2016 11 09

D.Logano karjeros rungtynės atnešė „Lietuvos rytui“ pirmąją pergalę Europos taurėje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1-3) krepšininkai pagaliau iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės B grupės varžybose. Pirmajame ketvirtyje dviženklę persvarą įgiję vilniečiai be didesnio vargo 101:84 (30:16, 33:27, 23:20, 15:21) nugalėjo Fuenlabrados „Montakit“ (2-2) ekipą.
Davidas Loganas
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dviejų tritaškius itin mėgstančių komandų susitikimas nuo jų ir prasidėjo. Abi ekipos per pirmąjį ketvirtį išmetė po 9 tritaškius (vien D.Loganas – keturis). Tačiau „Lietuvos rytas“ pataikė 4, o „Montakit“ krepšininkai – vos 2.

Puikiai į žaidimą įsiliejo ir R.Broadusas (7 tšk.) su R.Giedraičiu (5 tšk.), o D.Gordonas toliau žaidė kaip tikras Europos taurės baudos aikštelės karalius (6 tšk., 7 atk. kam.). Vilniečiai jau per pirmą ketvirtį atitrūko dviženkle persvara – 30:16.

Antrajame ketvirtyje ir toliau skraidė tritaškiai, tačiau jo pradžioje juos kiek geriau metė Ispanijos klubo žaidėjai. Tačiau akivaizdus „Lietuvos ryto“ pranašumas po krepšiu leido turėti daug antrų šansų ir nesuteikti jų varžovams. Po D.Logano tritaškio ketvirčio viduryje vilniečių persvara tapo rekordine – 49:31. Pranašumą išlaikyti pavyko – 63:43.

Po pertraukos vilniečių dominavimas tęsėsi, o persvara baudos aikštelėje buvo triuškinanti. Kovoje dėl kamuolių „Lietuvos rytas“ vienu metu pirmavo net 31:11. Pirmąjį kamuolį puolime „Montakit“ atkovojo tik prasidėjus paskutinei trečiojo ketvirčio minutei.

Pergale anksti patikėję vilniečiai kiek sustojo ketvirtajame kėlinuke, tad netrukus „Montakit“ priartėjo iki 78:95. Tačiau rimtesnio sugrįžimo į rungtynes nesurengė ir vilniečiai šventė pirmąją pergalę.

Net 35 naudingumo balus pasiekęs D.Loganas sužaidė geriausias savo rungtynes Europos turnyruose. Ankstesnis jo naudingumo rekordas Europos taurėje buvo 31 balas, o Eurolygoje – 27 balai. Jis pasiekė ir blokų rekordą - niekada nebuvo blokavęs daugiau nei vieno metimo.

Po trijų iš eilės rungtynių išvykose vilniečiai dabar žaidžia tris rungtynes iš eilės namuose. Kitą savaitę Vilniuje lankysis Maskvos srities „Chimki“ komanda, namuose „Lietuvos rytą“ įveikusi 76:71.

„Lietuvos rytas“: D.Loganas (5/10 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd., 2 blk., 35 naud. bal.) 27, A.Gudaitis (11 atk. kam., 8 išpr. praž.) 17, R.Giedraitis (4/5 trit.) 16, R.Broadusas (4/6 dvit., 5 rez. perd.) 11, A.Jomantas 8, D.Gordonas (13 atk. kam.) 7.

„Montakit“: X.Ray (5/7 dvit.) 15, M.Popovičius (3/9 trit.) 13, M.Diagne 10.