Dramatiškai atsidarė Europoje: panevėžiečiai namuose palaužė praėjusių metų finalininkus

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-4) iškovojo pirmąją pergalę Europos taurėje. Namuose žaidę Nenado Čanako auklėtiniai 84:80 (18:20, 21:16, 22:20, 23:24) po dramatiškos kovos palaužė praėjusių metų finalininkę Breso Burgo JL (4-1) ekipą.
„7bet-Lietkabelis“ nuotr.
Marco Pecarskis

Rungtynes aikštelės šeimininkai pradėjo pakiliai ir įpusėjus pirmajam kėliniui buvo priekyje (11:7). Vis dėlto po minutės pertraukėlės padaryta klaida, prarastas kamuolys prie vidurio linijos, suteikė svečiams galimybę lengvai rinkti taškus ir įgyti minimalų pranašumą – 20:18.

Per pirmąsias dešimt žaidimo minučių dominavęs Marko Pecarskis suvertė 9 taškus.

Antrajame kėlinyje „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai, sureguliavę taikiklius, pradėjo atakuoti taip, kaip sirgaliai seniai nebuvo matę. Martynas Varnas ir Dovis Bičkauskis pasižymėjo dviem tolimais metimais, o atotrūkis tarp komandų ėmė augti šeimininkų naudai – (36:30). Pranašumą išlaikę panevėžiečiai į ilgąją pertrauką išsinešė trapią persvarą – 39:36.

Gerą pataikymą iš tolimosios distancijos (45,5 proc.) temdė klaidų skaičius. Per dvidešimt žaidimo minučių panevėžiečiai suklydo net 12 kartų.

Po ilgosios pertraukos užtikrintai į aikštelę sugrįžę šeimininkai ir toliau didino atotrūkį. Solidžiai gynyboje dirbę bei klaidų skaičių sumažinę D.Bičkauskio ir M.Pecarskio į priekį vedami panevėžiečiai trečiąjį kėlinį uždarė turėdami apčiuopiamą pranašumą 61:56.

Paskutiniame rungtynių ketvirtyje sėkmingai abiejuose aikštelės pusėse žaidusi Panevėžio ekipa dominavo. M.Pecarskis įspūdingai blokavo drąsiai į baudos aikštelę įsiveržusio gynėjo metimą, o kitoje pusėje D.Bičkauskis smeigė tritaškį, taip panevėžiečiams sukurdamas saugesnį pranašumą – (70:62).

Visgi, kėlinio pabaigoje puolime sustojęs ir gynyboje varžovus baudomis stabdęs „7bet-Lietkabelis“ sunkiai rinko taškus, tačiau po dramatiškos pabaigos sugebėjo pozityviai uždaryti rungtynes – 84:80.

Puikų pasirodymą surengė M.Pecarskis, kuris per 29 minutes surinko 22 taškus (8/8 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud.), 8 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, padarė klaidą ir surinko 34 naudingumo balus.

Varžovų gretose išsiskyrė Xavieras Castaneda. Gynėjas pelnė 23 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 23 naudingumo balų statistiką.

Dėl traumų panevėžiečiai buvo priversti verstis be trijų žaidėjų: Danieliaus Lavrinovičiaus, Oleksandro Kovliaro ir Justino Briggso.

,,7bet-Lietkabelis“: Marko Pecarskis 22, Dovis Bičkauskis 16, Georgios Kalaitzakis 14, Andrija Stipanovičius 11, Mantas Rubštavičius 9, Martynas Varnas 8.

JL: Xavieras Castaneda 23, Joelis Ayayi 11, Kevinas Kokila ir Mehdy Ngouama po 9.