Pero Antičius praėjo ilgą ir turiningą karjerą.
Skopjėje gimęs galingo stoto vyras Eurolygoje žaidė net su keturių klubų apranga – Atėnų AEK (2001-2005 m.), Pirėjo „Olympiakos“ (2011-2013 m.), Stambulo „Fenerbahče“ (2015-2017 m.) ir Belgrado „Crvena zvezda“ (2017-2018 m.).
Jis priklauso išskirtiniam 21 žaidėjo klubui, kurie šiame amžiuje Eurolygoje yra triumfavę bent tris kartus.
Maža to, P.Antičius 2013-aisiais pravėrė NBA duris ir du sezonus žaidė „Atlanta Hawks“ gretose, tapdamas pirmuoju savo šalies atstovu stipriausioje pasaulio lygoje.
Nuo tada joks kitas šiaurės makedonas pro tas pravertas duris neužėjo. Žinoma, jei neskaičiuosime Šiaurės Makedonijos pasus turinčių amerikiečių arba šioje šalyje gimusio, bet Turkijai atstovaujančio Cedi Osmano.
Kitoje Atlanto pusėje P.Antičius prisimenamas iki šiol. Būtent jam priskiriami laurai už pastarajame dešimtmetyje NBA lygoje išpopuliarėjusią iš toli galinčių pataikyti aukštaūgių madą, gerokai sumenkinusią tradicinių aukštaūgių poreikį.
To priežastis – novatoriškas „Hawks“ trenerių sprendimas 2014 m. atkrintamosiose varžybose P.Antičių leisti į vidurio puolėjo poziciją prieš tuo metu vienu geriausių centrų laikytą Roy'ų Hibbertą, bandant ištraukti jį iš po krepšio taikliais šiaurės makedono tritaškiais. Tokių nebuvo labai daug, „Hawks“ seriją prieš „Indiana Pacers“ galiausiai pralaimėjo 3-4, bet R.Hibberto silpnybę pamačiusios NBA komandos ją ėmė pastebėti ir tarp kitų iki tol dominavusių vidurio puolėjų.
P.Antičiaus vardas aukso raidėmis įrašytas ir į šiaurės makedonų krepšinio istoriją. Jis ilgus metus buvo savo šalies komandos kapitonas, o 2011-aisiais prisidėjo prie žygdarbio, kurį gerai mena visa Lietuva.
Mūsų šalyje vykusiame Europos čempionate šiaurės makedonai dar per pirmus du etapus guldė ant menčių Kroatiją ir Graikiją, o ketvirtfinalyje pateikė didžiausią staigmeną – 67:65 nugalėjo ir iš kovos dėl medalių eliminavo šeimininkę Lietuvą.
P.Antičius tose rungtynėse buvo arti dvigubo dublio (8 tšk., 9 atk. kam.), o galiausiai po dviejų skaudžių pralaimėjimų vėlesniuose etapuose prieš Ispaniją ir Rusiją su komandos draugais turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.
211 cm ūgio bokšto kelias su Lietuva susikirto ir 2013-aisiais, kai dar viename emocingame mūšyje Europos čempionate Slovėnijoje lietuviai tik paskutinėmis minutėmis išsigelbėjo prieš savo buvusius skriaudikus – 75:67. P.Antičius buvo naudingas ir tose rungtynėse (12 tšk., 8 atk. kam.), bet tai buvo paskutinis jo turnyras atstovaujant savo šaliai.
Šiaurės makedonai žaidė ir 2015-ųjų pirmenybėse, bet nuo tada jų krepšinis išgyvena gilią duobę. Balkanų atstovai praleido pastarąsias dvi žemyno pirmenybes, o be jų gali likti ir trečiąsyk, jei šįvakar Klaipėdoje nusileis Lietuvai.
Vis dėlto P.Antičius tiki, kad šviesios dienos saule savo šalies vėliavą papuošusios Šiaurės Makedonijos krepšinyje dar išaus.
2018 m. krepšininko karjerą užbaigęs ir neilgai trukus savo šalies krepšinio federacijos prezidentu išrinktas aukštaūgis dabar yra aktyvus tiek kabinetuose, tiek stebėdamas rinktinės rungtynes iš šalies, kai kartais net primena antrąjį trenerį, dalindamas patarimus ir reikšdamas priekaištus teisėjams.
Apie P.Antičiaus virsmą ir įdirbį Šiaurės Makedonijoje, žvilgsnį į Lietuvos krepšinį, jo pėdomis nesėkmingai bandžiusį sekti Robertą Javtoką, naujus vėjus Lietuvos rinktinėje ir kt. – 15min pokalbis su Balkanų krepšinio legenda.