2021 10 06

Niuksas Vokietijoje: „Rytas“ paskutinių minučių dramoje krito prieš „EWE Baskets“

Vilniaus „Rytas“ kovas FIBA Čempionų lygoje pradėjo pralaimėjimu. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje po įtemptos kovos 72:76 (18:16, 20:21, 21:21, 13:18) krito prieš Oldenburgo „EWE Baskets“.

Pirmasis kėlinys sėkmingesnis buvo vilniečiams. Lietuvos vicečempionai, kurių starto penkete pasirodė jaunasis Arnas Adomavičius, po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo 18:16.

Po pertraukėlės jau šeimininkai ėmė jaustis geriau puolime, o „Ryto“ atakos dažnai baigėsi nesėkmėmis. Septynių taškų persvarą vienu metu turėjo „EWE Baskets“, bet vilniečiai atkuto ir prieš pat pertrauką vėl persvėrė svarstykles savo pusėn – 38:37.

Trečiasis ketvirtis buvo apylygis, jame sėkmingiausiai puolime „Ryto“ komandoje žaidė Margiris Normantas.

70:70 – toks rezultatas degė švieslentėje prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, bet tuomet varžovai pelnė taškus. „Rytui“ užpulti nepavyko, o oponentai buvo tikslūs nuo baudų metimo linijos – 70:74 atsiliko svečiai.

Ivanas Buva stojo prie baudų metimų linijos ir neklydo, bet neklydo ir varžovas, o paskutiniu šiaudu galėjęs būti Speedy Smitho tolimas metimas tikslo nepasiekė.

nuotr. FIBA/Ivanas Buva

„EWE Baskets“ į priekį tempė, o „Ryto“ gynybą į neviltį varė Maxas Heideggeris, pelnęs net 26 taškus.

I.Buva vilniečiams surinko 21 tašką, Gytis Radzevičius pelnė 11 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, iš jų 5 – puolime.

„Rytas“ pataikė 52 proc. dvitaškių (16/31), bet vos 24 proc. tolimų metimų (7/29). Varžovai iš arti atakavo 53 proc. (19/36), iš toli – 43 proc. (6/14) taiklumu.

nuotr. FIBA/Oldenburgo „EWE Baskets“

Oldenburgo komanda suklydo 13 kartų, po varžovų klaidų „Rytas“ pelnė 18 taškų, tačiau „EWE Baskets“ net 24 taškus surinko greitose atakose.

Laiminti komanda šiame mače keitėsi 12 kartų.

Kitas Čempionų lygos rungtynes „Rytas“ žais spalio 19-ąją namuose prieš Burgoso „San Pablo“.

„EWE Baskets“: M.Heideggeris 26, B.Hundtas 15 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), T.Odiase 12.

„Rytas“: I.Buva čą (ė atk. kam.), G.Radzevičius (10 atk. kam.) ir T.Leissneris po 11, M.Normantas 9, A.Butkevičius 8, M.Girdžiūnas 6, S.Smithas 4, V.Kariniauskas 2.

Rungtynių eiga. „EWE Baskets“ – „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „EWE Baskets“ – „Rytas“

Likus 4 sek. S.Smithas prametė iš toli, tai yra viskas.

Likus 6,5 sek. Pražanga prieš varžovą. M.Heideggeris sumetė baudas, atsilikimas didėja vėl – 72:76.

40 min. Varžovai pelnė taškus, „Rytas“ neužpuolė ir tuomet ėmėsi pražangų taktikos. Ranka nesudrebėjo, tad skirtumas padidėjo iki keturių taškų.

I.Buva pataikė abu baudų metimus – 72:74.

39 min. Nepavyksta nusiimti kamuolio po netikslaus varžovų metimo, T.Odiase baudų metimus prametė.

A.Butkevičius tritaškiu lygina rezultatą – 70:70.

38 min. T.Leissneris prasižengė prieš iš toli metusį M.Heideggerį. G.Radzevičius eilinį kartą nusiėmė kamuolį po varžovų krepšiu ir sumetė baudų metimus. M.Heideggeris toliau terorizavo vilniečių gynybą – dar du jo taškai. Lietuvos ekipa dar atsilieka – 67:68.

37 min. M.Girdžiūnas su sirena smeigia tritaškį! Lygu – 65:65.

35 min. „EWE Baskets“ vėl veržiasi į priekį – 63:62.

33 min. B.Hundtas irgi taiklus iš tolimojo nuotolio, vilniečių pranašumas vėl mažėja iki taškelio – 62:61.

32 min. I.Buva smeigė tritaškį – 62:58.

31 min. M.Girdžiūnas nepataikė laisvas iš toli.

Trečias kėlinys. „EWE Baskets“ – „Rytas“ 58:59

30 min. Ech, atsakė tolimu metimu ir varžovas. Prieš lemiamą ketvirtį skirtumas – vos taškas.

29 min. M.Normantas pataikė iš toli! Skirtumas didėja – 57:53.

28 min. Nesportine pražanga nubaustas G.Radzevičius, bet „Rytas“ toliau laikosi priekyje – 54:51.

25 min. Du iš eilės dėjimai į „Ryto“ krepšį ir vilniečiai vėl atsiliko, bet tuomet nesportiškai sustabdytas I.Buva. Centras prametė vieną baudos metimą, o M.Girdžiūnas pelnė taškus – 50:49.

23 min. Prasiveržimais toliau drasko varžovų gynybą M.Normantas – 47:45.

22 min. I.Buva pelnė dvitaškį su pražanga, M.Normantas vėl pataikė iš arti – 45:45.

21 min. „EWE Baskets“ pradėjo antrąją pusę tritaškiu, dvitaškį pataikė M.Normantas – 40:40.

Antras kėlinys. „EWE Baskets“ – „Rytas“ 37:38

20 min. Na štai, „Rytas“ persveria rezultatą prieš pat pertrauką.

19 min. Dar vienas taiklus G.Radzevičiaus tolimas šūvis – 34:37.

17 min. G.Radzevičius gelbsti „Ryto“ ataką tritaškiu po dviejų netaiklių I.Buvos baudų metimų, bet tritaškį pataikė ir oponentas.

16 min. S.Smithas perėmė kamuolį ir pelnė du taškus, bet B.Hundtas smeigė tritaškį, o M.Breunigas metė taikliai su pražanga. Vilniečiai atsilieka – 25:32.

15 min. S.Smithas pataikė iš vidutinio nuotolio, bet puolimas stringa, o štai gynyboje darosi vis sunkiau. Vokiečiai padidina persvarą – 27:23.

13 min. „EWE Baskets“ persvėrė rezultatą savo naudai – 22:21.

Pirmas kėlinys. „EWE Baskets“ – „Rytas“ 16:18

10 min. Kėlinio pabaiga sėkmingesnė buvo „EWE Baskets“ komandai, Lietuvos ekipos pranašumas sumažintas iki dviejų taškų.

9 min. T.Leissneris dvitaškiu, o tada ir tritaškiu didino „Ryto“ persvarą – 18:12.

8 min. Kokį bloką G.Radzevičiui išrašė T.Odiase...

6 min. Kelios iš eilės sėkmingos varžovų atakos – 10:10.

5 min. Dar kartą dvitaškį su pražanga pataikė I.Buva – 10:6.

4 min. A.Adomavičius praleido aikštėje tris su puse minutės, sunku buvo jaunajam „Ryto“ krepšininkui, bet vaizdo aikštėje jis negadino. A.Butkevičius sumetė baudas, bet varžovai ištampė vilniečių gynybą ir baigė ataką dėjimu – „Rytas“ priekyje 7:6.

2 min. V.Kariniauskas pelnė pirmuosius vilniečių taškus, kitoje atakoje I.Buva pridėjo du su pražanga – 5:4.

1 min. Pirmieji taškus pelnė varžovai, I.Buvos tritaškis netaiklus – 0:2 vilniečiai pralaimi.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: Vaidas Kariniauskas, Gytis Radzevičius, Arnas Adomavičius, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva.

„EWE Baskets“: Maxas Heideggeris, Sebastianas Herrera, Martinas Breunigas, Rickey Pauldingas, Philas Pressey.