2021 04 04

Debiutinėse S.Kulviečio rungtynėse Andoroje – „Baskonia“ lietuvių šėlsmas

Saulius Kulvietis debiutavo Andoros „MoraBanc“ komandoje, tačiau krito 68:82 (23:21, 11:15, 18:27, 16:19) prieš Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio vedamą Vitorijos „Baskonia“ ekipą.
Tadas Sedekerskis ir Rokas Giedraitis
Tadas Sedekerskis ir Rokas Giedraitis / Euroleague.net nuotr.

R.Giedraitis per 33 minutes pelnė 15 taškų (2/5 dvit., 3/5 trit., 2/4 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 ir prarado 1 kamuolį, gavo 2 blokus, kartą prasižengė ir išprovokavo 5 varžovų pražangas.

Roko sąskaitoje – 23 naudingumo balai, jis buvo efektyviausias nugalėtojų gretose, o gynėjui būnant aikštėje „Baskonia“ pelnė 14 taškų daugiau nei varžovai.

T.Sedekerskis žaidė 24 minutes, per kurias pelnė 14 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, pats gavo du blokus, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Tad abu lietuviai buvo naudingiausi baskų ekipoje. Tiesa, T.Sedekerskiui būnant aikštėje, nugalėtojai pelnė 2 taškais mažiau nei varžovai.

Iš Rygos VEF į Andoros ekipą persikėlęs S.Kulvietis per 18 minučių pelnė 5 taškus (0/1 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, 2 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo varžovo pražangą.

„MoraBank“ debiutanto sąskaitoje – 5 naudingumo balai. Jam būnant aikštėje komanda surinko 17 taškų mažiau nei svečiai.

Tiesa, „Baskonia“ pergalė apkarto, mat Pierria Henry susižeidė kulkšnį ir tęsti rungtynių negalėjo.

Baskų kitą savaitę laukią „mirk arba gyvenk“ rungtynės Eurolygoje prieš „Valencia“. Pralaimėjimo atveju „Baskonia“ netektų šansų patekti į atkrintamąsias.

„MoraBanc“: J.Senglinas 18, B.Sy 16, B.Olumuyiwa 10 (7 atk. kam.).

„Baskonia“: R.Giedraitis 15 (6 atk. kam.), T.Sedekerskis 14 (6 atk. kam.), A.Petersas 13 (6 atk. kam.), L.Vildoza 9, Y.Fallas 8.