Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 10 27

Įspūdingai žaidusios G.Petronytės vedama „Kibirkštis“ pergalingai grįžo į Europą

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pergalingai sugrįžo į tarptautinę areną. Sostinės ekipa pirmajame Europos taurės mače svečiuose 69:64 (10:18, 20:21, 26:10, 13:15) įveikė Ankaros „Botaš“ komandą iš Turkijos.
Vilniaus „Kibirkštis“ įveikė Rygos TTT. Gintarė Petronytė
Gintarė Petronytė / Sauliaus Čirbos nuotr.

„Kibirkštis“ europiniame turnyre varžosi pirmą kartą po septynių sezonų pertraukos.

Įsivažiuoti Gintauto Kievino auklėtinėms sekėsi nelengvai – antrajame kėlinyje jos vienu metu turėjo 12 taškų deficitą (26:38).

Vis dėlto „Kibirkštis“ įspūdingai sužaidė trečiąjį ketvirtį, kurį laimėjo net 26:10 ir susikrovė pergalės pamatus, atitrūkdama 56:49.

Pabaigoje varžovės buvo priartėjusios iki 1 taško likus mažiau nei dviem minutėms (62:63), bet Gintarė Petronytė sumetė keturias baudas iš eilės, Laura Juškaitė pridėjo dvitaškį ir vilnietės išsaugojo pergalę.

„Kibirkštį“ link pergalės vedė po ilgos pertraukos į gimtosios šalies klubą sugrįžusi Lietuvos rinktinės lyderė G.Petronytė. Vidurio puolėja per 35 minutes įmetė net 28 taškus (8/13 dvit., 1/1 trit., 9/9 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus, neskaitant išprovokuotų pražangų.

Turkijos ekipos gretose sėkmingu žaidimu neišsiskyrė lietuvė Eglė Šventoraitė – jos sąskaitoje 2 taškai (1/2 dvit.), keturios pražangos ir trys klaidos per 12 minučių.

Ateinančią savaitę „Kibirkštis“ sostinės „Jeep“ arenoje priims Ašhodo „Maccabi Bnot“ komandą iš Izraelio. Taip pat grupėje dar rungtyniauja Šoprono „Uni Gyor“ iš Vengrijos.

Į kitą etapą pateks dvi geriausios grupės komandos ir aštuonios iš dvylikos trečiąsias vietas užėmusių ekipų.

„Botaš“: Victoria Macaulay 20, Destiny Slocum 12, Sevgi Uzun 10.

„Kibirkštis“: Gintarė Petronytė 28 (8/13 dvit., 10 atk. kam., 35 naud. bal.), Laura Juškaitė 19 (11 atk. kam., 7 kld.), Justina Miknaitė 8.