Įspūdingose rungtynėse – Latvijos smūgis Ispanijai

Kaimynai latviai Europos čempionate 2025-aisiais ir taip dalyvaus, bet atrankos kovas pradėjo įspūdinga pergale 79:75 (23:14, 17:23, 17:20, 22:18) prieš Ispaniją.
Latvijos rinktinė palaužė Ispaniją
Latvijos rinktinė palaužė Ispaniją / nuotr. FIBA

Saragosoje vykusiose C grupės rungtynėse Latvijos rinktinė į priekį šovė nuo pirmojo kėlinio. Nors vėliau pranašumas mažėjo, tačiau ketvirtajam kėliniui persiritus į antrąją pusę Luca Banchi auklėtiniai buvo priekyje dviem taškais.

Likus žaisti pusantros minutės, latviai buvo priekyje 70:68, o tuomet sulaukė Janio Timmos svarbaus tritaškio.

Po minutės pertraukėlės tritaškiu šūviu atsakė Ricky Rubio, tačiau dar vieną tritaškį smeigė ir Rihardas Lomažas.

Tas pats R.Lomažas prasižengė prieš tritaškį metusį R.Rubio. Ispanijos krepšinio superžvaigždė, sugrįžusi į aikštę po ilgos pertraukos, pataikė dvi iš trijų baudų ir Latvijos pranašumas mažėjo iki trijų (76:73).

Ispanams labai reikėjo nepraleisti taškų ir tą pavyko padaryti – Kristeris Zorikas prametė abi baudas.

Ispanijos atakai liko 14 sek., R.Rubio iškart provokavo pražangą, bet netaiklios buvo abi naujojo „Barcelona“ žaidėjo baudos.

Dairis Bertanis pataikė vieną iš dviejų baudų metimų, o štai Rodionas Kurucas neprotingai pažeidė taisykles prieš tritaškį metusį Xabi Lopezą-Arostegui.

Ispanams atgimė viltis, skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų, trečiąjį metimą X.Lopezas-Arostegui prametė tyčia, bet kamuolį nuėmė J.Timma, sudėliojęs taškus šiose rungtynėse.

Įdomu tai, kad Latvija, kartu su Suomija, Lenkija ir Kipru, Europos čempionate žais net ir užėmę paskutinę vietą grupėje – šios šalys pirmenybėse dalyvaus šeimininkų teisėmis.

Ispanija: D.Brizuela 16, J.Pradilla 14, R.Rubio 11 (1/7 dvit., 1/4 trit., 6/9 baud. met.), X.Lopezas-Arostegui 10.

Latvija: R.Lomažas 18 (7 rez. perd.), A.Gražulis 13, J.Timma 11.