2015 12 09 /21:16

Ketvirtąją pergalę iš eilės išplėšęs „Neptūnas“ – kitame Europos taurės etape

Europos taurės F grupės rungtynės trečiadienį Klaipėdos „Neptūnui“ (6-3) atvėrė kelią į „Last 32“ etapą. Namuose klaipėdiečiai 82:75 (22:14, 21:23, 22:18, 17:20) nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (5-4).
Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes puikiai pradėjo D.Zavackas, pataikęs po du dvitaškius ir tritaškius, puikiai į žaidimą įsijungė G.Biruta. Situaciją kiek gadino penkios greitos klaipėdiečių klaidos. Prieš pat ketvirčio pabaigą G.Birutos dvitaškis buvo suteikęs dviženklę persvarą (22:11), tačiau iš toli pataikė S.Antonovas.

Antrajame ketvirtyje svečių gretose prabilo pirmojo mačo siaubas R.Mahalbašičius, per kelias minutes surinkęs 6 taškus iš eilės (29:27). „Neptūnas“ netrukus atsakė tritaškiu ir vėl kiek atsiplėšė. Baigiantis ketvirčiui V.Šarakauskas įmetė tritaškį, metimą pridėjo M.Mažeika – 43:39.

Rusai geriau pradėjo trečią ketvirtį, tačiau „Neptūnas“ neleido varžovams pasivyti. A.Butkevičiaus dvitaškis su bauda leido išlaikyti 8 taškų persvarą (50:42), tačiau vėl įsižaidė R.Mahalbašičius. Visas ketvirtis klostėsi apylygiai, o klaipėdiečių persvara svyravo tarp 4-8 taškų. Jo pabaigoje 6 taškus iš eilės sumetė M.Girdžiūnas – 63:55.

D.Ewingo dvitaškis su pražanga ketvirtojo kėlinio pradžioje leido skirtumą padidinti iki 11-os (68:57). Persvara atrodė saugi, tačiau svečiai spurtavo 9:2 ir priartėjo iki 70:72. Likus žaisti pusantros minutės D.Ewingas pataikė labai svarbų dvitaškį (77:73). H.Grantas netrukus pataikė dvitaškį su pražanga ir įtvirtino pergalę.

„Neptūnas“: H.Grantas (4/5 dvit., 6/7 baud., 10 atk. kam.) 14, D.Ewingas (4/11 dvit., 5 rez. perd.) ir M.Mažeika po 11, D.Zavackas 10, V.Šarakauskas (3/3 dvit.) 9, A.Butkevičius (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir G.Biruta (4/5 dvit.) po 8.

„Nižnij Novgorod“: R.Mahalbašičius (7/11 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.) 19, J.Baburinas ir V.Ruddas (7 atk. kam.) po 12, D.Chvostovas 10.