2017 09 04 /16:02

D grupė: dominuojantis K.Porzingis ir nenugalima Rusija

Pirmadienį Stambule tęsėsi D grupės kovos. Pergales iškovojo Latvijos, Serbijos ir Rusijos rinktinės.
Aleksejus Švedas
Aleksejus Švedas / FIBA nuotr.

Nuostabiai iš toli atakavusi Latvijos rinktinė Europos čempionate įsirašė dar vieną pergalę. Ainaro Bagatskio auklėtiniai 97:92 (25:20, 25:20, 34:18, 13:34) įveikė Didžiosios Britanijos rinktinę.

Visą darbą braliukai nudirbo per pirmus tris kėlinius, ir nors vėliau atleido vadžias bei triuškinančiai pralaimėjo paskutinį ketvirtį, rungtynių nugalėtojas klausimų nekėlė.

Šiose rungtynėse latviai pataikė net 17 tritaškių iš 34 (50 proc.).

Latvijai tai buvo antroji pergalė turnyre. Britai patyrė trečią nesėkmę ir yra turnyro lentelės dugne.

Latvija: Kristapas Porzingis 28 (8 atk. kam.), Davis Bertanis 22 (7/8 trit.), Janis Strelniekas 13 (9 rez. perd.), Janis Timma 11 (9 atk. kam.), Janis Blūmas 8.

Didžioji Britanija: Gabrielis Olasenis 23 (10 atk. kam.), Kyle'as Johnsonas 18, Teddy Okereaforas 12 (9 rez. perd.), Andrew Lawrence'as 11 (9 rez. perd.).

Rusijos rinktinė 76:67 (19:18, 16:15, 18:14, 23:20) nugalėjo Belgiją ir šventė trečią pergalę iš eilės.

Rusus ir vėl į priekį vedė Aleksejus Švedas, kuris pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Timofejus Mozgovas pridėjo 12 taškų 10 atkovotų kamuolių ir įspūdingą dėjimą.

Rusija: A.Švedas 20, T.Mozgovas 12, D.Khvostovas ir N.Kurbanovas po 10.

Belgija: M.De Zeeuwas 15, Q.Serronas 12, J.Mwema 11, J.Tabu 10.

Serbijos rinktinė 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29) nugalėjo šeimininkę Turkiją.

Turkai ketvirtajame kėlinyje persvėrė rezultatą 59:67, tačiau Bogdanas Bogdanavičius parodė tikras lyderio savybes ir pelnė 11 taškų bei užtikrino pergalę serbams.

Serbija: B.Bogdanovičius 17, S.Jovičius 15.

Turkija: M.Mahmutoglu 19, C.Osmanas 15, S.Erdenas 13, F.Korkmazas 11.