2022 02 20

„Barcos“ drama Ispanijos taurėje: lemiamu spurtu palaužtas Ispanijos vidutiniokas

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ kentėjo šeštadienio vakarą Karaliaus taurės pusfinalyje, tačiau galiausiai prasibrovė į finalą – 103:90 (32:16, 23:33, 18:23, 30:18) pusfinalyje palaužė Mursijos UCAM.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Mursijos komanda ACB lygos lentelėje žengia aštuntoje vietoje, bet Karaliaus taurėje siautėjo. Iš pradžių UCAM išspyrė „Valencia“ komandą ketvirtfinalyje, o šeštadienį metė iššūkį „Barcai“.

Mursija į pajėgiausių ketvertą taurėje žengė po 26 metų pertraukos.

Rungtynių pradžia atrodė nebloga Katalonijos galiūnui, o ir dviženklė persvara buvo susikurta greitai, bet antrajame kėlinyje situacija ėmė blogėti.

Š.Jasikevičius užsidirbo ir techninę pražangą už ginčus su teisėjais, o komandos taškas į tašką žaidė visą likusį rungtynių laiką.

73:72 priekyje buvo „Barca“ ketvirtojo kėlinio pradžioje, bet tuomet Roko Jokubaičio reidas, Kyle'o Kuričiaus tritaškis ir Nikolos Mirotičiaus dvitaškis leido kvėpuoti kiek ramiau (87:80).

Iš viso „Barcos“ spurtas užsitęsė iki 18:2 lemiamu metu ir UCAM ekipai šansų nebeliko.

Rokas Jokubaitis per 18 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud. met.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir surinko 3 naudingumo balus.

Kai Rokas buvo aikštėje, „Barca“ pelnė 6 taškais daugiau nei varžovai.

„Barcelonai“ daugiausiai – 19 taškų – pelnė Nicolas Laprovittola. Nikola Mirotičius pelnė 15 taškų, atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

„Barca“ pataikė net 15 tritaškių iš 31, o tai – net 48 proc. taiklumas.

Finale „Barcos“ jau laukia Madrido „Real“.

„Barcelona“: N.Laprovittola 19, N.Mirotičius 15, K.Kuričius 14, S.Šanli 13, B.Daviesas ir N.Calathesas (8 rez. perd.) po 12.

UCAM: I.Tayloras 21, T.McFaddenas 18, J.Webbas ir E.Cate po 15.