2017 09 01

D grupė: Serbija palaužė Latviją, Aleksejus Švedas išgelbėjo Rusiją

Europos krepšinio čempionato kovos penktadienį startavo ir Stambule. Pirmąsias pergales jau įsirašė Belgija, Rusija ir Serbija.
Kristapas Porzingis
Kristapas Porzingis / FIBA nuotr.

Vieni iš čempionato favoritų serbai ilgai kovojo su agresyviais latviais, tačiau šventė pergalę 92:82 (21:24, 24:23, 20:13, 27:22).

Latvijos rinktinė turėjo net 12 taškų pranašumą ir ketvirtojo kėlinio pradžioje kontroliavo žaidimą, tačiau serbai spurtavo ir pasiglemžė pergalę.

Tai buvo Kristapo Porzingio debiutas Europos čempionate. Nors Latvijos pažiba pelnė 18 taškų, tikroji NBA klasė pasirodė meistriškuose blokuose ir dėjimuose.

Latvijos rinktinėje sunkiai sustabdomi buvo broliai Bertaniai. Dairis pelnė 23 taškus, o Davis – 16.

Bogdanas Bogdanovičius surinko net 30 taškų ir atvedė serbus į pirmąją pergalę Europos čempionate. Tai naujas serbo rezultatyvumo rekordas rinktinėje.

Serbija: B.Bogdanovičius 30, M.Mačvanas 14, B.Marjanovičius 13.

Latvija: D.Bertanis 23, K.Porzingis 18, D.Bertanis 16.

Rusijos rinktinė po atkaklios kovos 76:73 (20:15, 16:18, 19:18, 21:22) nugalėjo Turkiją.

Aleksejaus Švedo metimas dovanojo pergalę Rusijai ir sugadino šventę vieniems iš čempionato šeimininkų. Iš viso rinktinės lyderis surinko 22 taškus ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus.

Timofėjus Mozgovas pridėjo 20 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

Rusijos rinktinė sugebėjo pasiekti pergalę net ir padariusi 22 klaidas.

Cedi Osmanas dominavo Turkijos rinktinėje – 28 taškai, po 7 atkovotus ir perimtus kamuolius bei 4 rezultatyvūs perdavimai.

Rusija: A.Švedas 22, T.Mozgovas 20.

Turkija: C.Osmanas 28, E.Veyseloglu ir S.Erdenas po 11.

Turkijos didžiausiame mieste vykusiame pirmajame D grupės mače belgai po atkaklios kovos 103:90 (24:26, 30:27, 19:14, 30:23) sugebėjo pranokti Didžiosios Britanijos krepšininkus.

Tris kėlinius aikštėje vyko apylygė kova, bet rungtynių pabaigoje belgams pavyko įrodyti savo pranašumą.

D grupėje taip pat rungtyniauja latviai, serbai, rusai ir šeimininkai turkai.

Belgija: Maxime'as de Zeeuwas 21 (7 atk. kam.), Samas Van Rossomas 19 (5 rez. perd.), Jonathanas Tabu 18, Pierre'as Antoine'as Gilett'as 17, Jeanas Salumu 10.

Didžioji Britanija: Gabrielis Olaseni 21 (11 atk. kam.), Danielis Clarkas 20 (4/8 trit.), Kieronas Achara 14, Luke'as Nelsonas 11.