2022 06 09

D.Motiejūnas su „Monaco“ dramatiškai žengė į Prancūzijos čempionato finalą

Donato Motiejūno atstovaujamas „Monaco“ klubas grumsis dėl Prancūzijos čempionų taurės.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Monegaskai ketvirtose pusfinalio serijos rungtynėse svečiuose 85:83 (20:26, 25:14, 23:15, 17:28) įveikė Po Ortezo „Elan Bearnais“ klubą ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-1.

Antrajame ir trečiajame kėliniuose į priekį šovęs „Monaco“ vienu metu turėjo net 18 taškų persvarą (63:45), bet vos neprisižaidė pabaigoje, kai likus minutei skirtumas ištirpo iki 2 taškų, o varžovų komanda turėjo šansą išplėšti pergalę paskutinę sekundę.

Vis dėlto neįtikėtinas rungtynes sužaidusio ir net 34 taškus pelniusio Brandono Jeffersono paskutinis tritaškis buvo netikslus ir D-Mo komanda išsigelbėjo.

Finale „Monaco“ kausis prieš kitą Eurolygos klubą Vilerbano ASVEL, kuris pusfinalyje įtikinamai 3-0 perlipo Dižono JDA klubo barjerą.

D.Motiejūnas ketvirtose rungtynėse per 15 minučių pasižymėjo 9 taškais (3/5 dvit., 1/2 trit.), 3 atkovotais kamuoliais, 1 bloku, 1 perimtu kamuoliu, dviem pražangomis ir 10 naudingumo balų.

Finale Monako komanda sieks pirmojo Prancūzijos čempionų trofėjaus per klubo istoriją. Savo ruožtu titulą ginantis ASVEL bandys šalies čempionais tapti jau 21 kartą.

„Elan Bearnais“: Brandonas Jeffersonas 34 (7/16 trit.), Justinas Bibbinsas 16.

„Monaco“: Mike'as Jamesas 21 (2/10 trit., 9/10 baud.), Willas Thomasas 15, Leo Westermannas 12 (6 rez. perd.), Donta Hallas 12 (7 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 9.