Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 10 02

Fantastiškas „Ryto“ startas Europos taurėje – nukovė „Unicaja“ ekipą

Nors Malagos „Unicaja“ buvo laikoma Europos taurės sezono atidarymo rungtynių favorite, Vilniaus „Rytas“ apgynė „Siemens“ arenos sienas. Dainiaus Adomaičio komanda pirmavo didžiąją rungtynių dalį ir galiausiai palaužė andalūzų pasipriešinimą 80:72 (20:13, 14:23, 20:19, 26:17). Malagos ekipą į neviltį varė tolimi Eimanto Bendžiaus metimai.
Eimantas Bendžius
Eimantas Bendžius / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Puiki pergalė. Smagu laimėti prie savų sirgalių. Svarbiausia, kad buvome susikoncentravę gynyboje ten, kur ir planavome. Trečiajame kėlinyje praradome koncentraciją ir jie mus nubaudė. Tačiau išlikome agresyvūs paskutinėmis minutėmis ir tai buvo svarbiausia“, – iškart po rungtynių sakė Dainius Adomaitis.

Vilniečiai fantastiškai pradėjo rungtynes ir pribloškė Malagos klubą spurtu 9:0. Tačiau netrukus jau Dainiui Adomaičiui reikėjo budinti savo auklėtinius, kai „Unicaja“ išlygino rezultatą 11:11.

Antrajame kėlinyje du Eimanto Bendžiaus tritaškiai iš eilės leido „Rytui“ įgyti rekordinę 13 taškų persvarą – 28:15. Tačiau kėlinio pabaigoje Dominique Suttono ir Chriso Kramerio klaidos leido „Unicaja“ ekipai pirmą kartą išsiveržti į priekį. Į rūbines krepšininkai patraukė svečiams pirmaujant 36:34.

Trečiajame kėlinyje „Unicaja“ spurtavo 7:0 ir „Rytą“ gelbėjo tik trys Eimanto Bendžiaus tritaškiai. Vilniaus ekipos lyderis Chrisas Krameris pirmuosius taškus pelnė tik trečiojo kėlinio pabaigoje, bet kokius! Amerikietis įkrovė į krepšį per Giorgį Šermadinį. Prieš lemiamą kėlinį „Rytas“ atsiliko 54:55.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynių eigą perlaužė ir šeimininkams pergalę įtvirtino DJ Seeley metimai.

Keturis tritaškius pataikęs E.Bendžius buvo rezultatyviausias Vilniaus ekipoje su 18 taškų.

Puikiai Europos taurėje debiutavo Evaldas Kairys, pelnęs 15 taškų.

Spalio 10 dieną Rusijoje Vilniaus „Rytas“ susitiks su Kazanės UNIKS. D Grupėje taip pat varžosi Turino „Fiat“ (Italija), Frankfurto „Skyliners“ (Vokietija) ir Baro „Mornar“ (Juodkalnija).

Vilniaus „Rytas“ Europos taurę yra laimėjęs 2005 ir 2009 metais, bet į ketvirtfinalį nepatenka nuo 2012 metų.

Malagos klubas Europos taurės čempionais tapo 2017 metais.

„Rytas“: E.Bendžius 18, E.Kairys 15, D.Suttonas ir DJ Seeley po 12, M.Echodas 8, M.Girdžiūnas 7, A.Butkevičius 6, Ch.Krameris 2.

„Unicaja“: M.Lessortas 16, B.Robertsas 13.

Vilniaus „Rytas“ – Malagos „Unicaja“ 80:72

Dvitaškiai: 24/45 (53,3%) – 19/30 (63,3%)

Tritaškiai: 7/21 (33,3%) – 5/17 (29,4%)

Baudos metimai: 11/16 (68,8%) – 19/25 (76%)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 29

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 12

Perimti kamuoliai: 12 – 6

Klaidos: 14 – 17

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Europos taurė: Vilniaus „Rytas“ – Malagos „Unicaja“

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Rytas“ – „Unicaja“ 80:72

40 min. Rungtynių pabaiga jau buvo rami. Vilniečiai užsitikrino svarbią pergalę.

38 min. Vilniaus klubas tolo nuo varžovų link pirmosios pergalės – 72:65.

35 min. DJ Seeley tritaškis sudrebino „Siemens“ areną ir varė į neviltį ispanus – 68:59.

34 min. E.Kairys sugrąžino pranašumą „Rytui“ metimu su pražanga. DJ Seeley pataikė svarbų metimą ir ispanai prašė pasitarimo – 63:59.

32 min. E.Kairys didino pranašumą 58:55, tačiau „Unicaja“ persvėrė rezultatą baudos metimais – 59:58.

31 min. D.Suttonas išvedė į priekį „Rytą“ 56:55.

Trečiasis kėlinys: „Rytas“ – „Unicaja“ 54:55

30 min. Prieš lemiamą kėlinį vilniečiai atsiliko tik tašku. Kėlinį užbaigė E.Bendžiaus metimas, kuris jau surinko 16 taškų.

29 min. Ch.Krameris pelnė pirmuosius taškus dėjimu per G.Šermadinį ir užkūrė tribūnas – 51:53.

27 min. M.Echodo dėjimas drebino varžovų krepšį, bet M.Lessortas jau buvo surinkęs 14 taškų – 47:53.

26 min. DJ Seeley tritaškis dar labiau priartino Vilniaus klubą, bet sustabdyti M.Lessortą ir toliau nesisekė. Gerai, kad E.Bendžiaus taiklioji rankelė (4/6 tritašk.) ir toliau atliko savo darbą – 45:49.

25 min. E.Bendžius pataikė labai svarbų tritaškį ir mažino skirtumą 39:43.

24 min. Po M.Girdžiūno klaidos vilniečių krepšį drebino M.Lessorto dėjimas. Malagos klubas spurtavo 7:0 ir D.Adomaitis turėjo imti minutės pertraukėlę.

21 min. E.Kairys išlygino rezultatą – 36:36.

Antrasis kėlinys: „Rytas“ – „Unicaja“ 34:36

20 min. Po K.Wiltjero baudos metimų ispanai pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį 36:34.

19 min. Po Ch.Kramerio klaidos „Unicaja“ išlygino rezultatą 34:34.

18 min. D.Suttono klaida kainavo labai brangiai. Kamuolį pavogė M.Lessortas ir mažino skirtumą 29:32. „Ryto“ legionierius kitos atakos metu pats pasižymėjo.

16 min. B.Robertsas pelnė pirmuosius 4 taškus iš eilės ir svečiai sumažino skirtumą iki 5 taškų. D.Adomaitis sureagavo ir paprašė pasitarimo – 32:27.

14 min. M.Echodas pataikė du metimus iš eilės, bet A.Wazcynskio tritaškis pripildė „Siemens“ areną – 32:22.

12 min. Eimantas Bendžius! Krepšininkas pataikė du tritaškius iš eilės. D.Suttonas pridėjo dar du taškus ir „Unicaja“ treneris prašė pasitarimo – 28:15.

Pirmasis kėlinys: „Rytas“ – „Unicaja“ 20:13

10 min. E.Kairys pirmajame kėlinyje atakavo idealiai – 3/3 dvitašk. M.Echodas kėlinio pabaigoje pataikė dailų dvitaškį ir Vilniaus klubas po pirmųjų dešimties minučių pirmavo septyniais taškais.

8 min. Pirmuosius taškus pelnę E.Bendžius ir D.Suttonas sugrąžino pranašumą „Rytui“ – 15:11.

7 min. A.Waczynskis išlygino rezultatą ir privertė minutės pertraukėlės prašyti D.Adomaitį – 11:11.

6 min. Malagos traukinys jau užsikūrė. K.Wiltjeras ir G.Šermadinis mažino skirtumą 9:11.

5 min. M.Lessortas pataikė vos antrą ispanų metimą per keturias minutes – 11:5.

4 min. E.Kairys didino persvarą 11:3.

3 min. Malagos klubo sąskaitą atidarė K.Wiltjero tritaškis – 9:3.

2 min. Užtikrinta rungtynių pradžia. Po A.Butkevičiaus, M.Girdžiūno ir E.Kairio metimų „Rytas“ pirmavo 9:0 ir privertė ispanus prašyti pasitarimo.

Startiniai penketai:

„Rytas“: Dominique Suttonas, D.J. Seeley, Mindaugas Girdžiūnas, Evaldas Kairys, Arnas Butkevičius.

„Unicaja“: Jaime Fernandezas, Adamas Waczynskis, Brianas Robertsas, Mathias Lessortas, Kyle'as Wiltjeras.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?