2021 10 20

Europos taurės starte – sudėtinga „Lietkabelio“ pergalė Lenkijoje

Panevėžio „Lietkabelis“ pergalingai pradėjo žygį Europos taurės turnyre, trečiadienio vakarą svečiuose 70:59 (19:14, 17:18, 14:17, 20:10) patiesęs Vroclavo „Śląsk“ ekipą.
Panagiotis Kalaitzakis
Panagiotis Kalaitzakis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Rungtynių pradžioje abi komandos keitėsi taikliais tritaškiais ir nė vienai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Ketvirčio pabaigoje panevėžiečius į priekį išvedė kelias sėkmingas atakas sukūrę Džordže Gagičius bei Vytenis Lipkevičius (16:11). Kristupas Žemaitis vėliau dar įsmeigė tritaškį ir po pirmųjų dešimties minučių svečiai pirmavo 19:14.

Antrajame kėlinyje „Śląsk“ į priekį timptelėjo Aleksandras Dziewa, pelnęs 4 taškus paeiliui, bet iškart sekė Nikola Radičevičiaus atsakymas (31:25). Panevėžiečiai solidžiai gynėsi, tačiau pabėgti neleido klaidos ir po krepšiais daug problemų pridaręs Cyrilas Langevine’as. Po pirmųjų dvidešimties minučių „Lietkabelis“ buvo priekyje 36:32.

Po didžiosios pertraukos Lenkijos klubas perėmė iniciatyvą. Lukašas Kolenda pirmą kartą susitikime išvedė šeimininkus į priekį (40:39). Po A.Dziewos tritaškio „Śląsk“ įgijo šešių taškų persvarą (49:43). Vis tik ketvirčio pabaigą geriau sužaidė panevėžiečiai, kurie susigrąžino minimalų pranašumą – 50:49.

Lemiamo ketvirčio pradžią geriau sužaidė svečiai, kurie vėl įgijo apčiuopiamą pranašumą (56:51). Šeimininkai vėl bandė artėti, bet labai svarbų tritaškį įsmeigė Gediminas Orelikas, o vėliau kamuolį perėmęs Gabrielius Maldūnas dėjimu kontratakoje dar labiau didino pranašumą (62:55). Panevėžiečiai ir toliau demonstravo puikią gynybą, kas leido iškovoti užtikrintą pergalę 70:59.

„Śląsk“: Cyrilas Langevine’as 19 (9/10 dvit., 1/5 baud., 8 atk. kam., 24 naud. bal.), Aleksandras Dziewa 14, Ivanas Ramljakas 11 (11 atk. kam.), Jakubas Karolakas 5.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 12 (3/3 dvit., 2/7 trit., 0/2 baud., 6 atk. kam.), Gediminas Orelikas 11, Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam.) ir Kristupas Žemaitis po 10, Gabrielius Maldūnas 9 (6 atk. kam.), Džordže Gagičius 7 (8 atk. kam.), Nikola Radičevičius 6 (3/9 dvit., 0/4 trit., 6 atk. kam., 4 per. kam.).

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „Śląsk“ 70:59.

38 min. Vytenis Lipkevičius pelno du taškus su pražanga ir didina atotrūkį iki dviženklės žymos – 65:55. Pakvimpa pergale. Spurtas 7:0.

37 min. Gediminas Orelikas pataiko tritaškį nuo lentos, Gabrielis Maldūnas krauna iš viršaus. Puiki atkarpa – 62:55.

36 min. Dominuoja gynybinis krepšinis.

34 min. Panagiotis Kalaitzakis gauna nesportinę pražangą, tačiau šeimininkai tuo nepasinaudoja. Maža to, Džordže Gagičius pataiko sunkų metimą – 56:51.

33 min. Panevėžiečiai po varžovų krepšiu nuėmė jau 17 kamuolių. Lenkai – tik 7.

32 min. Karolis Giedraitis pataiko iš toli, mindamas tritaškio liniją. Pirmieji jaunojo krepšininko taškai. 54:49.

31 min. Panagiotis Kalaitzakis tęsia puikų pasirodymą ir tempia panevėžiečius į priekį.

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „Śląsk“ 50:49.

28 min. Puiki svečių atkarpa. Panagiotis Kalaitzakis vėl išveda „Lietkabelį“ į priekį.

27 min. Kristupas Žemaitis tritaškiu traukia svečius – 46:49. Gabrielius Maldūnas mažina atsilikimą iki minimumo.

26 min. Kristupas Žemaitis pataiko svarbų metimą, bet gynyboje kyla daug problemų – 41:46.

24 min. Pirmuosius taškus po pertraukos Lietuvos klubas pelno tik sužaidus keturias minutes. Panagiotis Kalaitzakis pataiko tritaškį, bet lenkai po truputį įsibėgėja. Po ilgos pertraukos „Lietkabelis“ yra priverstas vytis savo varžovus – 39:40.

22 min. Trečią kėlinį geriau pradėjo aikštės šeimininkai. Trys taškai be atsako ir panevėžiečių persvara sumažėjo iki minimumo.

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „Śląsk“ 36:32.

20 min. Panagiotis Kalaitzakis pataiko iš toli. 36:29.

18 min. Vytenis Lipkevičius labai netaikliai meta tritaškį, bet kamuolį po varžovų krepšiu pagauna Nikola Radičevičius ir pelno taškus su pražanga. 31:25.

16 min. Pirmoje rungtynių pusėje labai smagiai atrodo Gediminas Orelikas. 27:21.

14 min. Lenkai gana dažnai klysta ir jau prarado 8 kamuolius. Panevėžiečiai gana ramiai išsaugo persvarą – 25:19.

12 min. „Lietkabelis“ kol kas labai gerai ginasi. Gabrielius Maldūnas krauna iš viršaus. Panevėžiečiai priekyje 23:16

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „Śląsk“ 19:14.

9 min. Taškų rinkimo tempas pradėjo kristi, bet pakiliai dvikovą pradėję panevėžiečiai išlaikė trapų pranašumą.

4 min. Gedimino Oreliko dar vienas tritaškis. Kol kas panevėžiečiai taškus renka tik metimais iš toli. 9:7.

3 min. Tado Vaičiūno tritaškis – 6:5.

2 min. Gediminas Orelikas pataikė tritaškį, bet į tai lenkai atsakė penkiais taškais – 3:5.

Panevėžiečiai mačą pradėjo tokiu penketuku: Tadas Vaičiūnas, Panagiotis Kalaitzakis, Nikola Radičevičius, Gediminas Orelikas ir Džordže Gagičius.