Beprotybė Serbijoje – sustabdytas finalas ir titulas po techninio pralaimėjimo

Antrosios Serbijos krepšinio lygos finalo serijos rungtynės baigėsi visišku chaosu.
Kevinas Punteris ir Rokas Giedraitis
Kevinas Punteris ir Rokas Giedraitis / „Crvena zvezda“ klubo nuotr.

Trečiojo kėlinio pabaigoje, rezultatu 57:45 pirmaujant Belgrado „Partizan“ klubui, rungtynės buvo sustabdytos.

Priežastis – „Partizan“ sirgalių įžeidinėjimai „Crvena zvezda“ prezidentui Nebojša Čovičiui ir jo šeimai.

Raminti sirgalius stengėsi ir „Partizan“ krepšininkai – Urošas Trifunovičius į juos kreipėsi per mikrofoną, bet nesėkmingai.

Svarstyta rungtynes užbaigti be aistruolių, bet ir jų išvesdinti iš arenos Belgrade nepavyko.

Chaosas tuo nesibaigė. „Partizan“ – kaip rašoma klubo pranešime – sulaukė pranešimo, kad rungtynės bus pratęstos rytoj ir išvyko namo.

Tuo metu „Crvena zvezda“ po valandos grįžo į aikštę ir pradėjo apšilimą. Netrukus joje pasirodė ir trys mačo teisėjai.

„Partizan“ atstovų rungtynėse nebuvo, tad jiems, pasak Serbijos krepšinio lygos (KLS) direktoriaus Aleksandro Grujino, bus įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:20.

Tai reiškia, kad „Crvena zvezda“ tapo Serbijos krepšinio čempione, nes pirmąsias rungtynes buvo laimėjusi 89:88, o finale žaidžiama iki 2 pergalių.

„Artimiausiomis dienomis „Crvena zvezda“ klubui bus įteikta taurė ir medaliai“, – „Mozzart Sport“ patvirtino A.Grujinas.

Pasak jo, informaciją apie nukeliamas rungtynes „Partizan“ gavo iš arenos pranešėjo, nors klausyti turėjo ne jo, o vyriausiojo mačo arbitro bei delegato.

Savo pranešimą vėliau išplatino ir „Partizan“ klubas.

„Gavome informaciją iš teisėjų, kad rungtynės bus pratęstos po 24 valandų. Tada arbitrai ir „Crvena zvezda“ žaidėjai staiga pasirodė aikštėje praėjus daugiau nei valandai po rungtynių sustabdymo. „Partizan“ žaidėjai jau seniai buvo išvykę. Teisėjai ir delegatas nusprendė įteikti titulą „Crvena zvezda“ klubui tokiu būdu, o „Partizan“ nedalyvaus šiame skandale“, – rašoma „Partizan“ pranešime.

„Crvena zvezda“ yra pasipiktinusi ir smerkia visus įvykius, kurie nutiko antrųjų finalo rungtynių metu. Taip pat ir „Partizan“ melus, pavėluotą pranešimą, kuriame – gausybė netiesos ir teiginys, jog „buvo susitarta rungtynes pratęsti kitą dieną“, – savo pranešimą išplatino ir „Crvena zvezda“.

Lietuvis Rokas Giedraitis „Crvena zvezda“ ekipai per 19 žaidimo minučių buvo spėjęs pelnyti 5 taškus (1/1 dvit., 1/6 trit.).

„Crvena zvezda“ šiemet laimėjo ir Adrijos lygą, ir Serbijos krepšinio taurę.