitaškius metė 44 proc. (17/39), o tritaškius – 17 proc. (5/29) taiklumu.

Serbijos ekipa iš arti pataikė vos 26 proc. (14/53) metimų, o iš toliau atakavo 38 proc. (6/16) taiklumu.

Ketvirtfinalyje lietuviai susitiks su Suomijos ir Graikijos rungtynių laimėtojais.

Lietuva U18: M.Kancleris 11 (7 atk. kam.), L.Kreišmontas 9, Ą.Tubelis 8 (14 atk. kam.), A.Šimonis ir A.Sidarevičius po 7, A.Marčiulionis, D.Rimkus ir L.Vaištartas po 4.

Serbija U18: A.Pokusevskis 16, A.Langovičius 12 (6 atk. kam.).