2023 05 08

Daug planų atskleidęs Gediminas Žiemelis: „Eurolyga – vėžys“

Gediminas Žiemelis patvirtino, turintis daugiau idėjų krepšinyje, o tiksliau krepšinio versle. Šiuo „Wolves“ krepšinio klubą valdantis verslininkas pasidalino artimiausiais planais „Youtube“ laidoje „Proto industrija“.
Gediminas Žiemelis
Gediminas Žiemelis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Wolves“ rengiasi atkrintamosioms varžyboms.

„Betsafe-LKL“ reguliariajame čempionate Alytaus klubas užėmė trečią vietą ir jau žino, kad ketvirtfinalio serijoje kovos su Jonavos „CBet“.

Jei favoritai sėkmingai perlips ketvirtfinalio barjerą, pusfinalyje galimas Vilniaus „Ryto“ ir „Wolves“ susidūrimas.

Bet tai tik artimiausi planai. Platesnę viziją turi krepšinio klubą sostinėje įkūręs „Avia Solutions Group“ vadovas Gediminas Žiemelis.

Kol vyko arenos rekonstrukcija, „Wolves“ žaidė Alutyje, gyveno Birštone, o klubo biuras – Vilniuje. Netrukus visa „Wolves“ organizacija įsikurs Vilniuje ir konkurencija dar labiau paaštrės.

Apie dviejų komandų konkurenciją Vilniuje, lenktynes su Kauno „Žalgiriu“ sekėjais ir krepšinio ekonomiką G.Žiemelis kalbėjo laidoje „Proto industrija“.

Pateikiame įdomiausias „Wolves“ savininko mintis:

Kodėl dėmesys krepšiniui: „Aš neturiu hobio. Jokio. Golfą bandžiau žaisti – neįdomu. Tenisą žaidi – praloši. O meilė krepšiniui? Paatvirausiu – turi galvoti, kas bus po 10 metų. Jei pasiseks ir verslas dar 10 kartų užaugs. Tai didelė problema. Aš hobį sujungiu su savo ateities mintimis.“

Ką suteikia krepšinio klubas: „Ką man duoda krepšinio komanda? Pirmiausia, aš į CV įsidėsiu, kad esu krepšinio vadybininkas ir akcininkas. Norint atitikti verslumo kriterijus NBA, tai yra viena iš sąlygų. Niekada šito nesakiau, bet apie tai pagalvojau. Antra – krepšinio klubas padidins arenos vertę kartais, nes namų komanda atneša papildomų pajamų ir pelno. Visi akcininkai nepraras pinigų. Trečia – krepšinis, jau kaip verslas, yra dar ir hobis, aš sujungiau.“

Apie krepšinio ekonomiką: „Europos krepšinis yra dideliame vėžyje. Vėžys jam. Eurolyga yra vėžys. Kodėl? Pagrindinės lygų pajamos išsivysčiusiose šalyse Europoje ir JAV suplaukia iš medijos teisių pardavimų ir rėmėjų. Duosiu pavyzdį – NBA už medijos teises gauna 2,6 milijardo per metus, planas, kad 2024 metais atnaujins seniausią kontraktą tarp visų JAV lygų, pasirašytą dar 2014 metais, planas bus gauti 8 milijardus. Ką NBA daro su tais pinigais? Išdalina visiems 30 klubų lygiomis dalimis ir visi klubai yra pelningi, nes yra „algų kepurė“.

Eurolyga neturi medijos teisių. Ji atiduoda antrinei įmonei, kuri 51 procentu priklauso „International Media Group“, kuri ir perka tas medijos teises, tad pati kiek nori, tiek ir susimoka. Eurolyga per metus gauna 42 milijonus. Kai NBA gaus 8 milijardus, tai 42 mln. yra 200 kartų mažiau. Aš domiuosi skaičiais. Per savo hobį ir žiūriu, kas vyksta krepšinyje.“

Apie idėją pirkti NBA klubą: „Egzistuoja (toks planas). Kova su laiku. 2024 metais po medijos kontrakto su NBA visų komandų kainos padvigubės, nes jie paprasčiausiai daugiau uždirbs. Kodėl medijos teisės brangsta? „Apple“ žengia į sporto medijos teisių supirkimą, nori būti vienintelis kanalas 2030 metais. Tuomet bus apeinama kabelinė televizija, todėl dabar yra laikas, kai visos lygos pasikels medijos teisių pajamas.“

VIDEO: Gediminas Žiemelis. Kaip sukurti pasaulinį verslą? Išsamus interviu. | #TOPsąrašas

Apie tai, kas laukia „Wolves“: „Jie persikels į Vilnių. Drauge su arena gaus gerokai daugiau pajamų, galvoju, kad jie daro gana neprastą produktą, ką bešnekėtų ir kaip bebandytų trukdyti kai kurie veikėjukai. Viskas einasi neblogai, tik dėl sportinės dalies galima diskutuoti. Mes parodėme, kad per šešis mėnesius galima padaryti labai stipraus lygio klubą. Taip, mes permokėjome, į kaimą prisikvietėme Eurolygos lygio žaidėjų. Kodėl jie turėjo čia važiuoti? Mes Europos neturime, nes mus paliko pirmus „už brūkšnio“.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Alytuas „Wolves“
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Alytuas „Wolves“

Apie klubų biudžetus: „Pagal skaičius, Madrido ir Barselonos komandų biudžetai yra apie 40 milijonų eurų, jie iš viso pajamų surenka tik apie dešimt. Turtingiausi klubai neša apie 30 milijonų nuostolių. Jie ir iš futbolo negali finansuoti, čia ir yra vėžio pasekmė. Lyga, parduodama medijos teises, turėtų sumokėti. Futbolo klubai duoda pinigų, nes tuomet moka mažiau mokesčių, jei remia skirtingas sporto šakas. Krepšinio klubai iš bilietų daug nesurenka. Daugiausiai Europoje iš bilietų surenka „Maccabi“, jei pamenu, apie 12 milijonų eurų. Tiesa, „Žalgirio“ rezultatas yra geras, iš abonementų ir bilietų jie gauna apie 6 milijonus eurų, nors dar neturi maitinimo arenoje.“

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka: „Žalgirio“ sirgaliai ir Zoaranas Savičius
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka: „Žalgirio“ sirgaliai ir Zoaranas Savičius

Apie įsikūrimą Vilniuje, kur jau yra „Rytas“: „Tai bus Vilniaus komanda. Yra visos metodikos. Kita Vilniaus komanda („Rytas“) kiek turi gerbėjų? Du tūkstančius, nes daugiau į areną netelpa. Kur gali dar aštuoni tūkstančiai ateiti, jei mylėtų komandą? Jie juk neatėjo ir nepasirašė su mumis sutarties, kad kartu arena naudotumėmės. Čia yra pasiūlos klausimas, o šiaip yra geras pasakymas, kad „tavo verslas yra varomas pasiūlos. Kiek siūlysi, tiek ir paklausos bus“. Turi būti geras produktas, nes čia ir yra produktas. Turi būti patogu, o geras produktas krepšinyje susideda iš reginio ir pergalių: derbiai, drama, visa kita. Gerai, kad „CBet“ pralošė, drama didesnė. Kai visada laimi, nebeįdomu, žmonės galvoja, kad ir čia laimės, ir ten laimės, tad nebeateina. „El Clasico“ visi mėgsta, visose šalyse: Turkijoje, Graikijoje, Ispanijoje.“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./LKL dvikova: „Rytas“ – „Wolves“
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./LKL dvikova: „Rytas“ – „Wolves“

Apie „Avia Solutions Group“ areną: „Areną su vidine superine rekonstrukcija baigsime gegužę, ji bus moderniausia Lietuvoje.

Mums nereikia tų 20 tūkstančių vietų. Jei miestui nereikia, tai ir mums nereikia, nes pajamas galime didinti bilietų kainomis. Tavo pajamos nepriklauso nuo vietų skaičiaus, o jas dauginant su bilieto kaina.“

Apie tūkstančius sekėjų: „Mes esame sukūrę visą biurą, turime 116 tūkstančių sekėjų „Facebook“, „Žalgiris“ turi 230 tūkstančių. Galima sakyti, kad čia filipiniečiai, bes visi galėjo tai padaryti, kodėl nepadarė? Mes metų pabaigoje turėsime 200 tūkstančių sekėjų, „Žalgiris“ pasieks gal 250 tūkstančių. Tai yra metų darbas (kalba apie „Wolves“). Mes šou darysime, aš susikviesiu arenoje ką noriu, paskui juos ateis kiti žmonės. Mūsų ložės bus kaip „Michelin“ restoranai, jų bus bent kelios.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų