Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 09 04

Domantas Sabonis – apie asmeninį strigimą ir sužvėrėjusį Joną Valančiūną

Domantas Sabonis per pastaruosius trejus metus dukart žaidė NBA „All-Star“ rungtynėse, bet tokiomis pat spalvomis žibėti vilkint Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlius jam dar nepavyksta. „Bandau atlikti savo darbą“, – po trečio pralaimėjimo paeiliui Europos čempionate atsidusęs sakė Sabas.

Trejos rungtynės, trys Lietuvos rinktinės pralaimėjimai Europos čempionato mirtininkų grupėje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai, kaip ir dvikovose su Slovėnija bei Prancūzija, turėjo realią galimybę iškovoti tašką ir prieš Vokietiją, tačiau dviejų pratęsimų trileryje 109:107 triumfavo turnyro šeimininkai.

„Emocijos nelabai geros, nes norėjome laimėti. Poryt turėsime dar vieną šansą“, – po mačo sakė Domantas Sabonis.

Tai buvo antras Lietuvos komandos mačas per mažiau nei 24 valandas. Regbį priminusį mačą su Prancūzija keitė dviejų pratęsimų kova su Vokietija.

Kiek lietuviai jautė nuovargio padarinius?

„Žinoma, nuovargis buvo didelis, o žaidėme dar du pratęsimus. Matėte, kad Jonas viską išleido, buvo pavargęs. Mes bandėme visi jam padėti“, – sakė Domas, vėliau paklaustas, ar žino, kiek naudingumo balų šį vakarą surinko komandos kapitonas Jonas Valančiūnas.

„Nežinau, gal 50?“ – perklausė D.Sabonis.

Ne, rungtynėse J.Valančiūnas buvo dar geresnis. Karjeros mačą sužaidęs JV per 35 minutes pelnė 34 taškus, atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko net 58 naudingumo balus.

„Jonas buvo užsivedęs. Sakėme, kad žaisime ant jo, nes jis turėjo pranašumą. Sakėme žaisti savo žaidimą ir negalvoti apie nieką. Jis įrodė, ką gali padaryti“, – sakė Sabas.

D.Sabonis sužaidė naudingiausią savo mačą šiose pirmenybėse, per 24 minutes pelnęs 13 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius.

Bet kaip ir dvikovoje su Prancūzija, iki ilgosios pertraukos Sabas išsimetė vos du metimus.

Ar jis pats nemano, kad puolime yra per pasyvus?

„Aš bandau daryti savo darbą. Bandau būti agresyvus ir išnaudoti progas, kurias turiu“, – sakė Sabas.

Tris pralaimėjimus patyrę lietuviai – ant bedugnės krašto. Išlikimo dvikovas jie žais antradienį ir trečiadienį prieš Vengriją bei Bosniją ir Hercegoviną.

„Žinome, kad liko dvejos rungtynės. Jei jas laimėsime, turime šansą eiti į kitą etapą, – sakė D.Sabonis. – Motyvacijos yra. Žinome, kad laukia dar vienas finalas. Sirgalių bus daug. Motyvacijos tikrai netrūksta.“