Karjeros rungtynės: įspūdingame trileryje M.Kuzminskas pelnė net 40 taškų

Neįtikėtiname trijų pratęsimų trileryje FIBA Čempionų lygoje rezultatyviausią karjeros mačą sužaidė Mindaugas Kuzminskas.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / FIBA nuotr.

34-erių lietuvis sumetė net 40 taškų, bet jo atstovaujama Atėnų AEK (0-4) komanda namuose trijų pratęsimų rungtynėse 108:112 (18:15, 20:21, 19:25, 20:16, 13:13, 10:10, 8:12) nusileido Holono „Hapoel“ (2-2) klubui.

Daugiau nei 39 minutes sužaidęs Kuzia šiose rungtynėse pataikė 11 dvitaškių iš 19, 3 tritaškius iš 9 ir 9 baudų metimus iš 11.

Jis dar atkovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart prasižengė, sykį suklydo ir surinko 36 naudingumo balus.

M.Kuzminskui pritrūko vos 3 taškų, kad pakartotų Čempionų lygos rezultatyvumo rekordą – jis priklauso Keiferiui Sykesui, 2019-aisiais įmetusiam 43 taškus.

Nuo 2016-ųjų gyvuojančiame turnyre M.Kuzminskas yra šeštas žaidėjas, pasiekęs 40 pelnytų taškų ribą.

Tai yra ir naujas jo asmeninis rekordas. Prieš tai daugiausiai – 30 taškų – lietuvis buvo pelnęs dar atstovaudamas Kauno „Žalgiriui“ Lietuvos čempionato rungtynėse 2011 metais.

Įspūdingas trijų pratęsimų trileris FIBA Čempionų lygoje įvyko vos trečią kartą ir pirmąsyk nuo 2017 metų.

Neįtikėtiną pasiekimą užfiksavo ir „Hapoel“ krepšininkai. Jų gretose visi aštuoni ant parketo pasirodę žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių – nuo 10 iki 19.

Nepaisant titaniškų M.Kuzminsko pastangų, AEK patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą „Top 16“ etape ir atsisveikino su viltimis žengti į ketvirtfinalį.

AEK: Mindaugas Kuzminskas 40 (11/19 dvit., 3/9 trit., 9/11 baud., 11 atk. kam., 36 naud. bal.), Jordanas McRae 27 (9/14 dvit.), Chassonas Randle'as 13 (4/7 trit., 5 kld.).

„Hapoel“: Drew Crawfordas 19, Yotamas Hanochi 17 (8 atk. kam.), Deondre Burnsas ir Nivas Misgavas (6 rez. perd.) po 16, Tahjere McCallas 13, Kevinas Hervey 11 (11 atk. kam.), Hansas Vanwijnas ir Shaharas Amiras po 10.