2022 03 03

D.Motiejūnas pranoko R.Jokubaitį, bet pergalę išplėšė „Barca“

Dviejų lietuviškų komandų akistatoje Barselonoje stipresnė buvo „Barcelona“ (21-5), namuose 88:83 (20:20, 22:16, 24:26, 22:21) įveikusi „Monaco“ (14-14).
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Nugalėtojų gretose tik mažiau nei 10 minučių žaidė Rokas Jokubaitis, bet per šį laiką lietuvis spėjo pelnyti 7 taškus (2/3 dvit., 1/1 trit.), atlikti rezultatyvų perdavimą, po kartą suklysti ir prasižengti bei surinkti 5 naudingumo balus.

Dvigubai rezultatyviau „Monaco“ gretose žaidė Donatas Motiejūnas. Kaunietis per 17,5 minutės pelnė 14 taškų (6/9 dvit., 0/3 trit., 2/7 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, prasižengė tris sykius, pats išprovokavo šešias pražangas ir surinko 14 naudingumo balų.

„Barca“ atsiplėšė antrajame kėlinyje, o trečiajame vienu metu turėjo net 16 taškų persvarą (57:41), bet sėkmingai trečią rungtynių atkarpą užbaigęs svečių klubas sugrąžino intrigą ir rimtai pretendavo į pergalę.

Likus pusantros minutės rezultatas dar buvo lygus (78:78), bet Dante Exumas išprovokavo pražangą ir sumetė baudas, o po Nicko Calatheso perimto kamuolio du taškus baudos aikštelėje pelnė Brandonas Daviesas, nutolindamas „Barcą“ per toliau nei vieną metimą (82:78) likus žaisti 1 minutei ir 9 sekundėms.

„Monaco“ dar galėjo gelbėtis, bet keliose atakose suklydo ir katalonai išlaikė pranašumą.

„Barcelona“ įžaidėjas Nickas Calathesas šiose rungtynėse tapo Eurolygos rekordininku. Graikas trečiajame kėlinyje atliko juvelyrinį rezultatyvų perdavimą Dante Exumui ir pagal per karjerą atliktus „asistus“ aplenkė tautietį Vassilį Spanoulį, pakildamas į pirmąją vietą rezultatyvių perdavimų sąraše.

N.Calathesas dabar yra atlikęs 1612 perdavimų, V.Spanoulis per karjerą išdalino 1607 „asistus“.

Įdomu tai, kad „Barcos“ krepšininkui pasiekti rekordą prireikė gerokai mažiau mačų (268) negu V.Spanouliui (358).

„Barcelona“ iškovojo jau 21-ą pergalę ir išlieka vienvalde turnyro lydere. „Monaco“ nukrito į devintą vietą. Tiesa, šią poziciją monegaskai užima lentelėje dar esant ir trims suspenduotiems Rusijos klubams.

„Barcelona“: Dante Exumas 22 (31 naud. bal.), Brandonas Daviesas ir Nikola Mirotičius po 11, Nickas Calathesas 10 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Monaco“: Mike'as Jamesas 19 (6 rez. perd.), Dwayne'as Baconas 16 (4/7 trit.), Donatas Motiejūnas 14 (7 atk. kam.), Alpha Diallo 10 (8 atk. kam.).