Atkakliame Europos U20 čempionato mūšyje lietuviai nusileido slovėnams

Pralaimėjimą Lenkijoje vykstančiame Europos čempionate patyrė Lietuvos 20-mečių vaikinų rinktinė (1-1), D grupės mače 62:69 (17:12, 20:16, 11:24, 14:17) nusileidusi Slovėnijos ekipai (2-0).

Likus 30 sekundžių Rokas Jocys tritaškiu sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (62:64), tačiau Urbanas Klavzaras atsakė įspūdingu tolimu metimu po driblingo, ir per likusį laiką lietuviai neišsigelbėjo.

Lietuviai užtikrintai pradėjo rungtynes ir jau antrojo ketvirčio pradžioje turėjo dviženklį pranašumą (23:12). Netrukus skirtumas siekė 13 taškų (30:17). Tačiau po pertraukos slovėnai perėmė iniciatyvą.

Slovėnai pamažu tirpdė deficitą ir, neįpusėjus trečiajam ketvirčiui, sumažino atsilikimą iki minimumo, o po lietuvių paprašytos minutės pertraukėlės ir jį persvėrė (43:44).

Sėkmingiau atakuodami iš toli Slovėnijos krepšininkai susikūrė keturių taškų pranašumą prieš lemiamą dvikovos atkarpą (48:52).

Ketvirtajame kėlinuke kova vyko taškas į tašką. Likus žaisti šiek tiek daugiau nei 3 minutes, rezultatas dar buvo lygus – 57:57. Tačiau ir vėl sėkmingiau iš toli atakavo slovėnai, išlikę žingsniu priekyje iki pabaigos.

Primename, kad pirmajame grupės mače lietuviai neturėjo vargo su islandais. Pirmadienį laukia dvikova su Juodkalnijos (0-2) rinktine, kuri šiandien 53:71 pralaimėjo Islandijai (1-1). Rungtynių pradžia 20.30 val.

Lietuva: Matas Vokietaitis 14 (8 atk. kam.), Motiejus Krivas 13 (11 atk. kam., 4 blk.), Kajus Kublickas 12, R.Jocys ir Vytautas Žygas po 7.

Slovėnija: Domenas Petrovičius 14, Urbanas Klavzaras 12, Arne Osojnikas 10.