2019 09 08

Europos grandų mače – išvarytas N.Jokičius, universalusis B.Bogdanovičius ir ispanų pergalė

J grupės lyderių dvikovoje Ispanija 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13) parbloškė serbus.
Ispanijos krepšinio rinktinė
Ispanijos krepšinio rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Serbai buvo laikomi ryškiais poros favoritais ir mačo pradžioje pilnai pateisino šią etiketę. Tačiau antrajame kėlinyje ispanai pademonstravo visą savo potencialą, kurio nematėme pirmose keturiose čempionato rungtynėse.

Susikrovę dviženklį pranašumą ispanai siautėjo, o maža to, serbai prarado ryškiausią savo žvaigždę – trečiojo kėlinio pradžioje nesportinę, o po kelių minučių ir techninę pražangą užsidirbo Nikola Jokičius. Aukštaūgis buvo priverstas palikti aikštę.

Ispanija į priekį pabėgo net 21 taško skirtumu (63:42) ir nors varžovai ketvirtajame kėlinyje dar kilo į šturmą (77:69), neabejotinai geriausias rungtynes Kinijoje sužaidę „La Roja“ šventė užtikrintą pergalę.

Serbų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir dar vienas įspūdingas Bogdano Bogdanovičiaus pasirodymas. „Sacramento Kings“ gynėjas pelnė 26 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, surinkdamas net 36 naudingumo balus.

B.Bogdanovičius tapo vos antruoju krepšininku nuo 1994 metų, kuriam pasaulio čempionate pavyko pelnyti bent 25 taškus, atkovoti bent 10 kamuolių ir atlikti bent 5 rezultatyvius perdavimus.

Ispanija: R.Rubio 19, V.Claveras 14, M.Gasolis 11.

Serbija: B.Bogdanovičius 26, V.Lučičius 8, N.Milutinovas ir M.Raduljica po 7.

Po šio susitikimo tapo aišku, kad Ispanija ketvirtfinalyje žais su Lenkija, o Serbija – su Argentina.

Serbų pusfinalyje galimai lauktų akistata su JAV rinktine.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?