2023 11 30 /14:18

Graikai kaltina „Rytą“ šnipinėjimu, G.Žibėnas atkerta: „Jų derinį atspėjome“

Vilniaus „Rytas“ trečiadienio vakarą namuose šventė saldžią pergalę prieš Patrų „Promitheas“ ekipą, tačiau varžovai ginklų po niukso sudėti nesiruošia.
FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus „Rytas“  – Patrų „Prometheas“
Vilniaus „Rytas“ švenčia pergalę prieš Patrų „Prometheas“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip rašo graikų portalas SDNA, Patrų klubas kaltiną „Rytą“ šnipinėjimu – esą vilniečiai mobiliuoju telefonu klausėsi transliacijoje girdimos paskutinės minutės pertraukėlės.

RJ Cole'as vedė „Rytą“ į priekį 77:75, varžovai paprašė pasitarimo. Iškart po to minutės pertraukėlę, pamatęs varžovų penketą, paėmė ir Giedrius Žibėnas.

Galiausiai Justinas Gorhamas blokavo lemiamą Jaime Echenique metimą.

„Promitheas“ esą rengiasi kreiptis į FIBA su protestu.

Verta pažymėti, kad spaudos konferencijoje „Promitheas“ strategas Ilias Papatheodorou apie galimą „Ryto“ šnipinėjimą ar protestą FIBA organizacijai neužsiminė nė puse lūpų.

Rungtynes Lietuvoje tiesiogiai transliavo „Go 3“ televizija, nuo realių įvykių aikštėje atsiliekanti apie pusę minutės.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Giedrius Žibėnas ir Ilias Papatheodorou

„Pagrindinė mintis (paimti antrą minutės pertraukėlę) buvo ta, kad pasižiūrėtume, kaip išsidėsto varžovai prieš išsimesdami kamuolį. Jie turėjo ilgą pasitarimą. Žinojome jų specialų derinį, kurį jie žais. Asistentai padarė labai gerą darbą. Mes tą derinį atspėjome, paprašėme dar vienos minutės pertraukėlės ir svarbiausia mintis buvo neprasileisti tritaškio“, – paskutinę varžovų ataką iš karto po rungtynių komentavo Giedrius Žibėnas.

Paskutinė rungtynių ataka:

Dramatiška pergalė prieš „Promitheas“ klubą išsaugojo vilniečių viltį užimti pirmą vietą grupėje ir pelnyti tiesioginį kelialapį į „Top-16“ etapą.

2-3 vietas užėmusios ekipos FIBA Čempionų lygoje dar turės sužaisti papildomą įkrintamųjų seriją.