2022 02 18

Ilgai laukę – sulaukė: dėl Graikijos taurės kausis „Panathinaikos“ ir „Olympiakos“

Graikijos krepšinio gerbėjai sekmadienį po ilgos pertraukos išvys šalies grandų kovą dėl titulo – Graikijos taurės pusfinalio barjerą peržengė ir Atėnų „Panathinaikos“, ir Pirėjo „Olympiakos“ klubai.
„Panathinaikos“ komanda
„Panathinaikos“ komanda / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

PAO Kretoje vykstančio finalo ketverto pusfinalyje 85:68 (13:27, 25:12, 20:11, 27:18) nugalėjo Patrų „Promitheas“ klubą.

Atėnų krepšininkai po pirmojo ketvirčio turėjo net 14 taškų deficitą (13:27), bet dar antrajame kėlinyje persvėrė rezultatą (36:35), o po ilgosios pertraukos susikrovė pergalingą pranašumą.

Į pergalę PAO vedė 17 taškų surinkęs Nemanja Nedovičius ir dvigubu dubliu (15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių) pasižymėjęs Jeremy Evansas.

„Promitheas“ neišgelbėjo ir rezultatyviausias rungtynių žaidėjas Kendrickas Perry (19 taškų).

Kitame pusfinalyje Pirėjo „Olympiakos“ 76:70 (16:18, 16:11, 24:13, 20:28) palaužė Atėnų AEK.

„Oly“ ketvirtojo kėlinio pradžioje turėjo net 18 taškų persvarą (60:42), kurią AEK sugebėjo ištirpdyti iki 5 taškų (61:66), bet rimčiau pakovoti dėl pergalės sostinės klubui nepavyko.

nuotr. „Getty Images"/euroleague.net/Pirėjo „Olympiakos“

Pirėjo ekipos gretose spindėjo Kostas Papanikolaou (16 taškų) ir Sasha Vezenkovas (15 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai). AEK į priekį vedė net 26 taškus pelnęs Ianas Hummeris.

Finalas tarp „Panathinaikos“ ir „Olympiakos“ vyks pirmą kartą nuo 2013 metų. Nuo tada iki 2019-ųjų kažkuri komanda į finalą nepatekdavo, o pastaruosius dvejus metus „Oly“ net nežaidė taurės turnyre.

PAO Graikijos taurę yra laimėjęs 20, „Olympiakos“ - 9 kartus.