2022 09 06

Merci! Prancūzai palaužė bosnius ir išsaugojo viltis Lietuvai

Lietuvos rinktinė Europos čempionate – vis dar gyva. Prilipę prie ekranų ir įsipatoginę Kelno arenoje lietuviai laukė Prancūzijos pergalės prieš Bosniją ir Hercegoviną antradienio vakarą. Ir sulaukė. Itin sudėtingose rungtynėse Prancūzija šventė pergalę 81:68 (19:19, 25:15, 8:16, 29:18).
Terry Tarpey
Europos krepšinio čempionatas: Prancūzija – Bosnija ir Hercegovina / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Trimis pralaimėjimais pradėjo Europos čempionatą Lietuvos komanda ir tikėjosi, kad Prancūzija laimės prieš bosnius, kurie netikėtai anksčiau palaužė Slovėniją ir įnešė daug chaoso grupėje.

Bosnijos ir Hercegovinos pergalė būtų reiškusi turnyro pabaigą po grupių etapo Lietuvai.

Ir jei po prancūzų spurto 15:3 antrojo kėlinio pabaigoje atrodė, kad viskas krypsta gera linkme, jie sustojo trečiajame ketvirtyje. Zoninė bosnių gynyba užtraukė rankinį stabdį Prancūzijos puolimui – prieš lemiamą kėlinį komandas teskyrė du taškeliai.

Vis dėlto ketvirtas kėlinys sėkmingesnis buvo prancūzams. Jie buvo palaikomi ir Lietuvos komandos sirgalių, o tai jautė Evanas Fournier – jis po sėkmingos komandos atakos emocingai užvedinėjo prancūzus palaikiusius lietuvaičius.

Net 29 minutes aikštėje praleido Terry Tarpey – jis pelnė 7 taškus, bet perėmė net 4 kamuolius ir būtent jo pastangos gynyboje buvo tai, kas Prancūziją vedė į Lietuvos lauktą sėkmę.

Rezultatyviausias su 15 taškų nugalėtojų gretose buvo Guerschonas Yabusele, po 14 pridėjo Thomas Heurtelis ir E.Fournier.

Bosnių gretose po 14 surinko net trys žaidėjai: Miralemas Halilovičius, Džananas Musa ir Jusufas Nurkičius.

Kovą dėl kamuolių Prancūzija laimėjo 46:32, net 21 kamuolį nusiėmė po varžovų krepšiu, o antraisiais šansais surinko 17 taškų.

Nugalėtojai išdalino 20 rezultatyvių perdavimų ir privertė suklysti oponentus 19 kartų. Tiesa, ir patys 18 kamuolių prarado. Po bosnių klaidų Vincento Collet auklėtiniai surinko 22 taškus.

Prancūzija: G.Yabusele 15, E.Fournier ir Th.Heurtelis (7 atk. kam., 8 rez. perd.) po 14, R.Gobert'as 11 (12 atk. kam.).

Bosnija ir Hercegovina: M.Halilovičius, Dž.Musa ir J.Nurkičius (10 atk. kam.) po 14, J.Robersonas 13, E.Atičius 10.

Lietuvos rinktinė 18:15 žais su Vengrija, o trečiadienį susitiks su Bosnija ir Hercegovina. Abejas šias rungtynes būtina laimėti.

Rungtynių eiga. Prancūzija – Bosnija ir Hercegovina

Ketvirtas kėlinys. Prancūzija – Bosnija ir Hercegovina

40 min. Viskas. Mes gyvi! Dabar beliko nepaslysti patiems.

Marius Milašius

Marius MILAŠIUS, 15min žurnalistas Kelne

Mindaugas Kuzminskas parodomas per arenos kubą, o Lietuvos sirgaliai pasitinka jį ovacijomis. Kol kas Kuzia gali būti patenkintas užsivedusių prancūzų pastangomis.

39 min. Ramu? 74:65 po dėjimo greitoje atakoje!

38 min. E.Fournier dvitaškis! Na pagaliau! Turim jau 72:65.

37 min. R.Gobert'o dėjimas iš viršaus – 70:65.

Guerschonas Yabusele krauna į krepšį, o Evanas Fournier atsisukęs į Lietuvos rinktinės sirgalius ragina juos kilti ant kojų – Prancūzija stengiasi išsaugoti Lietuvą Europos čempionate ir jai tai neblogai sekasi.

35 min. Th.Heurtelis taiklus iš toli, o J.Nurkičius klysta – 62:61.

34 min. J.Nurkičius dar kartą taiklus iš toli...

33 min. E.Fournier tritaškis. Pagaliau! Jis atsakė į J.Nurkičiaus tolimą metimą. Prancūzai pirmauja – 57:56.

Bosniai rado priešnuodį prancūzų puolimui – sustatę aikštės gynybą jie keturias su puse minutės neleido prancūzams pelnyti taškų ir prieš ketvirtą kėlinį turi jau tik 2 taškų deficitą.

32 min. Jau buvo ir priekyje Bosnijos ir Hercegovinos komanda, tačiau V.Poirier įkrovė iš viršaus – 54:53.

Trečias kėlinys. Prancūzija – Bosnija ir Hercegovina 50:52

30 min. Sunku kažką ir bepridurti. Bosnija ir Hercegovina sugrįžo į labai artimą kovą, o Prancūzija sustojo – 52:50.

Ramybę keičia nerimas. Prancūzai jau turėjo 12 taškų persvarą, bet bosniai kyla į šturmą ir kerpa skirtumą perpus. „Lanxess“ arenoje žalios spalvos vis daugiau, bet pagrindo linksmintis jiems kol kas ne per daugiausiai.

28 min. Vos vieną iš aštuonių tritaškių yra pataikęs E.Fournier, kuris taip skriaudė Lietuvą. Bosniai sumažino atsilikimą, kurio nesugebėjo padidinti laisvas iš toli dukart metęs T.Luwawu-Cabarrot – 44:52.

26 min. E.Fournier išbėgo vienas prieš krepšį, bet nepataikė net į lanką. Senokai neteko matyti kažko panašaus. Laimei, Th.Heurtelis laiku ir vietoje – 52:40.

25 min. Jei prancūzai nebūtų pametę kelių kamuolių, situacija būtų buvusi dar geresnė. Nors ir dabar ja skųstis negalime, mat R.Goberta's pelnė dvitaškį su pražanga – 50:40.

Lietuvos krepšinio federacija gali pradėti mąstyti apie premiją Terry Tarpey. Prieš čempionatą mažai kam žinotas prancūzas kaunasi kaip liūtas ir yra bene svarbiausias mūsų palaikomos komandos žaidėjas šiandien. Puolėjas jau perėmė tris kamuolius, o jo dusinamas Džananas Musa padarė net penkias klaidas ir pataikė tik 2 metimus iš 7.

22 min. Po pertraukos komandos grįžo nerezultatyviai, kol galiausiai kabliu taškus pelnė bosniai – 36:44.

Antras kėlinys. Prancūzija – Bosnija ir Hercegovina 44:34

20 min. Kol kas viskas pagal lietuvišką planą.

15:3 spurtuoja prancūzai, o Lietuvos rinktinės horizonte ima matytis Berlynas.

19 min. Bėga Prancūzija! Po A.Albicy tritaškio skirtumas dar paaugo – 41:32.

18 min. Prancūzai perėmė kamuolį, o greitoje atakoje E.Fournier pelnė dvitaškį su pražanga – 38:32.

17 min. E.Fournier tolimas šūvis – 35:31.

16 min. G.Yabusele smeigė tritaškį ir Prancūzija vėl priekyje – 32:31.

„France, France!“ – skamba iš vis gausiau į areną plūstančių lietuvių. Palaikymo prancūzams reikia, nes kol kas beveik visą susitikimo laiką priekyje bosniai.

13 min. Kelios iš eilės sėkmingos Prancūzijos atakos, tačiau J.Nurkičius jas gesina galingu dėjimu iš viršaus – 29:26.

12 min. Jau antra peržiūra šiandien, teisėjai svarstė skirti nesportinę pražangą prancūzams ir tai galiausiai padarė. Bosnija ir Hercegovina grįžta į pirmaujančių pozicijas – 27:22.

Pirmas kėlinys. Prancūzija – Bosnija ir Hercegovina 19:19

10 min. Kėlinio pabaigoje prancūzai atkovojo kamuolį po antro netaiklaus baudos metimo ir pasižymėjo, bet bosniai rado atsakymą. Po pirmų 10 minučių – lygu.

9 min. M.Fallas pakilo nuo suolo ir įnešė pozityvo prancūzams – 16:15 jie priekyje.

Kol daugelis lietuvių nervingai stebi rungtynes ir kramto nagus, grupelė žaliųjų ima skanduoti „Allez les Bleus“ ir bando įkvėpti prancūzus. Tiesa, mūsiškių „Lanxess“ arenoje kol kas susirinko mažokai – akies testas suskaičiuoja daugių daugiausiai kelis šimtus. Tuo tarpu bosnių arenoje bent tūkstantis.

7 min. Keletą minučių sunkiai puolime sekėsi abiem ekipoms, bet Bosnija ir Hercegovina vis dar priekyje – 13:11.

4 min. Pradžia slidoka. Po Dž.Musos tritaškio bosniai priekyje – 11:9.

2 min. Pirmus rungtynių taškus tritaškiu pelnė J.Robersonas, bet T.Tarpey tritaškis vedė į priekį prancūzus – 5:3.

„Vincent'as Collet ir žaidėjai supranta situaciją. Be to, jie prisimena 2010 metus, kai buvo bandoma išvengti šeimininkų turkų, bet vis tiek juos gavome ir pralaimėjome. Manau, kad matysime aršią kovą ir tikiuosi, kad mūsiškiai laimės“, – prieš rungtynes 15min sakė iš Prancūzijos atvykęs „L'Equipe“ žurnalistas Sadikas Sami. Tikimės ir mes!

Komandų starto penketai:

Prancūzija: Andrew Albicy, Evanas Fournier, Terry Tarpey, Guerschonas Yabusele, Rudy Gobert'as.

Bosnija ir Hercegovina: Johnas Robersonas, Džananas Musa, Aleksandras Lazičius, Miralemas Halilovičius, Jusufas Nurkičius.