2021 12 13

Atodūsis Vilniuje: vos neprisižaidęs „Rytas“ pačiupo bilietą į kitą etapą

Vilniaus „Ryto“ (3-2) tarptautinis sezonas nesibaigs kitą savaitę. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 71:69 (19:17, 22:16, 17:18, 13:18) atsirevanšavo Oldenburgo „EWE Baskets“ (1-4) klubui iš Vokietijos ir užsitikrino vietą kitame FIBA Čempionų lygos etape.
Vilniaus „Rytas“ – EWE Baskets
Vilniaus „Rytas“ – EWE Baskets / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Rytas“ namuose laimėjo jau trečias iš eilės Čempionų lygos rungtynes. Prieš tai „Avia Solutions Group“ areną nuleidę galvas paliko ir Burgoso „San Pablo“ bei Stambulo „Bešiktaš“ krepšininkai.

Šį kartą vilniečių pergalę išvydo 5026 sirgaliai – tai šio sezono lankomumo rekordas Vilniuje.

Trečią kartą per penkerias rungtynes laimėjęs „Rytas“ H grupėje užsitikrino mažiausiai trečią vietą ir bilietą į įkrintamąsias varžybas, kuriose dėl vietų aštuntfinalyje kausis 2-3 vietas užėmę klubai.

Pirmoji vieta grupėje bilietą į aštuntfinalį garantuotų automatiškai, o ją pačiupti „Rytas“ galės kitą savaitę, kai svečiuose mėgins antrą kartą nukauti titulą ginantį „San Pablo“ klubą.

Akistatoje prieš „EWE Baskets“ vilniečiai pirmavo beveik visas 40 minučių.

9 taškus per pirmąjį kėlinį pelnęs Gytis Radzevičius anksti uždavė teigiamą toną savo komandai, kuri antrame ketvirtyje nutolo 8 taškais ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 41:33.

Po ilgosios pertraukos „Rytas“ greitai susikrovė rekordinę 12 taškų persvarą (47:35), kurią svečiai greitai apkarpė spurtu 11:1.

Vis dėlto primigusius vilniečius pažadino puikiai rungtyniavusio Maurice'o Ndouro perimtas kamuolys ir dėjimas greitoje atakoje – po šių situacijų „Rytas“ vėl galėjo lengviau atsikvėpti prieš ketvirtąjį kėlinį, nes pirmavo 58:51.

Ketvirtajame kėlinyje „Rytui“ sunkiai sekėsi rinkti taškus – per beveik pusę ketvirčio vilniečiai įmetė tik 2, bet galiausiai „pramušę“ šeimininkai vėl atitrūko dviženkliu skirtumu (67:57).

Visgi dramos išvengti nepavyko. Paskutinę minutę „Rytas“ padarė dvi žioplas klaidas, o Oldenburgo klubas pelnė 8 taškus iš eilės ir likus 28,6 sek. nukirpo šeimininkų persvarą iki taško – 69:70.

Vaidas Kariniauskas likus 12,2 sek. įmetė tik vieną baudą, o „EWE Baskets“ turėjo šansą išplėšti pergalę, bet Camerono Clarko tritaškis su sirena buvo netikslus ir lengviau atsidusę vilniečiai šventę pergalę.

Paskutines FIBA Čempionų lygos grupių etapo rungtynes „Rytas“ Burgose žais gruodžio 21-ą dieną, antradienį.

Rungtynių svarbiausius įvykius fiksavo portalas 15min.

„Rytas“: Maurice'as Ndouras 15 (6/13 dvit.), Gytis Radzevičius 13 (10 atk. kam., 23 naud. bal.), Vaidas Kariniauskas 12 (3/5 trit., 5 kld.), Arnas Butkevičius 10 (7 atk. kam.), Margiris Normantas ir Ivanas Buva po 8, Lukas Uleckas 3, Speedy Smithas 2. Arnas Adomavičius ir Tanneris Leissneris taškų nepelnė.

„EWE Baskets“: Tai Odiase 19 (6 atk. kam., 22 naud. bal.), Mattas Farrellas, Ricky Pouldingas ir Philas Pressey po 10.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Rytas“ – „EWE Baskets“ 71:69 (19:17, 22:16, 17:18, 13:18)

Po finalinės sirenos. „Rytas“ vaikščiojo plonu ledu, kai V.Kariniauskas pataikė tik vieną baudą, o Cameronas Clarkas išmetė praktiškai laisvą tritaškį aidint sirenai, bet kamuolys neįkrito ir vilniečiai šventė pergalę.

Liko 28,6 sek. Kas darosi Vilniuje?! Dvi klaidos iš eilės ir Oldenburgo komanda jau alsuoja šeimininkams į nugaras (70:69).

Liko 53,5 sek. T.Odiase pataisytu metimu dar išlaiko svečių viltį (70:65).

38 min. Tryyys taškai! A.Butkevičius smeigia skaudų dūrį į vokiškas širdis (70:61).

37 min. „EWE Baskets“ kyla į paskutinį šturmą (67:61).

36 min. Vėl dviženklis skirtumas tarp komandų – 67:57.

36 min. Jau trečias V.Kariniausko tritaškis! 65:57.

35 min. Sunkiai „Rytui“ sekasi rinkti taškus, bet A.Butkevičius leidžia šeimininkams įkvėpti oro dvitaškiu greitoje atakoje (62:55).

33 min. I.Buva pelnė taškus, bet vokiečiai didina spaudimą (60:55).

III kėlinys. „Rytas“ – „EWE Baskets“ 58:51 (19:17, 22:16, 17:18)

30 min. Jaunasis Arnas Adomavičius prasižengė prieš tritaškį metusį varžovą, bet jis įmetė tik vieną baudą, o G.Radzevičius vėl atstatė „Rytui“ 7 taškų pranašumą prieš ketvirtąjį kėlinį.

29 min. Koks V.Kariniausko tritaškis atšokus! 55:48.

27 min. M.Ndouro perimtas kamuolys ir dėjimas greitoje atakoje kelia ant kojų Vilniaus sirgalius (52:46).

26 min. Skirtumas tarp komandų menksta iki vieno metimo (48:46).

25 min. 39-erių Ricky Pouldingas demonstruoja, kad laiko tėkmė jam neegzistuoja – svečių legionierius ne pirmą sykį įveikė vilniečius greičiu (48:44).

24 min. Beje, rungtynes stebi 5026 sirgaliai. Tai – sezono lankomumo rekordas „Avia Solutions Group“ arenoje.

24 min. Darosi neramu – 47:42.

24 min. M.Farrellas mušasi į krūtinę po dvitaškio su pražanga, vėl artindamas Vokietijos klubą (47:40).

22 min. I.Buvos dvitaškis dar labiau tolina vilniečius (47:35).

21 min. M.Normantas pirmą kartą sukuria „Rytui“ dviženklį pranašumą (43:33).

II kėlinys. „Rytas“ – „EWE Baskets“ 41:33 (19:17, 22:16)

20 min. Blokų fiesta ir sėkmingais epizodais puolime „Rytas“ pakiliai užbaigė antrąjį kėlinį.

19 min. G.Žibėnas prašo pauzės po keturių iš eilės varžovų taškų (36:32).

18 min. V.Kariniausko tritaškis sukuria vilniečiams rekordinę persvarą (36:28).

17 min. G.Radzevičius šoka į viršų lyg LeBronas Jamesas ir grakščiu metimu užbaigia greitą ataką (33:26).

16 min. „Rytas“ pamažu tolsta (31:24).

15 min. M.Ndouras laužo lanką, o varžovų treneris rodo minutės pertraukėlės gestą (27:22).

13 min. Prieš kelerius metus trumpai Vilniuje šmėkštelėjęs Mattas Farrellas smeigia tritaškį, bet L.Uleckas greitai lygina rezultatą dvitaškiu su pražanga (22:22).

I kėlinys. „Rytas“ – „EWE Baskets“ 19:17

10 min. Sebastiano Herreros tritaškis ir G.Radzevičiaus dvitaškis užbaigė pirmąjį kėlinį.

9 min. „Rytas“ nusiėmė jau šešis kamuolius puolime, deja, tuo pasinaudoti nepavyksta (17:14).

8 min. G.Radzevičiaus tritaškis! 17:12.

7 min. „Ryto“ dominavimas po lenta virsta Maurice'o Ndouro taškais (14:12).

6 min. Philas Pressey pirmą kartą išvedė svečius į priekį, bet I.Buva atstatė pusiausvyrą (12:12).

5 min. Taškų sąskaita atsidarė ir S.Smithas (10:8).

4 min. Tai Odiase jau antrą kartą naudojasi I.Buvos spragomis gynyboje (6:6).

2 min. Visi trys „Ryto“ starto penketo lietuviai jau pelnė po du taškus (6:2).

1 min. Pirmieji „Ryto“ taškai – po galingo G.Radzevičiaus prasiveržimo (2:0).

„Ryto“ starto penketas: Speedy Smithas, Margiris Normantas, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva.

Prieš rungtynes. „Rytas“ gražiai pagerbė prieš savaitę anapilin iškeliavusį buvusį komandos legionierių Stevaną Jelovacą. Rungtynių pranešėjas perskaitė gražią Ivano Buvos atsisveikinimo žinutę serbui, po kurios visi arenoje esantys žmonės sustojo tylos minutei.

Būtent I.Buva atsiėmė ir naudingiausio lapkričio mėnesio Čempionų lygos žaidėjo prizą.