2022 03 17

Skaudi pamoka: „Žalgiris“ neturėjo šansų prieš Eurolygos čempionus

Per dvigubą Eurolygos savaitę namuose Kauno „Žalgirio“ krepšininkams padidinti taškų kraičio nepavyko. Ketvirtadienio vakarą Lietuvos čempionai savo aikštėje pralaimėjo antrą akistatą iš eilės, 71:85 (19:23, 11:18, 10:24, 31:20) neturėję jokių šansų prieš Eurolygos čempionę Stambulo „Anadolu Efes“.
Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“
Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauniečiai prieš pat dvikovą pranešė, kad komandai šiame mače negalės padėti kaklo skausmus jaučiantis Joffrey Lauvergne‘as.

Turkijos komanda skyle šeimininkų baudos aikštelėje sėkmingai naudojosi nuo pat pirmųjų minučių. Bryanto Dunstono ir Vasilije Micičiaus užvesti svečiai šovė į priekį 7:0, tačiau kėlinio viduryje „Žalgiriui“ pavyko atsitiesti ir rezultatą išlyginti (9:9).

Visgi antrajame ketvirtyje sau puikiai pažįstamoje aplinkoje pradėjo dominuoti V.Micičius ir „Anadolu Efes“ persvara greitai pasiekė dviženklę žymą. Antrą rungtynių pusę turkai pradėjo pelnydami dešimt taškų be atsako ir „Žalgiris“ sugriuvo.

Kauniečiai šiame mače nepirmavo nė sykio, o didžiausias deficitas siekė net 28 taškus (42:70).

„Žalgiriui“ 22 taškus surinko Tyleris Cavanaugh, 13 pelnė Artūras Milaknis, 12 – Joshas Nebo, o Paulius Jankūnas tapo pirmuoju krepšininku Eurolygos istorijoje, pasiekusiu 2000 atkovotų kamuolių žymą.

Pirmąjį tarpusavio mačą spalio mėnesį „Anadolu Efes“ irgi laimėjo triuškinančiu rezultatu 94:60.

„Anadolu Efes“ Kaune nutraukė dviejų pralaimėjimų atkarpą ir rikiuojasi penktas.

„Žalgirio“ ekipa ir Atėnų „Panathinaikos“ su 7 pergalėmis žengia Eurolygos lentelės dugne, bet galiausiai turėtų aplenkti Graikijos klubą, jei bus anuliuoti Rusijos komandų rezultatai.

„Žalgiris“: T.Cavanaugh 22 (7 atk. kam.), A.Milaknis 13, J.Nebo 12 (8 atk. kam.), N.Giffey 6, E.Ulanovas 6 (5 rez. perd.), L.Lekavičius 5 (4 rez. perd.), T.Websteris 3, M.Blaževičius 2, J.Strelniekas 2, R.Miniotas 0, P.Jankūnas 0 (1 atk. kam.).

„Anadolu Efes“: V.Micičius 20, R.Beauboisas 15, T.Pleissas 12, B.Dunstonas 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 71:85.

40 min. Rungtynės baigiasi. Antras pralaimėjimas iš eilės.

39 min. Kauniečiai kaunasi iki pabaigos. Tyleris Cavanauh pataiko tritaškį.

35 min. Deficitas mažėja iki 15 taškų. Kauniečiai rodo norą garbingai baigti rungtynes.

34 min. Erginas Atamanas ima minutės pertraukėlę ir reikalus sutvarko. „Anadolu Efes“ tvirtai kontroliuoja rungtynes, nors jų pranašumas ir toliau iš palengvo tirpsta.

33 min. Turkai atsipalaiduoja, o psichologinius antpečius nusimetęs „Žalgiris“ per pirmas tris kėlinio minutes pelno net 13 taškų. Deja, pergalės traukinys jau seniai yra nurūkęs. 53:72.

32 min. Paskutinės minutės – tik formalumas. Visi svarbiausi klausimai šiame mače jau atsakyti.

31 min. Elijah Bryantas pataiko antrą savo tritaškį.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 40:65.

28 min. Tyleris Cavanaugh pataiko tritaškį su pražanga. 38:56.

27 min. Tai Websteris prasiveržia link krepšio, gauna Bryanto Dunstono bloką, bet ir iškerta Vasilije Micičių. Nerami akimirka Erginui Atamanui, bet panašu, kad serbas galės tęsti dvikovą.

25 min. Galiausiai taškų badą nutraukia Joshas Nebo, bet Vasilije Micičius pataiko ypač sudėtingą tritaškį. 32:56.

24 min. Shane'as Larkinas tęsia turkų atkarpą 10:0.

23 min. Shane'as Larkinas pataiko iš toli. Antrą mačo pusę turkai pradėjo aštuoniais taškais be atsako... Baigtas kriukis? 30:49.

22 min. Adrienas Moermanas pataiko antrą tritaškį. Rimtas pavojaus signalas. 30:45.

21 min. Vasilije Micičius ir toliau dominuoja. Stabdyti jį visai nesiseka. 30:42.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 30:41.

19 min. Shane'as Larkinas pataiko iš toli... 27:41.

18 min. Vasilije Micičius jaučiasi tarsi namuose. Dvyliktasis serbo taškas. 27:38.

17 min. „Žalgiris“ klysta ir turkai vėl bėga į priekį. Vėl -9. 27:36.

16 min. Edgaras Ulanovas įsibėgėja. Erginas Atamanas grąžins į aikštę Bryantą Dunstoną. 27:34.

13 min. Tyleris Cavanaugh pataiko sudėtingą metimą atsilošdamas, bet apsiginti niekaip nepavyksta. 23:30.

11 min. Vasilije Micičius toliau renka taškus, o į aikštę žengęs Marekas Blaževičius taip pat atsidaro savo sąskaitą. 21:28.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 19:23.

10 min. Kėlinį taikliu metimu uždaro Lukas Lekavičius.

9 min. Adrienas Moermanas ir Artūras Milaknis apsikeičia tritaškiais. 16:21.

8 min. Vasilije Micičius ir Shane'as Larkinas demonstruoja savo meistriškumą. 13:18.

6 min. Tyleris Cavanaugh lygina rezultatą, bet kitoje aikštės pusėje vis didesne problema tampa šeštą tašką įleidžiantis Bryantas Dunstonas.

5 min. Tai Websteris įleidžia sudėtingą tritaškį. 7:9.

4 min. Tyleris Cavanaugh ir Joshas Nebo atidaro žalgiriečių sąskaitą. 4:9.

3 min. Bryantas Dunstonas krauna iš viršaus. 0:7.

2 min. Turkijos klubas sėkmingiau pradeda akistatą. Kauniečius baudžia buvę žalgiriečiai. Po metimą pataiko Jamesas Andersonas ir Vasilije Micičius. 0:5.