2017 12 13

Brolis išgelbėjo „Lietkabelį“ – po pratęsimo nukovė Italijos klubą

Artūrą Štalbergą atleidęs Panevėžio „Lietkabelis“ nutraukė penkių pralaimėjimų seriją. Panevežio klubas Europos taurės rungtynėse Italijoje po pratęsimo 85:82 nugalėjo Emilijos Redžo „Grissin Bon“ ekipą. Fantastiškai pratęsime žaidęs Kšištofas Lavrinovičius pelnė 18 taškų ir užtikrino labai svarbią pergalę.
Kšištofas Lavrinovičius
Kšištofas Lavrinovičius / kklietkabelis.lt nuotr.

Itin įtemptose rungtynėse nei viena komanda nepirmavo didesniu nei 5 taškų skirtumu, tačiau „Lietkabelį“ žudė klaidos – jų padarė net 19.

Nepaisant to, rungtynių pabaiga padovanojo intrigą. Adas Juškevičius baudos metimu išplėšė pratęsimą, kurio metu siautėjo Kšištofas Lavrinovičius. 38-erių veteranas pelnė 18 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. 17 taškų pridėjo Žanis Peineris.

Ketvirtą pergalę iškovojęs Lietuvos klubas B grupėje pakilo į trečiąją vietą.

Tai buvo debiutas laikinai vyriausiojo trenerio pareigas užėmusiam Vitalijui Černijui.

Pastaruoju metu „Lietkabelis“ atsidūrė duobėje – patirti penki pralaimėjimai iš eilės, įskaitant ir nesėkmę šeštadienį Prienuose 74:88 prieš „Vytautą“.

Po jos klubas nusprendė atsisveikinti su Latvijos strategu A.Štalbergu, tačiau pamainos jam vis dar ieško.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius 18, Ž.Peineris 17, A.Juškevičius 12, Ž.Skučas 11, S.Jasaitis 9, D.Lavrinovičius 8, L.Williamsas 4, G.Taltonas 3, D.Tarolis 2, G.Leonavičius 1.

„Grissin Bon“: A.Della Valle 20, M.Markoišvilis 18, J.Wrightas 14, J.White'as 10.

Pratęsimas: „Grissin Bon“ – „Lietkabelis“ 82:85

L.Williamso dvitaškis ir K.Lavrinovičiaus tritaškis leido pirmauti svečiams 77:74. M.Markoišvilis mažino skirtumą iki minimalaus, tačiau brolis ir vėl buvo taiklus – 79:76. Ž.Peineris smeigė tritaškį – 82:78. S.Jasaitis tolimu metimu praktiškai garantavo pergalę.

Ketvirtasis kėlinys: „Grissin Bon“ – „Lietkabelis“ 72:72

Pirmuosius taškus pelnęs G.Taltonas persvėrė rezultatą 62:60, o D.Lavrinovičius šovė tritaškį. J.Wrightas nubraukė svečių pranašumą – 64:65. Likus žaisti tris minutes, Ž.Peineris mažino skirtumą 66:67. Po dar vieno J.Wrighto išpuolio „Lietkabelis“ prašė pasitarimo. Likus žaisti 40 sekundžių, italai pirmavo trimis taškais. L.Williamsas stojo mesti baudų ir mažino skirtumą 71:72. J.Wrightas nepataikė abiejų baudos metimų. A.Juškevičius galėjo išplėšti pergalę, bet pataikė tik vieną metimą ir komandos žaidė pratęsimą.

Trečiasis kėlinys: „Grissin Bon“ – „Lietkabelis“ 56:56

Kėlinio herojumi tapo A.Juškevičius, kuris pelnė 10 taškų ir pataikė du tritaškius. Tačiau šiuos pataikė ir A.Della Valle. Rungtynių lyderis vis keitėsi ir vyko kova taškas į tašką. L.Williamsas per septynias minutes padarė tris klaidas ir buvo pasodintas ant suolo. Panevėžio klubas iš viso suklydo net 15 kartų. Ž.Peineris svarbiu metu pelnė du taškus su pražanga ir lipo ant kulnų italams. Prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo lygus.

Antrasis kėlinys: „Grissin Bon“ – „Lietkabelis“ 40:37

Antrajame kėlinyje tęsėsi intensyvi kova. Į kovą buvo mestas ir kitas brolis Lavrinovičius. Jis pirmuosius taškus pelnė kėlinio pabaigoje, kai puikiu prasiveržimu pelnė du taškus su pražanga ir sumažino skirtumą 34:35. Ž.Skučas išlygino rezultatą 37:37, tačiau M.Markoišvilis pataikė puikį tritaškį paskutinę sekundę.

Pirmasis kėlinys: „Grissin Bon“ – „Lietkabelis“ 18:15

Starto penkete pasirodęs K.Lavrinovičius labai greitai susirinko 7 taškus. Įpusėjus kėliniui „Lietkabelis“ pirmavo 13:10. Likus žaisti dvi minutes, italai išlygino rezultatą 15:15. A.Della Valle pelnė penkis taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą 17:15. Iš viso K.Lavrinovičius per pirmąjį kėlinį pelnė 9 taškus.

Startiniai penketai

„Grissin Bon“: Leonardo Candi, Amedeo Della Valle, Jamesas White'as, Jalenas Reynoldsas, Manučaras Markoišvilis.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas, Adas Juškevičius, Kšištofas Lavrinovičius, Žanis Peineris, Žygimantas Skučas.

Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?