2021 07 28

Čekų tritaškių banga neišgąsdino: Prancūzijos rinktinė Tokijuje šventė antrą pergalę

Fantastišku pataikymu iš tolimojo nuotolio rungtynes pradėjusi Čekija tikėjosi pakutenti padus favoritams prancūzams, tačiau Vincento Collet kariauna olimpiniame krepšinio turnyre Tokijuje iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų – laimėjo rezultatu 97:77 (22:28, 29:12, 26:16, 20:21).
Jaromiras Bohačikas prieš Evaną Fournier
Jaromiras Bohačikas prieš Evaną Fournier / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jaromiras Bohačikas susitikimo pradžioje prametė pirmą čekų tritaškį, tačiau per likusią kėlinio dalį ši rinktinė surengė tikrą tolimų metimų fiestą.

Pataikė visi, kas tik metė, įskaitant ir baudos aikštelės galiūną Ondrejų Balviną, kuris smeigė du tritaškius.

Iš viso prancūzų tinklelį skrodė net 8 tolimi metimai iš eilės, 6 iš jų – per paskutines tris kėlinio minutes.

Prancūzai greitai pasidarė išvadas – suaktyvino gynybą ir jau antrojo kėlinuko pradžioje spurtu 11:0 perėmė rungtynių kontrolę.

Į pertrauką V.Collet kariauna jau žengė turėdama 11 taškų pranašumą, kuris antroje pusėje tik dar labiau augo – čekai nesurado jokių priešnuodžių puolime tiesiog spindėjusiems varžovams.

Įdomu tai, kad per kitus tris kėlinius Čekijos krepšininkai daugiau nepataikė nė vieno tritaškio (8/17, 47 proc.).

Prancūzai pataikė 13 tritaškių iš 30 mėginimų (43 proc.).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Evanas Fournier

Nugalėtojus į priekį kaip ir įprastai vedėjų lyderių duetas – Evanas Fournier ir Nando De Colo.

„Boston Celtics“ atakuojantis gynėjas tapo rezultatyviausiu su 21 tašku.

„Fenerbahče“ garbę ginantis N.De Colo surinko 17 taškų ir dar išdalijo 8 rezultatyvius perdavimus.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Po antrosios pergalės iš tiek pat galimų Prancūzija yra vienvaldė A pogrupio lyderė. Paskutiniajame ture jų turėtų laukti lengvas pasivaikščiojimas su Iranu.

Dėl antrosios vietos grupėje ir tiesioginio kelialapio į ketvirtfinalį čekai kausis su JAV rinktine.

Prancūzijos rinktinė: Evanas Fournier 21, Nando De Colo 17 (8 rez. perd.), Vincentas Poirier 14 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), Thomasas Heurtelis 11 (7 rez. perd.), Nicolas Batumas (5 atk. kam., 15 naud. bal.) ir Timothe Luwawu Cabarrotas po 9.

Čekijos rinktinė: Janas Vesely 19 (9/12 dvit., 4 per. kam., 23 naud. bal.), Ondrejus Balvinas 18 (8 atk. kam., 24 naud. bal.), Tomašas Satoransky (10 rez. perd., 18 naud. bal.) ir Patrickas Auda po 14.